به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی، ستم کردن به دیگران را در کنار قطع صله رحم از بستگان وشهادت کذب در حق دیگران را از گناهانی برشمرد که تاوان آن در همین دنیا نصیب عاملان این گناهان خواهد شد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری وتبین رهنمودهای معظم له در، درس خارج فقه خود در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان بیان داشت :برخی از نهاد ها و وزارتخانه ها که در زمنیه بکار گیری بازنشستگان با محدودیت روبروه بودند به محضر رهبر انقلاب رسیده ودر این زمینه تقاضای مدت کوتاهی در جهت مشخص نمودن جایگزین مناسب وشایسته برای افراد داشتند.
آقائی افزود : بطور کلی قانون منع بکار گیری بازنشستگان قانون بسیار خوبی می باشد وگره مدیریتی کشور را باز خواهد نمودو دور زدن قانون کار درستی نمی باشد ولی آنچه مسلم هست این بوده که بسیاری از مدیران در سنین پائین شروع به کار نموده ودر اوج تجربه وپختگی کامل به سن بازنشستگی رسیده واکنون نیز جانشین مناسبی برای آنان وجود ندارد به همین خاطر برای حل معظلات وراه حل موقت در این زمینه فرمایشات معظم له کارگشا خواهد بود.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به موضوع پروژه تجزیه کشور یمن تصریح کرد :با ناکامی ائتلاف کشور سعودی در تصرف بندر الحدیده اکنون مذاکرات صلح با میانجی گری سازمان ملل در حال انجام می باشد ولی با عنایت به پیش شرط ائتلاف مبنی بر بی طرفی بندر الحدیده ،مشخص است که این مذاکرات از سر استیصال برای رسیدن به هدف شوم خود می باشد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن تبریک ۱۶ آذر ماه روز دانشجو بیان داشت :دانشگاه محل تربیت دانشجوی متخصص ومتعهد وزمینه ساز تحقق پیشرفت کشور در عرصه های مختلف می باشدو موتور محرک هر کشوری با نسل جوان وبه خصوص دانشجویان خود حرکت می کند وتوجه به این نهاد علمی وجایگاه شخصیتی آنان واجب وضروری می باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه به فرموده امام راحل ،کلید سعادت یک کشور به دست معلمان ودانشجویان می باشدافزود :از شاخصه های دانشجوی انقلابی وپیرو خط امام می توان به نقش آفرینی دانشجویان در فراگیرسازی گفتمان انقلابی وافزایش بصیرت وسطح آگاهی ساسی ودینی به همراه داشتن تحلیل سیاسی واعلام موضع به هنگام در کنار رسالت تبین وآگاه سازی جامعه وفساد ستیزی ومطالبه گری عدالت اجتماعی ومیدان داری در جنبش نرم افزاری اشاره نمود.
آقائی در ادامه به ۲۷ امین اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان سمنان اشاره نمود واظهار داشت :نماز به عنوان مهم ترین نمود یک مسلمان در جامعه ورکن اصلی دین ومهم ترین مظهر بندگی خدای متعال می باشد .
وی تصریح کرد : قرائت پیام رهبر انقلاب به مسئولان در این اجلاسیه وترویج نماز در جامعه اسلامی خود زمینه ساز تعالی وفرهنگ واندیشه دینی در سطح جامعه می باشد .
آقائی در ادامه فرا رسیدن ایام شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب را گرامی داشت وافزود :شهید دستغیب به عنوان معلم اخلاق ومهذب نفوس ومتعهد به اسلام بود که همواره طلایه دار انقلاب در استان فارس محسوب می شدوبه همین دلیل مورد طمع دشمنان انقلاب قرار گرفت وبه درجه رفیع شهادت نائل گردید.
خطیب جمعه مرودشت درپایان ضمن اشاره به مشکل اهالی خیابان طالقانی شرقی که بیش از ۲۰۰خانوار در آن منطقه سکونت دارند ،بیان داشت:با توجه به این که نزدیک به ۱۵ سال متوالی هست که ۲۰۰خانوار در منطقه محروم طالقانی شرقی که خارج از محدوده شهری می باشد اقدام به ساخت وساز پناهگاهی برای خود نموده ولی از خدمات زیر ساختاری همچون آب وبرق وگاز محروم می باشند.
وی بیان کرد :با توجه به شروع فصل سرما وکوچه های ناهموار و وضعیت معابرو خیابان هاوعدم وجود گاز وخدمات های زیر ساختاری در این منطقه از شهردار مرودشت تقاضا داریم که با پیگیری کمیسیون ماده (۵)در جهت اصلاح والحاق این منطقه برای وارد گردیدن به محدوده شهر اقدام نمایند.

خبرنگار: سیدبهنام موسوی