»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
شهردار مرودشت اعلام کرد:

به احتمال قوی توفیق خدمت ندارم/اگر شورای پنجم بخواهد می مانم

۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸:۱۵ کد مطلب: 6235

شهردار مرودشت بیان داشت: فکر می‌کنم طلایی‌ترین دوره شهرداری مرودشت در مدتی که بنده مسئولیت داشتم به‌واسطه بزرگواری اصحاب رسانه رقم خورد.

به احتمال قوی توفیق خدمت ندارم/اگر شورای پنجم بخواهد می مانم

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، سید منصور جعفری شهردار مرودشت در گفتگو با خبرنگاران بیان داشت: حدود بیست‌ویک ماه توفیق داشتم به‌عنوان شهردار در خدمت مردم فهیم شهر مرودشت باشم و فکر می‌کنم طلایی‌ترین دوره شهرداری مرودشت در مدتی که بنده مسئولیت داشتم به‌واسطه بزرگواری اصحاب رسانه رقم خورد.

جعفری بیان داشت: دوران پایانی خدمتم در شهرداری در حال سپری شدن است و از شورای چهارم به‌واسطه همراهی بی‌بدیلی که داشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: بنده به‌عنوان شهردار و ریاست شورای اسلامی و اصحاب رسانه به‌عنوان سه ضلع یک مثلث می‌توانیم نقش مهمی را در انتقال بی حاشیه قدرت به شورای پنجم ایفا کنیم.

وی ابراز داشت: بنده در هفته آینده در جلسه‌ای گزارش عملکردی را که مرسوم است به منتخبین مردم در شورای پنجم ارائه خواهم کرد تا از وضعیت شهرداری، ظرفیت‌ها و نارسایی‌های پیش روی مجموعه مطلع شوند.

وی احتمال شهردار نبودنش را قوی دانست و گفت: 95 درصد احتمال اینکه بنده توفیق خدمت به مردم مرودشت را نداشته باشم وجود دارد و این‌یک چیز کاملاً طبیعی است و شورای پنجم این حق را دارد که شهردار منتخب خود را انتخاب کند.

وی تصریح کرد: بعد از تحویل شهرداری هم آمادگی دارم که تمام داشته‌های خودم را در کف اخلاص قرار داده و به‌عنوان مشاور افتخاری منتخبین شورا باشم و شهر را هم ترک نکنم تا اعضای شورا پنجم به وظایفشان برسند.

وی تأکید کرد: در فضای مجازی هویت و انگیزه افراد مشخص نیست و مشخص نیست از سوی چه کسانی گماشته شده‌اند و صداقت و صفا و کار کارشناسی را از زبان اهالی مطبوعات خواهیم شنید.

وی ابراز داشت: ما باید دست‌به‌دست هم دهیم تا انتقال مدیریت در یک محیط صاف، شفاف و بدون حاشیه اتفاق افتد و باید به منتخبین شورای پنجم مقداری فرصت دهیم شاید شهرداری انتخاب کنند که به‌مراتب از شهردار فعلی قوی‌تر باشد و شاید برنامه‌هایی داشته باشند که به‌مراتب بهتر از برنامه‌های شورای چهارم باشد و در فرصت مناسب باید کارشان را ارزیابی کنیم.

وی گفت: اولین کار پیش روی منتخبین شورای پنجم، بعد از انتخاب رئیس در اولین نشست، در همان جلسه یا در جلسه دوم انتخاب سرپرست یا شهردار است و شکل آن را قانون مشخص کرده است.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه منتخبین شورای پنجم بتوانند با آرامش تصمیم مناسبی بگیرند از اصحاب رسانه خواهش می‌کنم کسی در خصوص ماندگاری من و جعفری اینکه شهرداری خوب بود و... جانب‌داری نکند و در این خصوص اظهارنظری نکند.

وی تصریح کرد: در استان یک نگاه ژرفی نسبت به مرودشت وجود دارد و استان نسبت به انتخاب شهردار مرودشت خیلی حساس است و حاشیه‌های این شهر بعضاً به حاشیه‌های شیراز و شورای شهر شیراز تنه می‌زند و خواهشم این است که خودزنی نکنیم.

وی در خصوص عملکرد شهرداری بیان داشت: کتابچه عملکرد شهرداری را تقدیم مردم می‌کنم تا مردم متوجه شوند در این مدت چه‌کارهایی صورت گرفته است.

وی گفت: شهر مرودشت ظرفیت‌های ناشناخته زیادی دارد و کسی هم که شهردار شد دلش نلغزد که پول نیست چراکه این شهر منبع ثروت است.

وی بیان داشت: شش ماه حقوق کارکنان شهرداری عقب‌افتاده بود و اکنون پاکبانان و نیروهای خدماتی پا به‌پای شهردار حقوقشان را دریافت کردند.

وی افزود: سرانه بودجه شهر را از 260 هزار تومان در سال 94 به 360 هزار تومان در سال 96 افزایش دادیم و اگر بخواهیم شاهد توسعه و بالندگی شهرمان باشیم این مبلغ باید به پانصدتا هفت‌صد هزار تومان در یک‌روند صحیح برسد

وی در خصوص درآمدهای شهرداری گفت: بخش اعظم درآمد شهرداری را از جیب مردم نگرفتم و از جاهای دیگر تأمین کردم و اگر بخواهیم فقط به جیب مردم نگاه کنیم موفق نمی‌شویم و باید به بیرون از مرزهای شهر خودمان نگاه کنیم.

وی وعده کلنگ زنی دو هتل را هم داد و گفت: دو هتل را در ابتدا و انتهای شهر کلنگ خواهیم زد و سعی کردم وقتی از مرودشت می‌روم وجدانم راحت باشد.

وی بیان داشت: حقیقت این است که من نمی‌توانم برای اسم‌ورسم خودم زانوی شهرداری را خم‌کنم و شهرداری را بدهکار کنم و بدهی را به شهردار بعدی منتقل کنم. در حال حاضر درآمد و هزینه‌های شهرداری باهم مرتبط است و شاید درآمد بیشتر از هزینه‌های امسال است.

وی گفت: طبق برنامه خیلی عقب نیستیم و اگر شورای شهر و شهردار بعد سریع کارها را انجام دهند تحقق 50 میلیارد بودجه شهرداری دور از دسترس نیست.

وی در خصوص حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: حقوق شهروندی را در قالب کتاب داستان هدفمند کردیم و تدریس آن را در آموزش‌وپرورش شهرستان رسمیت بخشیدیم و تمام هزینه‌های سال اول این کتاب پرداخت‌شده است و برای سال دوم هم جلساتی گرفته‌شده و خیلی هم علاقه‌مند هستم که سریع چاپ شود و هزینه سال دوم را هم خودم پرداخت کنم.

وی گفت: علیرغم اینکه برخی از کارهای انتقالی خود از شهرداری را انجام دادم بااین‌حال اگر شورای پنجم اعلام کردند که باید بمانم و شهر به من نیاز دارد، قطعاً به خاطر تعلقی که به این شهر و بزرگان دارم پیشنهادشان را رد نمی‌کنم.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو