»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
علیرضا مقصودی کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی:

کابینه دولت دوازدهم تغییر محتوایی و رویکردی نخواهد داشت

۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۹:۲۵:۵۷ کد مطلب: 6059

علیرضا مقصودی کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی بیان داشت: سهم خواهی ها در همه دولت‌ها بوده است ولی باید دید وزن جریان‌های سیاسی در پازل کابینه دولت آقای حسن روحانی چقدر است.

کابینه دولت دوازدهم تغییر محتوایی و رویکردی نخواهد داشت

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، علیرضا مقصودی کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی اقتصادی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص سن کابینه دولت روحانی بیان داشت: بنده برخلاف بعضی دوستان معضلات کابینه اول جناب روحانی را صرفاً معضل سن و سال نمی‌دانم اگرچه میانگین سنی افراد در دولت فعلی بسیار بالاست بلکه معضل اساسی نوع حکمرانی و نگرش بر حوزه‌های مختلف کشور است.

علیرضا مقصودی تحلیل گر مسائل سیاسی

مقصودی افزود: وقتی سیستم‌عامل در دولت مشکل داشته باشد قطعاً هر برنامه‌ای امکان اجرا در آن را نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: خاصیت مدیریت‌های تکنوکرات عمل‌گرا بودن است ولی آنچه امروز می‌بایست مورد مداقه قرار گیرد سخت‌افزار و نیروی انسانی دولت نیست بلکه نرم‌افزار و تغییر رویکردها نسبت به مدیریت اجرایی کشور است.

وی در خصوص تفاوت کابینه دولت‌های یازدهم و دوازدهم بیان داشت: به نظر من کابینه بعدی از شکلی به شکل دیگر البته در برخی وزارتخانه‌ها تبدیل خواهد شد و هیچ‌گونه تغییر محتوایی و رویکردی را شاهد نخواهیم بود.

وی ابراز داشت: در دولت بعدی ممکن است میانگین سنی آن مقداری کاهش پیدا کند ولی قطعاً با رویکردهای فعلی اقتصادی و وجود حجم نقدینگی که در ۴ سال قبل ۳ برابر شده است با مشکلات فراوان روبرو خواهد بود. کمی جوان‌تر می‌شود ولی چابک‌تر نخواهد بود.

وی در خصوص جایگاه اصلاح‌طلبان در کابینه دولت روحانی گفت: در کابینه بعدی به خاطر مشغول کردن جناح اصلاح‌طلب برخی وزارتخانه‌های فرهنگی به برخی اصلاح‌طلبان داده خواهد شد تا سطح اصطکاک نظام و جریان اصلاح‌طلب بیشتر نمایان شود و دوقطبی کاذب برای پوشش ضعف‌ها ایجاد شود و بقیه کابینه از همراهان اصلی آقای روحانی استفاده خواهد شد.

وی در خصوص سهم خواهی ها و فشار بر دولت در تکمیل پازل کابینه اظهار داشت: سهم خواهی ها در همه دولت‌ها بوده است ولی باید دید وزن جریان‌های سیاسی در پازل کابینه دولت آقای حسن روحانی چقدر است.

وی افزود: بی‌شک جناب روحانی در فقدان حضور آقای هاشمی رفسنجانی تمایل دارد از نگاه بالا با اصلاح‌طلبان برخورد کند تا دیگر متحدانش را از دست ندهد و در اذهان خود را هاشمی دوم معرفی کند.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو