»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
در اولین جلسه شورای اداری مرودشت مطرح شد؛

از اجرای بی چون و چرای دستورات قضایی تا گلایه مندی مردم و فرماندار از عدم تکریم ارباب رجوع

۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱:۴۳ کد مطلب: 5695


از اجرای بی چون و چرای دستورات قضایی تا گلایه مندی مردم و فرماندار از عدم تکریم ارباب رجوع

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، اولین جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» سالن اجتماعات شهید رجایی فرمانداری مرودشت برگزار شد.

باقر بوستانی دادستان مرودشت در این جلسه بیان داشت: نماینده حقوقی ادارات دولتی باید لیسانس حقوق داشته باشند و دو سال سابقه کار در واحد حقوقی داشته باشند و از مدیر یا رئیس اداره معرفی‌نامه داشته باشند.

بوستانی دادستان مرودشت, علی اکبر نجیب زاده فرماندار مرودشت

بوستانی اظهار داشت: طبق قانون مجازات اسلامی هر دستور یا امری که از ناحیه قاضی صادر شود صرف‌نظر از این‌که قانونی باشد یا نباشد، باید توسط مأمورین دولتی چشم‌بسته اجرا شود.

وی تصریح کرد: دخالت غیرقانونی مأموران دولتی در امور قضایی از دو تا سه سال حبس دارد.

وی ابراز داشت: طبق قانون هر یک از کارمندان دولت که برحسب وظیفه اموالی به آن‌ها سپرده‌شده است، این اموال را به‌صورت غیرمجاز مورداستفاده قرار دهد به‌عنوان متصرف غیرقانونی شناخته‌شده و به شلاق، جریمه نقدی و جبران خسارت محکوم می‌شود.

شورای اداری مرودشت

وی تصریح کرد: اگر مدیر یک اداره از یک جرم عمومی اطلاع کسب کند مکلف است مراتب را به مقام قضایی اطلاع دهد در غیر این صورت خود مرتکب جرم شده است.

وی خاطرنشان کرد: چنان چه مقدار اندکی مواد مخدر در جیب کارمند اداره‌ای یافت شود قاضی می‌تواند آن کارمند را به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم کند.

وی افزود: در قانون مبارزه با مواد مخدر برای دهیار وظایفی تعریف‌شده است و در صورت مشاهده مصرف مواد مخدر یا کشت مواد مخدر باید موضوع را به بخشدار اطلاع دهد و بخشدار نیز باید با هماهنگی نیرو انتظامی نسبت به قلع‌وقمع خشخاش اقدام نماید.

وی اظهار داشت: طبق قانون مسئولان ادارات می‌توانند در خارج از وقت اداری در ستادهای انتخاباتی حضور یابند اما نظر شخصی من این است که شان خود را با ابتدایی‌ترین مسائل پایین نیاورند.

مرتضی چراغی مدیر آموزش‌وپرورش مرودشت بیان داشت: آموزش‌وپرورش به‌عنوان مهم‌ترین نهاد اجتماعی می‌تواند آرمان‌های آحاد جامعه را تحقق بخشد.

وی افزود: معجزه قرن معجزه آموزش است و کشورهای توسعه‌یافته، توسعه‌یافتگی خود را از مدرسه آغاز کردند.

میرزایی معاون سیاسی فرمانداری مرودشت بیان داشت: برخی از ادارات جواب نامه‌ای را که در خصوص در اختیار دادن خودرو برایشان فرستادیم نداده و نیاز است ادارات در اجرای انتخابات نهایت همکاری را نمایند.

میرزایی معاون سیاسی فرمانداری مرودشت

وی از عدم حضور یا تأخیر روسای ادارات و کارشناسان در جلسات گلایه کرد و بیان داشت: برخی از شهروندان از بحث تکریم ارباب‌رجوع گلایه‌مند هستند.

وی در خصوص کنترل سالک گفت: برخی از ادارات آن‌طور که انتظار می‌رفت درزمینهٔ سالک همکاری نکرده و شبکه بهداشت در این خصوص گلایه‌مند است و انتظار داریم با همکاری سایر ادارات بتوانیم درزمینهٔ ریشه‌کن شدن بیماری سالک گام برداریم.

نجیب‌زاده فرماندار مرودشت بیان داشت: انتخابات مهم‌ترین مسئله کشور است و هر انتخاباتی حساسیت خاص خودش را دارد و آنچه مهم است این است که مردم همچون گذشته حضور حداکثری داشته باشند.

نجیب زاده فرماندار مرودشت

وی اظهار داشت: فضا را نباید تیره نشان داد و باید از عملکرد خوب این دولت و دولت قبل هم گفت تا مردم با امید در انتخابات شرکت کرد.

وی افزود: در چند ماه گذشته مدارا کردیم و این رویه که ادارات جواب نامه فرمانداری را ندهند یا ماشین اداره را در اختیار فرمانداری قرار ندهند رویه خوبی نیست و فرمانداری بدون کمک ادارات نمی‌تواند هیچ انتخاباتی را برگزار کند.

وی گفت: تا پایان وقت اداری امروز اداراتی که به نامه پاسخ ندهند به تخلفات اداری معرفی می‌شوند و مدارا کردن هم حد و اندازه‌ای دارد.

وی اذعان داشت: ما امام زمان و معصوم نیستیم که اشتباه نکنیم و این‌طور نیست که کسی جرات نکند بگوید بالای چشم نجیب‌زاده ابروست و زمان شاه هم شاید این‌گونه نبود. به‌مجرداینکه فردی در فضای مجازی چیزی می‌نویسد رئیس اداره شکایت می‌کند و شکایت چه معنا دارد، اگر حرف حساب است مشکل را حل کنید و اگر حرف غیر حساب است جواب بدهید اما توهین و تخریب، بی‌عدالتی و بی‌انصافی بد است.

وی افزود: علیرغم انتقاد بسیاری از مردم به شوراهای اسلامی، این شوراها یکی از اقدامات دولت اصلاحات است و اصل کار یعنی سپردن امورات مردم به دست خودشان یک امر پسندیده است.

شورای اداری مرودشت

شورای اداری مرودشت

شورای اداری مرودشت

شورای اداری مرودشت

فرماندار مرودشت, معاون سیاسی فرمنداری مرودشت

میرزایی بخشدار درودزن

خواست خدا رئیس جدید بیمه سلامت مرودشت
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو