به گزارش سایت خبری مرودشت نا به نقل از فارس، حسین زارعی صبح  امروز در حاشیه مانور آمادگی میدانی با اشاره به آمار بالای خدمت‌رسانی اورژانس در این شهرستان اظهار داشت: از ابتدای امسال تا بهمن ماه ۱۲ هزار و ۳۶۵ مأموریت در سطح شهرستان مرودشت صورت گرفته که ۹ هزار و ۲۱۵ مأموریت شهری و بقیه مربوط به حوادث ترافیکی بوده که این آمار حاکی از بالا بودن میزان کارکردها است.

 مسؤول اورژانس ۱۱۵ مرودشت  با اشاره حوادث ترافیکی  که ۲۵ درصد مأموریت‌های اورژانس را شامل می‌شود افزود: ۳ هزار و ۱۵۰ مورد از مأموریت‌ها مربوط به حوادث ترافیکی در سطح شهرستان بوده که ۷۰ درصد از آن مربوط به تصادفات جاده‌ای است.

زارعی ادامه داد: تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۳ هزار و ۵۳۸ نفر گزارش شده که ۲ هزار و ۲۷۱ نفر از آنها جهت انجام معاینات تکمیلی توسط اورژانس به بیمارستان شهید مطهری مرودشت انتقال داده شده‌اند.

وی با اشاره به نزدیک شدن تعطیلات نوروز و آغاز سفرهای نوروزی و لزوم رعایت نکات ایمنی گفت: با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، استراحت به موقع، رانندگی نکردن در زمان خستگی و خواب آلودگی، صبر و حوصله در زمان رانندگی و رعایت سرعت مجاز، تا حد امکان از بروز تصادفات رانندگی جلوگیری کنند.

زارعی افزود: شهروندان در زمان وقوع حوادث ترافیکی از تجمع بی‌دلیل در سرصحنه خودداری و محل را برای خدمات‌رسانی بهتر به مصدومان خلوت کرده و با کارکنان اورژانس ۱۱۵ همکاری لازم را داشته باشند.