به گزارش سایت خبری مرودشت نا، هاشم جمالی در نشست خبری هفته بسیج اظهار داشت: در هر مقطعی بسیج ورود کرد، توانست افتخارات بزرگی را در عرصه‌های مختلف کسب کند.

فرمانده سپاه مرودشت در مورد گستره بسیج اظهار داشت: بسیج نه‌تنها بعد از انقلاب متوقف نشد، بلکه امروز در کل عالم می‌توان تفکر بسیج و تحقق آرمان‌هایش را مشاهده کرد.

جمالی بسیج را بزرگ‌ترین سازمان مردم‌نهاد فرهنگی کشور و بزرگ‌ترین ارتش مردمی دنیا خواند و افزود: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ جهادگر بسیجی از اقشار مختلف بسیج در اردوهای جهادی در عرصه‌های فرهنگی، عمرانی، پزشکی، مشاوره و … فعالیت‌های گسترده‌ای را در سطح شهرستان و نقاط محروم انجام داده‌اند.

وی افزود: بیش از ۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی هم‌زمان با برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم شهرستان ویژه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و اداره بهزیستی اجرا شده است.

جمالی به تشریح فعالیت‌های بسیج سازندگی مرودشت پرداخت و افزود: این پروژه‌ها شامل احداث، تکمیل، مرمت، بازسازی و بهسازی مساکن محرومین، حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … همچنین تکمیل و بهسازی، مرمت و رنگ‌آمیزی مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و قبور مطهر شهیدان است.

وی در رابطه با خدمات پزشکی بسیج شهرستان تصریح کرد: ۸ گروه پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون باهدف ارائه خدمات رایگان پزشکی به نیازمندان، به مناطق محروم اعزام شدند.

جمالی ابراز داشت: آب‌رسانی با یک دستگاه تانکر به روستاهایی که مشکل آب آشامیدنی داشتند از دیگر خدمات بسیج شهرستان است.

وی به طرح کرامت بسیج اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات مختلف و انجام برنامه‌های سازندگی و محرومیت‌زدایی در محله‌های طرح کرامت (سهل‌آباد و طالقانی) همراه با شناسایی و اعزام معتادین به کمپ ترک اعتیاد و آموزش، اشتغال‌زایی و اعطای تسهیلات به این افراد از دیگر خدمات بسیج شهرستان است.

جمالی در رابطه با رزمایش خدمت گفت: رزمایش خدمت هم‌زمان با سراسر کشور در مرودشت برگزار و ۱۱ گروه جهادی به‌منظور خدمات‌رسانی به نقاط محروم شهرستان اعزام شدند.

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت مدیریت کشت را با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر ضروری خواند و افزود: طرح ملی بسیج همگام با کشاورز با همکاری بسیج مهندسین جهاد کشاورزی و با ایجاد ۱۴ شبکه مربی در مرودشت باهدف آموزش کشاورزان و جایگزینی کشت‌های کم آب بر اجرا شد.

وی به اشتغال‌زایی‌های بسیج در سطح شهرستان اشاره و ابراز داشت: اختصاص تسهیلات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به بسیجیان فاقد شغل و متقاضی این طرح‌ها و ارائه آموزش‌های لازم با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان و همچنین پیگیری راه‌اندازی سایت علمی، آموزشی، تولیدی امام صادق(ع) و معرفی آن منطقه به‌عنوان دهکده اقتصاد مقاومتی با رویکرد اشتغال‌زایی، همکاری و امضای تفاهم‌نامه با ادارات و نهادهای مرتبط با برنامه‌های سازندگی با رویکرد عمرانی، آموزشی و اشتغال‌زایی از دیگر برنامه‌های بسیج شهرستان است.

جمالی تصریح کرد: اجرای ده‌ها برنامه دیگر در حوزه سازندگی و خدمات‌رسانی و برگزاری جلسات رسیدگی به مشکلات مردم و پرسش و پاسخ با حضور مسوولان شهرستان در محلات طرح کرامت و سایر نقاط شهرستان از دیگر فعالیت‌های بسیج شهرستان بوده است.

وی مسجد محوری را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های بسیج در سال ۹۷ خواند و افزود: با طرح شهید بهنام محمدی به دنبال تحکیم پیوند خانه، مدرسه و مسجد هستیم و در این زمینه ارتباط خوبی بین هیئت‌امنا و ائمه جماعات مساجد و پایگاه‌های مقاومت شکل‌گرفته است.

جمالی «بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت است» را شعار هفته بسیج خواند و ابراز داشت: برنامه‌های هفته بسیج در مرودشت با دیدار امام‌جمعه آغاز می‌شود و بیش از ۳۰۰ برنامه در هفته بسیج در شهرستان اجرا می‌شود و برگزاری یادواره‌های شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدا، برگزاری نشست‌های روشنگری بخشی از این برنامه است.

وی تصریح کرد: با توجه به تقارن هفته بسیج و هفته وحدت برای اولین بار جلسه‌ای مشترک با حضور تعدادی از برادران اهل سنت و افاغنه و بسیجیان در مسجد امام سجاد (ع) مرودشت برگزار می‌شود.

وی حضور پررنگ بسیجیان در نماز جمعه و گردهمایی ۷ هزارنفری بسیجیان در ۵ آذر در مصلی نماز جمعه مرودشت را از برنامه‌های کلیدی هفته بسیج دانست و گفت: با حضور یکی از فرماندهان ارشد سپاه و تجمع بزرگ بسیجیان، اقتدار و قدرت بسیجیان را به رخ جهانیان خواهیم کشید.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه مرودشت نیز در این نشست خبری اظهار داشت: یکی از افتخارات بسیج و سپاه این است که حتی افرادی هم که مغرضانه به بسیج می‌نگرند نمی‌توانند نزد وجدان خود، بسیج را ناکارآمد معرفی کنند و حتی برای رفع مشکلات خود نیز به بسیج امیدوار هستند.

حجت‌الاسلام قاسم تقدسی تصریح کرد: نگاه بسیج جناحی و سیاسی نیست و نگاه بسیج عام، ملی و فراگیر است.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه مرودشت اظهار داشت: در بسیج جذب حداکثری و دفع حداقلی است و عمده کسانی که از قطار بسیج پیاده شدند، خودشان نخواستند ادامه بدهند و بسیج دست رد به سینه هیچ‌کسی نمی‌زند.

وی بسیج را نیرویی بازدارنده خواند و افزود: دشمن سپاه و بسیج را یک دژ محکم و مانع در برابر خودشان می‌دانند.

تقدسی تصریح کرد: بسیج نیرویی کم خطا، پرکار و کم‌هزینه است و هر جا که احساس شود باید حضور پیدا کند، واردشده و انجام‌وظیفه می‌کند.

وی افزود: آن چیزی که بسیجی را به میدان می‌آورد اعتقاد است و به همین دلیل هیچ‌گاه این چشمه خشک نشده و این شجره طیبه روزبه‌روز پربارتر می‌شود.