به گزارش سایت خبری مرودشت نا عبدالرضا قیصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: زندگی شهدای مرودشت به‌مرور در حال تبدیل‌شدن به کتاب است.

وی افزود: تاکنون چهار جلد از این سلسله کتاب‌ها با حمایت بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس فارس و مشارکت اداره ارشاد اسلامی مرودشت به چاپ رسیده و در هفته دفاع مقدس در شیراز رونمایی شده است و مراسم رونمایی آن در مرودشت نیز به‌زودی انجام می‌شود.

قیصری گفت: چهارکتاب مرحله بعد نیز در حال آماده‌سازی برای چاپ است و در این زمینه از ظرفیت نویسندگان شهرستان استفاده‌شده و از ویژگی آن‌ها نقش بستن تصویر شهدا روی جلد کتاب است.

این نویسنده دفاع مقدس بابیان این‌که در شروع به کار، فراخوانی منتشر و از نویسندگان خواسته شد که آثار خود را ارائه کنند ادامه داد: این بنیاد آمادگی دارد که چنان چه مطالبی در مورد هرکدام از شهدای مرودشت و در حد لازم برای تبدیل‌شدن به کتاب، وجود داشته باشد از چاپ آن حمایت کند.

مدیر ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس فارس اضافه کرد: در مورد شهدای دیگر شهرستان‌ها نیز آمادگی داریم که با مشارکت دیگر دستگاه‌ها، به حمایت از چاپ چنین کتاب‌هایی بپردازیم.

به گزارش فارس، سردار شهید مجید رشیدی که زندگی او در کتاب «سوار سفیدپوش» در قالب داستان‌های کوتاه و پیوسته، به قلم علی مرادی به چاپ رسیده است ۳۱ خردادماه ۱۳۳۷ در مرودشت دیده به جان گشود.

این پاسدار دفاع مقدس در تاریخ بیستم تیرماه سال ۱۳۶۴ در منطقه مهران شهید و کربلایی شد.

شهید سید عبدالوهاب آزادی همت نیز که مجموعه خاطرات وی با عنوان «همت آزاد» توسط شهناز عمادی به تحریر درآمده، متولد اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۲۰ است و در تیرماه سال ۱۳۶۷ به خیل عاشوراییان این دیار پیوست.

سردار شهید دکتر خان میرزا استواری که کتاب «مرد میدان» به بازخوانی زندگی او توسط عبدالرضا قیصری می‌پردازد؛ در خردادماه سال ۱۳۳۸ پای به جهان گشود و در فرودین ماه سال ۱۳۶۶ در منطقه شلمچه به خیل دیگر یاران شهیدش پیوست.

زندگی‌نامه و خاطرات سردار شهید ولی نوری نیز در قالب داستان های کوتاه و پیوسته، در این سلسله کتاب‌ها بانام «آقا ولی» علی مرادی منتشرشده است.

این شهید گران‌قدر در مهرماه سال ۱۳۳۰ دیده به جهان گشود و در تیرماه سال ۱۳۶۴ خونین بال به‌سوی حق شتافت.

انتهای پیام/