به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاالسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث از این عید بعنوان بزرگترین حادثه تاریخ بشریت یاد نمود.
آقائی عید مبعث را منشا تحول علمی وعرفانی در عالم وزمینه ساز مبارزه با ظلم ونجات بشریت ذکر نمود وافزود: بطور کلی هدف از بعثت انبیاء تربیت انسان ها ، توام با عدالت اجتماعی وتزکیه انسان ها می باشد .
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از حریم خصوصی مردم در پیام رسان های داخلی بیان داشت :شورای عالی فضای مجازی کشور بعنوان یک شورای حاکمیتی که سران سه قوه نیز در ان حضور دارند با هدف حمایت از پیام رسان های داخلی وساماندهی پیام رسان های خارجی که  در برخی موارد با نقض قانون مشکلاتی را برای مخاطبین ایجاد کرده اند در سال ۱۳۹۶سند ساماندهی پیام رسان های اجتماعی را تنظیم نمودند .
اقائی ادامه داد:یکی از موانع  جوانان در جهت استفاده از پیام رسان های داخلی را دغدغه انان نسبت به حفظ حریم شخصی دانست که فتوی رهبری در این زمینه این خلاء را پر کرد وهرگونه تعرض به حریم شخصی وداخلی مردم را حرام شرعی دانست .
وی در ادامه نسبت به فضای ناامن پیام رسان های خارجی  که نقض قانون داشته ودر جهت حمایت وتبلیغ نهادهای تکفیری و معاند نظام اسلامی عمل نموده اند گفت :در ادوار گذشته کشورهای زیادی همچون روسیه و انگلیس با پیام رسان های که حاکمیت وقوانین ان کشور را قبول نداشته بودند در جهت فیلتر شدن ان اقدام نموده واکنون نیز ایران اسلامی در جهت نظارت بر عملکرد پیام رسان خارجی زمینه استفاده بهینه از پیام رسان های داخلی را نیز فراهم نماید.
اقائی در ادامه ۲۹فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفت وافزود :درخشش ارتش جمهوری اسلامی ونقش بی بدیل انان در اوائل انقلاب و دوران تجزیه طلبی برخی گروهک ها در کشور توسط دشمنان ودوران جنگ تحمیلی که تعداد زیادی شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری داشته اند بر هیچ کسی پوشیده نسیت وهمواره شایسته تقدیر وتجلیل می باشند.
آقائی در ادامه حمایت از کالاهای داخلی در سطح کشور را یک دارائی اقتصادی قلمداد نمود وافزود: در کشورهای امریکا وژاپن وفرانسه وکره جنوبی حمایت از کالاهای داخلی برای انان یک امرمهم واقتصادی تلقی می گرددومسولان نیز باید در جهت تولید کالاهای اساسی وارزاق عمومی به مردم تلاش مستمری داشته باشند.
خطیب جمعه مرودشت ضرورت شناسایی وبهره مندی از استعدادها وظرفیت های مغفول مانده را یک امری مهم تلقی نمود وافزود:امروزه کشور ما با وجود خشکسالی های متعدد وکم ابی داری یک سری ظرفیت های مغفول مانده وشناسایی نشده ای هست که خود می تواند زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم نماید.
اقائی ضمن گلایه از برخی مسولان در سطح کشور واستان که به جای حل مسئله رغبت بیشتری به پاک کردن صورت مسئله را دارند افزود:ایران اسلامی امروزه با داشتن این همه ظرفیت وپتانسیل های متعدد نیازی به واردات اقلام زیادی از کالاها را نداشته وتوانمندی های در بین جوانان وجود داشته که با وجود خشکسالی های موجود خود می تواند زمینه ساز رونق اقتصادی در سطح کشور باشدونیاز به شناسائی وحمایت همه جانبه از انان می باشد.

خبرنگار: سید بهنام موسوی