»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

استاندار برای درک مشکلات مردم کناره در این روستا زندگی کند/ اگر حفر چاه غیرقانونی است چرا مجوز دادند؟

۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴:۱۰ کد مطلب: 4642

یکی از اهالی روستای کناره اظهار داشت: این چاه با ارتفاع 240 متر احداث شده است و امروز عده ای می خواهند جلوی آن را بگیرند و سوال اینجاست اگر حفر این چاه غیرقانونی است چرا روز اول مجوز دادند و جلوی حفر آن گرفته نشد.

استاندار برای درک مشکلات مردم کناره در این روستا زندگی کند/ اگر حفر چاه غیرقانونی است چرا مجوز دادند؟

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، در نزدیکی تخت جمشید یک حلقه چاه به نام چاه علی آباد وجود دارد که طبق ادعای اهالی روستای کناره، سند این چاه از گذشته های دور به نام مردم این روستا بوده است و مردم در طول این سال ها از آب این چاه استفاده می کردند و حال آن چاه خشک شده است و در کنار همان چاه، چاه دیگری با اخذ مجوز از نهادهای مرتبط در حال حفاری است و اکنون برخی به دنبال متوقف کردن عملیات حفاری و بهره برداری از این چاه هستند.

یکی از اهالی روستای کناره در گفتگو با مرودشت نا بیان داشت: این چاه تنها برای آب خوردن و مصرفی خانواده ها است و برای کشاورزی نمی باشد و حفراین چاه حق روستای کناره است که روزی 44 شهید سرافراز را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و هم اکنون نیز در تولید گوشت و لبنیات منطقه سهم به سزایی دارد.

یکی دیگر از اهالی محل بیان داشت: از استاندار تقاضا داریم تنها برای 5 روز به همراه خانواده در روستای کناره میهمان ما باشد و با زندگی در این روستا از نزدیک در جریان مشکلات ما قرار بگیرد.

یکی دیگر از اهالی بیان داشت: مشکلات آب روستای کناره مرودشت از حدود 8 سال پیش شروع شده و برای مصرف مان در این مدت از چاه های دیگر، آب خریداری می کردیم که از بهداشت کافی هم برخوردار نبوده است و اکنون بعد از چند سال مجوز چاه علی آباد برای مصرف روستای کناره صادر شده است و مجوز حفر چاه از استانداری، فرمانداری، بخشداری و میراث فرهنگی اخذ شده است و معلوم نیست چرا برخی با کارشکنی به دنبال پلمپ این چاه هستند و اگر این چاه خلاف قانون است پس چرا مجوز دارد؟ کسانی که مدعی هستند این چاه در حریم تخت جمشید است، فاصله سایر چاه ها را هم با تخت جمشید در نظر بگیرند و این چاه برای آب آشامیدنی است و مصرف کشاورزی ندارد.

وی اظهار داشت: این چاه با ارتفاع 240 متر احداث شده است و امروز عده ای می خواهند جلوی آن را بگیرند و سوال اینجاست اگر حفر این چاه غیرقانونی است چرا روز اول مجوز دادند و جلوی حفر آن گرفته نشد.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو