به گزارش سایت خبری مرودشت نا، مجموعه ورزشی سیوند با حضور حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، عنایت اله رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و جمعی از مسئولان و مردم شهرستان مرودشت افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در این آیین بیان داشت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ پروژه عمرانی بااعتبار و تسهیلاتی معادل دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سطح استان در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس

عنایت اله رحیمی بیان داشت: از سال ۹۲ تاکنون هرسال شاهد افزایش اجرای پروژه‌های عمرانی در دهه فجر هستیم که نشان‌دهنده حرکت رو به پیشرفت کشور در زمینه‌های گوناگون است.

رحیمی گفت: جامعه‌ای که از موهبت نشاط و سلامتی برخوردار است، رو به توسعه حرکت می‌کند و پیشرفت‌های خوبی را به دست خواهد آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این آیین بیان داشت: زمین چمن مصنوعی مرودشت در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و پانزده چمن مینی‌فوتبال سهمیه شهرستان مرودشت بوده است و بین روستاهای محروم توزیع‌شده است.

کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس

حیدر علی کامیاب افزود: پروژه ورزشی سیوند با ۱۵۰۰ متر زیربنا و اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان ساخته‌شده است و کارفرمای این پروژه شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی است.

کامیاب از طولانی شدن اجرای پروژه عذرخواهی کرد و تصریح کرد: تا پایان سال ۹۷ به سرانه ورزشی شهرستان مرودشت ۵۰ هزار متر افزوده می‌شود و این خود می‌تواند بعد از انقلاب یک رکورد باشد و تحولی در ورزش شهرستان مرودشت ایجاد نماید.

محمدمهدی برومندی در این آیین اظهار داشت: سالن ورزشی سیوند اولین سالن استاندارد شهرستان در سطح بخش‌ها و روستاهاست.

نماینده مردم مرودشت افزود: در سال‌های قبل شهرستان مرودشت به لحاظ سرانه ورزشی فقیرترین شهرستان فارس محسوب می‌شد.

برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس

برومندی در مورد وضعیت فعلی سرانه ورزشی بیان داشت: در حال حاضر با پیگیری‌های انجام‌شده سرانه ورزشی شهرستان یک رشد ۳۰۰ درصدی داشته است.

نماینده مردم مرودشت بیان داشت: مرکز بخش سالن ورزشی ندارد و با هماهنگی‌هایی که با مدیرکل ورزش و جوانان فارس صورت گرفت و قول‌هایی که داده شد، سال آینده سالن ورزشی سیدان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مدیرکل ورزش و جوانان فارس را یکی از مدیران توانمند استان دانست و ابراز داشت: در روزی که داعش در مجلس شورای اسلامی اقدام تروریستی کرد، کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس که برای پیگیری امور ورزشی به مجلس آمده بود حدود چهار ساعت در دفتر یکی از نمایندگان حبس شد.

رهام پیکری در این آیین بیان داشت: این پروژه گرچه مشمول مرور زمان شده است و اجرای آن طولانی شده است اما آنچه مهم است نگهداری آن است.

پیکری فرماندار مرودشت

پیکری تصریح کرد: از مردم سیوند تقاضا دارم که از این مجموعه ورزشی استقبال کنند و در نگهداری آن کوشا باشند و مدیریت ورزش شهرستان نیز در مورد مدیریت این مجموعه ورزشی نباید از هیچ تلاشی دریغ کنند.