به گزارش سایت خبری مرودشت نا، آیین تودیع و معارفه امام‌جمعه مرودشت در سالن شهدی رجایی فرمانداری این شهر برگزار و ضمن تقدیر از زحمات سه‌ساله حجت‌الاسلام‌والمسلمین قنبر علی احمدی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی آقایی به‌عنوان امام‌جمعه مرودشت معرفی شد.

فرماندار مرودشت در این آیین بیان داشت: امام‌جمعه سابق مرودشت همواره مردم را به تقوا دعوت کرده و مطالبات مردم را با رعایت حق، انصاف و عدالت بیان می‌کرد.

فرماندار مرودشت

علی‌اکبر نجیب‌زاده امام‌جمعه سابق را انسانی وارسته دانست و اظهار داشت: من سراغ ندارم که حجت‌الاسلام احمدی از تریبون نماز جمعه برای مقاصد سیاسی استفاده کرده باشد و دنبال مسائل اختلاف‌افکنی که خلاف منویات مقام معظم رهبری و فلسفه نماز جمعه است، نبوده است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در این آیین بیان داشت: امام‌جمعه سابق در این شهرستان زحمات زیادی کشید و نماز جمعه وی یک نماز جمعه قابل‌توجه بود و مردم به نهاد نماز جمعه همواره علاقه‌مند بودند.

محمدمهدی برومندی ابراز داشت: امام‌جمعه سابق دغدغه رفع مشکلات شهرستان را داشت و در خطبه‌های نماز جمعه و در جلسات رسمی پیگیر مسائل و مشکلات شهرستان بود و این پیگیری‌ها منشأ خدمات بیشماری در شهرستان شد.

برومندی تصریح کرد: شهرستان مرودشت با تقدیم ۱۲۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس نقش برجسته‌ای داشته است و حضور مردم مرودشت در جبهه‌های حق علیه باطل و دفاع از حرم همواره زبانزد عام و خاص است.

برومندی نماینده مرودشت, احمدی امام جمعه سابق مرودشت

وی در خصوص ظرفیت مرودشت گفت: علیرغم خشک‌سالی‌های اخیر همچنان شهرستان مرودشت در حوزه تولید و کشاورزی در کشور سهم چشمگیری دارد و در بخش اقتصادی نخستین پتروشیمی خاورمیانه در این شهرستان به بهره‌برداری سیده و فاز دوم آن به‌عنوان پتروشیمی شهدای مرودشت نیز سال گذشته به بهره‌برداری رسید و نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

برومندی بر ضرورت تعامل مسئولین تأکید کرد و افزود: امید است که باوجود امام‌جمعه جدید و هم‌افزایی و گسترش تعامل بین نماینده دولت، نماینده مجلس و نماینده ولی‌فقیه بتوانیم علیرغم سختی‌های موجود در کشور گام‌های اساسی برای توسعه شهرستان برداریم.

وی در خصوص لایحه بودجه ۹۷ ابراز داشت: از مجموع لایحه بودجه پیشنهادی دولت، ۲۷۶ هزار میلیارد تومان هزینه‌ای است و از این مقدار ۲۰۴ هزار میلیارد تومان حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان است و بر اساس پیش‌بینی دولت تنها ۶۰ هزار میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی هزینه خواهد شد.

وی گفت: در هفته آینده عملیات گازرسانی در بخش درودزن آغاز می‌شود و با توجه به وضعیت بد اقتصادی کشور این کار، اقدامی بزرگ است.

حجت‌الاسلام احمدی امام‌جمعه سابق مرودشت در آیین بر ضرورت زمان‌شناسی تأکید کرد و بیان داشت: اگر کسی زمان را نشناسد گرفتار شیاطین و لغزش‌های زمان می‌شود.

احمدی ابراز داشت: امروز هم در خارج و داخل شاهد حرکات دشمن و حرکات نابخردانه برخی از مدعیان در مسیر ولایت هستیم که حتی به فرمایش رهبری هم خرده گرفته و می‌گیرند.

امام جمعه سابق مرودشت, برومندی نماینده مرودشت

وی نماز جمعه را زیباترین حلقه وصل و تعامل بین مسئولین و مردم دانست و تصریح کرد: نماز جمعه چشم بینای جامعه است و حقوق مردم را استیفا می‌کند و همین مشی ما در نهاد نماز جمعه بوده است.

وی در خصوص مشکلات نهاد نماز جمعه در مرودشت گفت: کلان نگری و استفاده از همه ظرفیت‌های جامعه و گروه‌های درون نظام باعث شد عده‌ای که حقارت فکری داشتند و اندیشه‌های متعالی در سطح شهرستان و استان نداشتند برای نماز جمعه شهرستان هر مدت یک‌بار مشکلاتی ایجاد کنند. کارهای بزرگ تاوان بزرگ دارد و ما هیچ‌گاه از شخص، گروه و جریانی نهراسیدیم و تلاش کردیم حلقه وصل در شهرستان تشکیل شود و منافع مردم تأمین شود.

وی بر اعتقاد دینی راسخ مسئولین در هنگام پذیرش مسئولیت تأکید و بیان داشت: بعد از ۱۵ سال حضور در منطقه جنوب به این منطقه علقه داشتم اما به خاطر وضعیت والدین خودم خواستم که به استان مازندران بروم.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان فارس اظهار داشت: سپاه و بسیج همواره بازوان توانمند نهاد نماز جمعه هستند و نیروی انتظامی بازوی دیگر این نهاد است.

ملک مکان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس, آقایی امام جمعه مرودشت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ملک مکان در خصوص ۹ دی‌ماه ابراز داشت: ۹ دی روز بصیرت و خنثی‌کنندگان توطئه بزرگ فتنه گران است و روزی است که ملت ایران با حضور خود همه توطئه‌ها را خنثی کردند و نقش و روشنگری رهبری و صبر و مقاومت رهبری در مقابل زیاده‌خواهی کسانی که در فتنه ۸۸ قصد داشتند جمهوریت نظام را خدشه‌دار کنند و رأی مردم را بشکنند قابل توصیف و تقدیر است.

حجت‌الاسلام ملک مکان ابراز داشت: مردم معتقد هستند که شروع هفته از روز شنبه است و شروع سال از بهار و نوروز است اما رسول اکرم در روایتی بیان می‌کنند اگر جمعه خوبی داشته باشید هفته‌ی خوبی در پیش دارید و در روایتی دیگر آمده است که اگر رمضان خوبی داشته باشید می‌توانید امیدوار باشید که سال خوبی پیش رو داشته باشید.

وی بر محبوبیت مردمی روحانیت باوجود تخریب‌ها تأکید و ابراز داشت: نماز جمعه یکی از احکام تأسیسی اسلام است و جنبه‌های مختلفی دارد و یک عمل سیاسی، عبادی و اجتماعی است و همواره خطبه‌های نماز جمعه در داخل و خارج رصد می‌شود.

امام‌جمعه مرودشت تصریح کرد: جدایی از شهرستان کوار برای من غیرمنتظره بود اما سربازی در خدمت ولایت هستم و تکلیف شد و اطاعت کردم.

آقایی امام جمعه مرودشت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی آقایی امام‌جمعه مرودشت بیان داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری نماز جمعه دارای نقش قرارگاه فرهنگی است و امام‌جمعه مسئول این قرارگاه فرهنگی محسوب می‌شود.

آقایی نقش امامت جمعه در هر شهرستان را به‌تناسب نقش رهبر انقلاب دانست و اظهار داشت: بعد از شناسایی و رصد ظرفیت‌های شهرستان تلاش می‌کنم مبحث قرارگاه فرهنگی را در این شهرستان پیگیری نماییم.