به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قنبر علی احمدی امام‌جمعه مرودشت یکی از صفات انسان‌های متقین را عمل به نیات مؤمنان و دوری از هرگونه نفاق دانست.

احمدی در ادامه شهادت ششمین اختر اسمان تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب شیعه را تسلیت گفت و از مسئولان شهرستان نیز تقاضا داشت که مراسم عزاداری  مناسبی در حد و اندازه این امام بزرگوار در سطح شهرستان برپا نمایند.

احمدی در ادامه آزادسازی شهر موصل عراق را تبریک گفت و عرضه داشت: سرویس‌های جاسوسی موساد و سیا برای اینکه بتوانند در منطقه حضورداشته باشند و اتحاد امت اسلامی را نیز به تفرقه تبدیل نمایند ضمن راه‌اندازی گروهک‌های تکفیری داعش در منطقه و تقویت آنان توانستند در برهه‌ای از زمان قسمت‌هایی از شهر عراق و سوریه را محاصره و در اختیار گیرند که با راه‌اندازی جبهه مقاومت و تشویق و ترغیب مردم در قالب جبهه‌های بسیجی با حمایت و فتوی حضرت آیت‌الله سیستانی و سرداران بزرگ اسلام در منطقه  و سربازان و مدافعان حرم به لطف خداوند منان این قسمت‌ها بار دیگر از دست تکفیری‌ها و داعشی‌ها آزاد گردید.

احمدی در ادامه ضمن اشاره به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل و حادثه ۱۸ تیرماه کوی دانشگاه افزود: دشمن برای نابودی اسلام و انقلاب به‌طور شبانه‌روزی برنامه‌ریزی می‌نماید و اینکه تصور کنیم که دشمن خاموش نشسته و هیچ حرکتی از خود ندارد اشتباه محض می‌باشد.

خطیب جمعه مرودشت از اهداف جدید دشمن به تشدید اختلافات داخلی در سطح کشور و درست کردن موافق و مخالف انقلاب در سطح کشور در کنار، لاابالی‌گری در عرصه فرهنگی و عفاف و حجاب اشاره نمود و عرضه داشت: دشمنان انقلاب اسلامی تاکنون در عرصه‌های سیاسی اقدام به یک سری حرکت‌هایی در جهت ضربه زدن به‌نظام گام برمی‌داشتند که متوجه شدند در این زمینه  راه به‌جایی نخواهند برد، شروع به حربه جدید  و راه‌اندازی موافق و مخالف درست نمودن در سطح جامعه اسلامی کرده‌اند؛ بنابراین مسئولان و دولتمردان باید مراقب باشند که در صحبت‌ها و تحلیل‌های خود طوری سخن نگویند که خدای‌نکرده بهانه‌ای دست دشمنان بدهند.

احمدی از دیگر رویکردهای جدید دشمنان به لاابالی‌گری در عرصه فرهنگی و بی‌هویتی در عرصه عفاف و حجاب اشاره نمود و افزود: متأسفانه بدحجابی در جامعه اسلامی رو به شیوع می‌باشد و کم‌رنگ شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر و شیوع کنسرت‌های که متناسب با فضای لهو و لعب در جامعه هست از حربه‌های جدید دشمنان نظام می‌باشد که مسئولان و متصدیان فرهنگی باید مراقب باشند که خدای‌نکرده فضای جامعه اسلامی به این سمت‌وسو کشانده نشود.

احمدی در ادامه نیز ضمن تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان بیان داشت: شورای نگهبان به‌عنوان نبض نظام و ضامن ادامه حیات انقلاب اسلامی بوده و به‌عنوان چشم بیدار نظام در جلوگیری از انحرافات می‌باشد.

احمدی از وظایف اصلی شورای نگهبان به نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس و انتخابات اشاره نمود و افزود: اعضای محترم شورای نگهبان در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خود مؤمن و متدین بوده و باید به‌عنوان الگوی برتر درزمینهٔ وحدت وهم دلی التزام و اعتقاد عملی به ولایت‌فقیه در تمامی عرصه پیشگام باشند تا از اعماق وجود در قلب مردم راه پیدا نموده و به‌دوراز هرگونه گرایش و حزب‌های سیاسی در سطح جامعه به اهداف خود عمل نمایند.

شایان‌ذکر است که در بین الصلاتین نماز از تعدادی از خواهران محجبه که در راه‌اندازی همایش حجاب و عفاف نقش داشتند به مناسبت هفته بزرگداشت عفاف و حجاب با اهدای لوح تقدیر تجلیل گرید.

خبرنگار: سید بهنام موسوی