به گزارش سایت خبری مرودشت نا، به مناسبت دهه فجر و به منظور آگاهی بخشی نشست خبری نیروی انتظامی با حضور مدیر مسئولان نشریات مکتوب و پایگاه های خبری برگزار شد.

سرهنگ القاصی مهر فرمانده نیروانتظامی مرودشت در این خصوص بیان داشت: خبرنگار زمانی مورد احترام است که صحت و سقم را در انتشار اخبار رعایت نماید و خبری را که منتشر می کند کامل و جامع باشد.

وی اظهار داشت: خبرنگاران مسئول حفظ حریم اطلاعات مردم هستند و باید امانتدار مردم و مسئولین باشند و یک خبرنگار نمی تواند در پوشش اخبار سلیقه ای عمل کند و باید همان طور که خبر را دریافت می کند همان طور هم آن را منتشر نماید.

وی رسانه ها را زبان گویای مردم دانست و بیان داشت: رسانه ها می توانند در ایجاد امنیت و آرامش و در خنثی سازی پروژه های تبلیغاتی شبکه های معاندین در جامعه نقش آفرینی کنند.

وی افزود: خبرنگاران و افرادی که قرار است مطلبی را منتشر کنند حتما قبل از انتشار از صحت و سقم موضوع مطلع شده و اصل قضیه را جویا شوند.

وی بیان داشت: هماهنگی خوبی بین نیروی انتظامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و هست و در حال حاضر این هماهنگی دوچندان شده است.

وی افزود: اگر قرار باشد اقدامی صورت بگیرد معاونت اجتماعی نیروی انتظامی با مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت هماهنگی های لازم را انجام می دهند و ما اخبار مورد نظر را به وی اعلام می کنیم.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با اشاره به اینکه حادثه هیچ گاه خبر نمی کند، بیان داشت: برخی رسانه ها در حادثه پلاسکو به دنبال زیرسوال بردن شهردار تهران به عنوان یکی از چهره های خدوم نظام بودند و بعد فیلم جلسه علنی شورای شهر تهران گویای این بود که شهردار تهران در جلسه شورا خواهان تعطیلی پلاسکو شده بود.

وی افزود: حوزه رسانه یک حوزه مسئولیت پذیری است و ما خود را سرباز نیروی انتظامی می دانیم و لباس نیروی انتظامی لباس افتخار است.

در پایان خبرنگاران حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.