به گزارش سایت خبری مرودشت نا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ربیعی» کارشناس امور دینی، در این دوره به تبیین ضرورت و اهمیت انتقال صحیح آموزه‌های دین به کودکان پرداخت و اظهار کرد: کودکان مخاطبان خاصی برای تعلیم آموزه‌های دین هستند؛ طلاب باید بیشتر و بهتر از هر قشر دیگری بتوانند مفاهیم دینی را به شکل صحیح به کودکان انتقال دهند.

وی با اشاره به ضرورت حضور طلاب در عرصه‌های فرهنگی و تعلیم آموزه‌های دین به کودکان و ارشاد مادران و پدران  که مربی نسل بعدی جامعه هستند، تاکید کرد: در جامعه امروز طلاب باید خود را به شیوه‌های مدرن آموزش مجهز کنند تا بتوانند برای انتقال عقاید و احکام اسلام به کودکان و نوجوانان از آن بهره‌مند شوند.

آقای ربیعی افزود: اگر طلاب خود را از کار فرهنگی دور کنند؛ این امور به دست کسانی خواهد افتاد که هیچ دغدغه‌ای برای انتقال دین به کودکان ندارند و همین امر باعث می‌شود نسل جدید با دین و آموزه‌های دینی بیگانه شود.

کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: یک طلبه نباید منتظر باشد تا در ارگان یا نهادی استخدام شود و سپس به خدمت در عرصه فرهنگ مشغول شود، بلکه باید برای تربیت نسل جدید از جان و دل تلاش کند؛ رسالت طلاب تبلیغ دین و تربیت و پرورش نسل دین‌گرا و دین‌مدار است.

۱۰۰۷