به گزارش سایت خبری مرودشت نا، به دنبال انتشار خبر تودیع امام‌جمعه مرودشت چانه‌زنی‌ها در خصوص علت تودیع مطرح شد و برخی افراد نان به نرخ روز خور نیز فرصت را مغتنم شمرده و انواع تحلیل‌ها را ابراز نمودند.

آنچه بیشتر از همه به روند روبه رشد تحلیل‌های کارشناسی شده و البته کارشناسی نشده در شهرستان دامن می‌زد علم مردم مرودشت به این بود که حجت‌الاسلام احمدی خدمت به مردم مرودشت و رفع مشکلات این شهر را دغدغه خود می‌دانست و بعضی مواقع هم در خصوص ماندن یا نماندش سؤالاتی که مطرح می‌شد را با تکیه به همان دغدغه پاسخ می‌داد و یک‌بار هم دریکی از خطبه‌های نماز جمعه در خصوص روند تمدید حکمش برای خدمت به مردم توضیحاتی داد.

امام‌جمعه مرودشت در خطبه‌های آخر خود بر اعلام نتایج و دستاوردهای سفر رئیس مجلس به مرودشت تأکید کرد و از نماینده مردم مرودشت در مجلس خواست این نتایج را شفاف با مردم در میان بگذارد.

همین خواسته امام‌جمعه سبب شد برخی تودیع وی را با توجه به فاصله نزدیک تودیع و موضع‌گیری فوق به نماینده شهر ربط دهند و انگشت‌ها نماینده شهر را نشانه رود.

کمتر اتفاق افتاده است که محمدمهدی برومندی در هر دو دوره نمایندگی خود در مجلس شورای اسلامی به‌صورت مستقیم و علنی در عزل و نصب‌های حوزه انتخابیه ورود نماید اما برخی تلاش می‌کنند مخالفت با برومندی را به‌عنوان عامل عزل از مدیریت تلقی نموده و بعد از هر عزل یا تودیع انگشت‌ها نماینده را به‌عنوان دست‌های پشت برده نشانه می‌روند.

این القا فکری از سوی گروه‌های بعضاً شکست‌خورده و البته بعضی گروه‌های میدان‌دار و به‌زعم خود پیروز می‌تواند علل و منشأ مختلفی داشته باشد اما آنچه بدیهی است این است که تودیع و معارفه امام‌جمعه توسط شورای سیاست‌گذاری صورت گرفته و در این روند سازوکارهای مختلف مدنظر قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام احمدی امام جمعه مرودشت بلافاصله به عنوان امام جمعه شهر نور استان مازندران منصوب شد.