به گزارش سایت خبری مرودشت نا، با حضور مدیرکل دفتر شهری و امور شوراها استانداری فارس و معاون مدیرکل سیاسی استانداری فارس و جمعی از مسئولان شهرستان، عصر امروز در شورای اداری معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری و شهردار مرودشت معرفی شدند.

فرماندار مرودشت در این نشست بیان داشت: شهر مرودشت مقیاسی کوچک از ایران است و مدیریت در شهرستان مرودشت شگردهای خاصی لازم دارد.

رهام پیکری تصریح کرد: نگاه مدیران به شهرستان باید با شهرستان های دیگر متفاوت باشد.

پیکری ابراز داشت: در جلسه اول به شهردار نکاتی را گوشزد کردم و شرایط مدیریت در شهرستان را برای وی توضیح دادم.

فرماندار مرودشت به توسعه ناهمگن و ناهمگون شهر مرودشت اشاره کرد و افزود: میزان اراضی خارج از محدوده مرودشت نشان می دهد در برنامه جام هیچگونه توجه ای به مدیریت شهری و اقتصاد مرودشت نشده است.

نماینده عالی دولت در مرودشت ابراز داشت: کسی که میخواهد سکان مدیریت شهر مرودشت را بر عهده بگیرد باید بر مجموعه امور اشراف داشته باشد و ضمن تیزبینی از حساسیت خاصی برخوردار باشد.

وی به انحلال شورای شهر مرودشت اشاره کرد و افزود: به دنبال اتفاقات پیش آمده و آرای صادره وزارت کشور شورای شهر مرودشت را منحل کرد و الان باید طوری در حوزه عملکردی ورود کرد که به واسطه عدم وجود شورا به عنوان نمایندگان مردم، خلا وجود مردم در تصمیم گیری ها و اجرا احساس نشود. وی بیان داشت: چند ماهی است که در حوزه شهرداری و برخی ادارات وضعیت خوبی حاکم نبوده و نیست. حداقل ۱۰ شهردار در شهرداری مرودشت وجود دارد و باید به نقطه نظرات و راهکارهای پرسنل در راستای توسعه شهر بها داد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در این نشست به بیان تفسیر نهج البلاغه پرداخت و ابراز داشت: داشتن صداقت ورعایت قانون ومقررات درچهارچوب خود را از وظایف مدیران قلمداد نمود  وافزود: سروسامان دادن اوضاع شهر در گرو وحدت، هم دلی و نظارت بیشتر دستگاه های اجرائی می باشد.

سید علی نقی طبیب لقمانی در این جلسه بیان داشت: سی درصد از منابع مالی شهرداری ها از طریق مالیات بر ارزش افزوده، مالیات آلاینده ها و … توسط دولت تامین میشود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس افزود: ایجاد منابع پایدار شهرداری ها در کل استان در دستور کار است و با مشارکت جدی و همه جانبه مردم به سر منزل مقصود خواهیم رسید.

لقمانی ابراز داشت: امروز دوران مدیریت با مردم است و باید به اعتماد سازی بین مردم و مجموعه خدوم شهرداری بپردازیم.

وی ضمن توصیه شهردار به تکریم مردم بیان داشت: شهردار باید نسبت به انضباط مالی و شفاف سازی اهتمام ویژه ای داشته باشد و نیروهای لایق را شناسایی کرده و از نیروها و ظرفیت های منابع انسانی نهایت استفاده را ببرد.

سیدمحمد یوسف کاظمی در این جلسه به تشریح خدمات ارزنده انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: مردم از مسئولان صداقت، پاک دستی، خدمت و کار در چارچوب قانون را می خواهند و این خواست زیادی نیست.

 معاون مدیر کل سیاسی استانداری فارس افزود: دشمن از هیچ تلاشی دریغ نکرده است و دولت برای مقابله با حیله های دشمنان سازوکارهای لازم را فراهم کرد. دشمنان عنوان می کردند ایرانی ها جشن چهل سالگی انقلاب شان را نخواهند گرفت اما این جشن سال به سال پربارتر برگزار خواهد شد.

فریبرز صارمی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری مرودشت در این نشست اهتمام به منافع ملی و نظارت بر دستگاه های اجرائی شهرستان، نظارت بر اشتغال و کارگاه های تولیدی و صنایع کوچک، نظارت بر امور آموزشی کارکنان دستگاه های اجرایی و تلاش در راستای جایگزینی کشت های کم آب بر را از وظایف و برنامه های خود دانست.

حسن مهرابی سرپرست سابق شهرداری مرودشت در این جلسه بیان داشت: مدت ۶ ماه در خدمت مردم مرودشت بودم و در این مدت۳ ماه حساب های شهرداری مرودشت مسدود بود.

مهرابی افزود: زمانی که شهرداری مرودشت را قبول کردم ۶ ماه حقوق پرسنل شهرداری عقب افتاده بود و در این ۶ ماه هم ۳ بار برای پرداخت حقوق اقدام کردیم که پول های پرداختی توقیف شد.

فریبرز صارمی به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مرودشت معرفی شد. این معاونت پیش‌ازاین در چارت سازمانی فرمانداری مرودشت وجود نداشته است.

در این جلسه از زحمات ۶ ماهه حسن مهرابی سرپرست سابق شهرداری مرودشت تجلیل و سید مهدی مکی با حکم استاندار به‌عنوان شهردار مرودشت معرفی شد.