به گزارش سایت خبری مرودشت نا، کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان در طرح نوروزی امسال که به مدت ۴۵ روز از اول اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷صورت گرفت، به صورت شبانه‌روزی از اماکن و مراکز تهیه و توزیع غذا و محل‌های اسکان مسافران بازدید کردند.

کارشناس بهداشت محیط شهرستان مرودشت گفت: از ابتدای شروع طرح برای یک هزار نفر کارت تندرستی صادر و تعداد  25 جلسه هماهنگی و برنامه‎ریزی با سایر اداره‌های شهرستان برگزار شد.

کشاورز افزود: در این مدت از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مکان‌ها‌ی عمومی، مکان‌های بین‌راهی و سامانه‌های آب‌رسانی بازدید و نمونه‌برداری شد.

این کارشناس ادامه داد: تعداد ۳۸۲ اخطار بهداشتی برای متخلفان صادر شد که ۹۸ مورد آن به مراجع قضایی معرفی و ۱۷ مرکز نیز تعطیل و پلمپ شد.

 وی افزود: در این مدت مقدار یک هزار و ۷۸۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد از اماکن عرضه و توزیع مواد غذایی کشف و معدوم شد.

کارشناس مسؤول بهداشت محیط شهرستان بیان کرد: مردم ‌می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی به سامانه  شکایات مردمی به  190 تماس حاصل نمایند تا کارشناسان در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

کشاورز از مردم خواست به هیچ عنوان از دست فروشان مواد غذایی تهیه نکنند و اقلام مورد نیاز خود را از محل های معتبر خریداری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شروع فصل گرما و احتمال سرایت بیمارهای گوارشی و عفونی از راه آب‌های آلوده، حتما آب آشامیدنی از محل‌های معتبر تهیه شود.