به گزارش سایت خبری مرودشت نا، جلسه ائمه جماعات مساجد شهرستان مرودشت وجمعی از مسئولان موسسات خیریه ،پیرامون کمک معیشتی به نیازمندان در نیمه شعبان و آذین بندی مساجد شهربا حضور امام جمعه مرودشت برگزارگردید.
دراین جلسه که در محل مصلی نماز جمعه مرودشت برگزار گردید،حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه وفرا رسیدن نیمه شعبان،بیان داشت :به دلیل ویروس نامنحوس کرونا ورعایت کردن شرایط بهداشتی متاسفانه امسال امکان برگزاری جشن های نیمه شعبان با حضور مردم فراهم نیست.
وی در ادامه فرا رسیدن میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را تبریک گفت وافزود: با ولایت، دین انسان کامل می شود و دین بدون ولایت مورد رضای خداوند قرار ندارد.
آقائی اضافه کرد: انسانها باید دین خود را با ولایت پذیری تکمیل کنند تا در زمان ظهور امام عصر (عج) جامعه ولایت آن حضرت را بپذیرد تا زمینه گسترش دین و آیینی که مدنظر خداوند است در جهان مهیا شود.
آقائی با بیان اینکه در دوره کنونی مردم ولایت پذیری را تمرین می کنند گفت: ما بیاید ببینیم در دوره کنونی، چقدر می توانیم دستور ولی امر زمانه خود را بپذیریم و به آن عمل کنیم و در زمره افرادی باشیم که مردم را به سوی دین راهنمایی می کنند.
آقائی بیان کرد:فضای امروز که دنیا گرفتار بیماری و ویروس کرونا هست توسط برخی از اساتید علوم اجتماعی موردتحلیل قرار گرفته، که سبک زندگی مسلمانان در مقابل سبک زندگی اروپایی آمریکایی در این فضا برتری خود را به خوبی نشان می دهدد ولی امروز در این فضا عیار سبک های مختلف زندگی دارد خودش را نشان می دهد و در سبک زندگی غربی، هر کسی فقط به فکر نجات خویش است و فداکاری و ایثار در چنین بحران هایی که جان انسان به خطر می افتد معنایی ندارد در حالیکه انسان آن است که در این وضعیت سختی، خود را نشان دهد و از خود بگذرد و به هم نوع خود کمک دهد درست مثل مردم کشورمان که در گوشه گوشه های شهر به فقرا کمک می دهند به خصوص به خانواده هایی که نیازمند هستند.

آقائی در ادامه به فضائل صلوات شعبانیه پرداخت وافزود: ما در صلوات شعبانیه که در این ماه عزیز و مبارک هر روز می خوانیم جمله ای داریم که مصداق کار شما افراد خیرونیکوکار، هست و می فرماید (وارْزُقْنِی مُوَاسَاهَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِمَا وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ”)، و روزیم کن که مواسات کنم با فقیران که رزقشان تنگ نمودى به وسعتى که از فضل و کرمت به من عطا کردى
وی با بیان اینکه امروزه بعضی ها گرفتارند ودر شرایطی که در بیماری کرونا، افرادی که مریض و مبتلا هستند با خدمات پزشکی، به آنها کمک می شود ولی هزاران نفر کارگر روزمزدی که در این شهر مدتی است سر کار نرفته اند نیز در وضعیت سختی گرفتار هستند.
نماینده ولی فقیه درشهرستان مرودشت با بیان اینکه امروز زمان آن است که افراد ثروتمند جامعه به انفاق بیشتری روی آورند، گفت: مومنان در آستانه نیمه شعبان به یاری یکدیگر بشتابند و برای ایجاد آرامش روانی و اقتصادی کارگران بکوشند.
وی از خیرین ونیکوکاران تقاضا داشت که در ویژه برنامه نیمه شعبان برای سلامتی خود و خانواده وکمک به هم نوعان به میدان بیایندو همه مومنین کمک دهند ،زیرا هر یک از این کارگران زحمت کش که آرامشی در دل خود و خانواده اش ایجاد شود، بلا را از مردم و کشور دور می کند و این مسئله را با همت عالی دنبال کنید.
آقائی خاطرنشان کرد:امروزشرایط طوری است که هر کسی که در زمینه یاری رساندن به افراد مستمند کمک دهد حتی اگر دست به دست کند و از خود هزینه ای نکند باز هم ثواب عظیمی میکند.
امام جمعه مرودشت از حرکت جهادگونه پویش های مردمی که در سراسرکشور تحت عنوان (پویش لبخند)،در جهت کمک به هم نوعان وخانواده های مستمند ومستضعفان راه اندازی شده است،تشکر وقدردانی نمود وافزود:ثواب عمده این کار در آن است که در دست گیری از مستضعفان و محرومان و به کسانی که معیشتشان دچار مشکل شده است، در این روزهای بحرانی با تمام توان خود کمک می نمایندواین حرکت خود به عنوان سند قدرتمند سبک زندگی اسلامی می باشدکه اگر گرفتاری و سختی پیش آمد، سبک اسلامی اینگونه عمل می کند.
درادامه مراسم مصوب شد که به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان علاوه بر توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان شهرستان،مناجات نیمه شعبان ونغمه ومدیحه سرایی بصورت هم زمان از تمامی بلندگو های مساجد شهردر شب میلاد وروزنیمه شعبان پخش گرددوکاروان شادی در غالب چند دستگاه اتومبیل سنگین وسبک وانت بار، بدون هرگونه تجمع افراد وبا رعایت موازین بهداشتی در سطح شهر به مدت دو ساعت تردد نماید.

خبرنگار: سید بهنام موسوی