»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

داوطلبان سلامت شهرستان مرودشت با روش های مصرف منطقی داروها آشنا شدند

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷:۳۳ کد مطلب: 6225

کارشناس امور دارویی معاونت دارو شهرستان مرودشت گفت: داروها را در حضور کودکان مصرف نکنید چرا که امکان دارد کودک از کار شما تقلید کرده و دور از چشم والدین دارو را بخورد

داوطلبان سلامت شهرستان مرودشت با روش های مصرف منطقی داروها آشنا شدند

به گزارش دریافتی سایت خبری مرودشت نا از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مرودشت، دکترشیما حیدری در مورد نحوه صحیح  نگهداری دارو گفت: به شرایط نگهداری دارو دقت کنید، داروها را طبق شرایط ذکر شده روی بسته بندی نگهداری و دارو ها را دور از نور و رطوبت و در محل خنک نگهداری کنید، از نگهداری داروها در یخچال بپرهیزید مگر آنکه داروساز به شما گفته باشد یا روی برچسب دارو ذکر شده باشد.

کارشناس امور دارویی معاونت دارو شهرستان مرودشت در مورد چگونگی مصرف دارو گفت: در طول دوره مصرف دارو، تداخل داروها و امکان مصرف همزمان داروها با هم یا ایجاد فاصله زمانی با سایر داروها و یا با غذا را حتما از پزشک یا دارو ساز سوال کنید.

دکتر شیما حیدری

دکتر حیدری افزود: در داروخانه تنها از داروساز حاضر در داروخانه داروی خود را تحویل بگیرید و دقت نمایید نسخه شما مهمور به مهر داروخانه باشد و گرفتن مشاوره دارویی مناسب به نفع سلامتی شما و کمک به روند بهبود بیماری شماست و با عجله و بی حوصلگی خود و دیگران را از این حق محروم نکنید.

وی در مورد جلوگیری از مسمومیت دارویی توسط کودکان گفت: داروها را در دسترس کودکان قرار ندهید و  مکانی امن و ترجیحا کمد قفل دار را برای داروها در نظر گرفته و داروها را در حضور کودکان مصرف نکنید چرا که امکان دارد کودک از کار شما تقلید کرده و دور از چشم والدین دارو را بخورد.

این کارشناس افزود: داروها را مطابق با توصیه پزشک یا داروساز و نه بیشتر از آن مصرف نمائید چراکه با مصرف چند برابر مقادیر درمانی داروها به طور خودسرانه، نه تنها روند درمان شما سریعتر نمی شود بلکه تنها دچار عوارض سوء و یا مسمومیت با داروها خواهید شد.

دکتر حیدری ادامه داد: در برخورد با فرد مسموم غیر هوشیاری که در کنارش بسته های داروی خورده شده وجود دارد، ضمن حفظ خونسردی خود و عدم القاء استفراغ در این فرد، بسته های دارویی را همراه بیمار به بیمارستان ببرید و در صورت هوشیاری فرد مسموم، نام دارو یا داروهای مصرفی و تعداد هر یک از آنها را از وی بپرسید و به کادر درمانی اطلاع دهید.

آموزش نحوه مصرف دارو در مرودشت

وی با اشاره به سامانه رایگان 1490 گفت: در اغلب مسمومیت های اتفاقی و یا تعمدی با داروها، برای اطلاع از نحوه انجام اقدامات اولیه، هرچه سریع تر با شماره تلفن مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم 1490 تماس بگیرید.

دکتر حیدری در مورد عوارض مکمل ها و فرواورده های قاچاق گفت: استفاده خودسرانه از فرآورده هاي قاچاق و بدون مجوز جهت بدنسازي و پرورش اندام در جوانان، خطرابتلا به انواع اختلالات جسمي و رواني را براي مصرف كننده در بردارد و مصرف انواع داروهاي هورموني با هدف بدنسازي در جوانان مي تواند سبب بروز عوارض وخيمي مانند عقيمي، نارسايي قلبي و كبدي، كوتاهي قد و بزرگ شدن سينه در مردان و پرمويي و خشونت صدا در خانمها شود.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو