به گزارش سایت خبری مرودشت نا، جمعی از اعضای کانون و بسیج مداحان شهرستان مرودشت ظهر امروز با امام‌جمعه مرودشت دیدار و گفتگو داشتند.

در این مراسم که با حضور جمعی از اعضای کانون و بسیج مداحان شهرستان مرودشت در محل دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد در ابتدا پس از تلاوتی چند از آیات قرآن کریم و مدیحه‌سرایی مداحان اهل‌بیت علی طهماسبی مسئول کانون به ایراد گزارش مختصری از فعالیت‌ها و عملکردهای صورت گرفته توسط کانون مداحان پرداخت.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی آقائی امام‌جمعه مرودشت ضمن تبریک به مناسبت یوم‌الله پیروزی انقلاب اسلامی از حضور پرشور و معنوی اعضای این کانون نیز در مراسمت ملی مذهبی تشکر کرد.

آقائی در ادامه نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) بیان داشت: حقیر نیز خود توفیق و افتخار مداحی اهل‌بیت علیهم‌السلام را نیز قبل از پوشیدن لباس طلبگی و مسند امامت جمعه داشته‌ام.

آقائی افزود: به لطف اهل‌بیت که حقیر توفیق نوکری و خدمت در مسیرشان را داشته‌ام خداوند متعال نیز توفیق خدمت در لباس روحانیت و امامت جمعه را نصیبم نمود.

خطیب جمعه مرودشت با توجه به رسالت سنگین مداحان در جامعه اسلامی تصریح کرد: با توجه به دسیسه‌های متعدد دشمنان نظام در جهت ضربه زدن به فرهنگ و اعتقادات دینی ما وظیفه شما مداحان به‌عنوان مروجین دین یک رسالت سنگین به لحاظ بعد معرفتی و فرهنگی در سطح جامعه می‌باشد.

آقائی همچنین خطاب به مداحان اهل‌بیت عرضه داشت همواره در جهت ارتقاء سطح مجالس و روضه‌های خود ضمن مطالعه بیشتر و انتخاب اشعار و روضه‌های مستند در جهت ایجاد ارتباط معرفتی و عاطفی از طریق جاذبه دل با مستمعین خود گام بردارید.

خطیب جمعه مرودشت از استخوان‌بندی و کسوت مداحی در سطح شهرستان مرودشت به نیکی یاد کرد و افزود: مادامی‌که استخوان‌بندی مداحی در سطح شهرستان مناسب و شایسته پیش رود به‌تبع آن تشویق ترغیب قشر جوان و نوجوان ما نیز در این مسیر بیشتر خواهد شد که با شوق و اشتیاق فراوانی درراه اهل‌بیت گام خواهند برداشت.

آقائی افزود: بدون شک اکثریت جوانان امروزی ماتحت عنوان مدافعان حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز همگی اهل روضه و پامنبری مجالس اهل‌بیت بوده‌اند و شما مادحین اهل‌بیت به‌عنوان زمینه‌سازان ظهور امام زمان (عج) باید قدر موقعیت و جایگاه خود را بدانید.

وی در پایان از اعضای کانون مداحان تقاضا داشت که در جهت تبادل تجربه‌ها و اشعار و اطلاعات معنوی – مذهبی خود نشست‌های ماهانه و فصلی خود را پایدار برگزار نمایند.

خبرنگار: سید بهنام موسوی