»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال
نادر امیدوار عضو شورای شهر مرودشت:

مرودشت شهرداری در حد و اندازه خود می خواهد/ به علت نادیده گرفتن نیروهای توانمند شهر و استان، جلسه انتخاب شهردار را ترک کردم

۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳:۲۵ کد مطلب: 6336

نادر امیدوار عضو شورای شهر مرودشت بیان داشت: در جلسه شورای شهر مرودشت پیرامون انتخاب شهردار، پس از تشکیل 9 جلسه و دعوت از شهرداران باسابقه استانی، متأسفانه افراد باسابقه بومی استان نادیده گرفته شدند.

مرودشت شهرداری در حد و اندازه خود می خواهد/ به علت نادیده گرفتن نیروهای توانمند شهر و استان، جلسه انتخاب شهردار را ترک کردم

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، به دنبال انتخاب علی محمدی ب عنوان شهردار مرودشت به سراغ نادر امیدوار عضو شورای اسلامی شهر مرودشت رفته و ابعاد مختلف این قضیه را از وی جویا شدیم.

امیدوار در گفتگو با خبرنگار ما سخن خود را با این شعر آغاز کرد:

سالکان را چه‌کار با دیوان

طوطیان را چه‌کار با مردار

چند دعوی کنی، بکار گری

هیچ گه نیست گفته چون کردار

نادر امیدوار به قیاس شورای سیاسی و سیاست شورایی پرداخت و بیان داشت: فارغ از نگاه احزاب و گروه‌های سیاسی با توجه به ماهیت شورا، یک شورای صرفاً سیاسی نمی‌تواند کارنامه خوبی داشته باشد چراکه متأسفانه به‌جای بهره‌گیری از واژه سیاست و بهره‌گیری از خرد جمعی، سیاست زدگی را در پیش می‌گیرد و برای پیشبرد امور به‌خصوص امور عمرانی، سازندگی و شهری انتخاب بر اساس شایسته‌سالاری ضروری است نه نگاه سیاست زده.

نادر امیدوار یارکشی را یکی از نتایج نگاه سیاست زده دانست و افزود: نگاه سیاسی بارکشی به دنبال دارد و متأسفانه تجربه خوبی از یارکشی‌ها نداریم.

این عضو شورای شهر اظهار داشت: اگر افراد متخصص در شورا با سابقه سیاسی باشند هیچ اشکالی ندارد اما سیاست زدگی و سیاست‌بازی عقب‌ماندگی را به دنبال دارد.

وی بر حریت اعضای شورای شهر تأکید و تصریح کرد: اگر اعضای شورا دارای حریت باشند و از بیرون اداره نشوند می‌توان امیدوار بود که معیار تجربه و کارآمدی و تخصص برای انتخاب شهردار را سرلوحه کار خود قرار دهند که متأسفانه خلاف این مورد را در تصمیم‌گیری بعضی از اعضای شورای شاهد هستیم و انتظار می‌رفت باگذشت زمان و مشاهده درس‌های مکرر در بخش‌های تخصصی و انتخاب شهردار، این اعضا دست از این رویه بردارند اما افسوس چنین نشد.

این عضو شورای شهر در خصوص آزمون‌وخطا گفت: جامعه تحت هیچ شرایطی نباید آزمون‌وخطا کند و باید با عقلانیت جمعی صحیح‌ترین راه توسعه را پیدا کنیم. اگر جامعه در این آزمون‌وخطا خسارت ببیند که بعضاً هم سنگین خواهد بود، چه کسی خسارت آن را بر عهده می‌گیرد؟ آیا کسانی که بدون توجه به عقلانیت جمعی و صرفاً با تکیه به عقلانیت فردی چنین با منفعت‌طلبی جامعه را هدایت می‌کنند مسئولیت این شکست و عقب‌ماندگی را به عهده می‌گیرند؟

وی افزود: راه عقلانیت جمعی این است که فرصت گفتگو نقد را فراهم کنیم و روند تصمیم‌گیری برای انتخاب شهردار باید به‌گونه‌ای باشد که برنامه، دیدگاه، سوابق اجرایی و تخصصی نامزدها مبنای قضاوت شورا قرار گیرد.

وی در خصوص نحوه انتخاب شهردار مرودشت گفت: در جلسه شورای شهر مرودشت پیرامون انتخاب شهردار، پس از تشکیل 9 جلسه و دعوت از شهرداران باسابقه استانی، متأسفانه افراد باسابقه بومی استان نادیده گرفته شدند.

عضو سه دوره شورای اسلامی شهر مرودشت در خصوص موضع‌گیری‌اش در انتخاب شهردار تصریح کرد: پس از رایزنی و خواهش از همکارانم جهت متقاعد کردن آن‌ها در انتخاب شهردار با شرایط و در حد مرودشت دومین شهر استان و حتی‌المقدور انتخاب شهردار بومی استان فارس، متأسفانه بعضی از دوستان بر موضع خود اصرار کردند که محمدی شهردار اسبق گوجان و بخشدار جونقان از استان چهارمحال و بختیاری که قابل قیاس با حتی کوچک‌ترین شهرهای شهرستان مرودشت ازجمله سیدان و ... نیست چه برسد به شهر معروف استان فارس و نهمین شهر کشور ایران مرودشت معروف، آن‌هم با مدرک تحصیلی غیر مرتبط با امور شهر و شهرسازی را انتخاب نمایند.

امیدوار در خصوص علت ترک جلسه انتخاب شهردار بیان داشت: به خاطر حفظ شان شهر همیشه سرافراز و شهیدپرورمان مرودشت عزیز و احترام به نیروهای توانمند، با شرایط و باتجربه شهر و استان پهناور فارس و پاسخ‌گویی به موکلینم که در تاریخ 29 اردیبهشت‌ماه 96 به اینجانب اعتماد کردند، به نشانه اعتراض به انتخاب این گزینه جلسه را ترک نمودم.
مسلم|
|۱۳۹۶/۶/۱۶ ۰:۱۴
پاسخ
درود بر آقوی امیدوار. دمت گرم کاکا که راست راست حرف دلتو زدی و چهره بقیه را رو کردی
احمد|
|۱۳۹۶/۶/۱۶ ۲:۵۰
پاسخ
ولی صحبتهای شما اصلا منصفانه نیست چون نیروی غیربومی توانمند هم میتونه شهرمون رو اداره کنه آقای امیدوار شما از زیر بار مسولیت شونه خالی کردید اسمشو میذارین دفاع از نیروی بومی واقعا جای تاسف داره
همشهری|
|۱۳۹۶/۶/۱۶ ۸:۱۷
پاسخ
سلام و خسته نباشی به مدیریت سایت. از امروز اسم نادر امیدوار تغییر پیدا کردو به امیرکبیر مرودشت تغییر پیدا کرد درود بر شرفت.
همشهری|
|۱۳۹۶/۶/۱۷ ۱۰:۰۲
پاسخ
سلام .درود به مهندس امیدوار
مرودشتی|
|۱۳۹۶/۶/۱۸ ۲۱:۴۲
پاسخ
با عرض سلام خدمت همشهریان عزیز.بنده به عنوان یک مرودشتی بعد از شنیدن انتخاب شهردار غیر بومی و بدون تجربه و مدرک تحصیلی غیر مرتبط ، متاسف شدم و این عمل شورای شهر را خیانت به رای مردم شریف مرودشت میدانم. امیدوارم شهردار انتخابی و شورای جدید شهر تصمیم و برنامه ای جهت جمع آوری پوسترهای انتخابات بعد از چند ماه که چهره شهر توریستی مرودشت را به هم ریخته داشته باشند. امیدوارم برنامه ای جهت ساماندهی و یا جمع آوری ، خودروهای میوه فروش که سرتاسر شهر و حتی خارج از شهر را در اشغال خود در آورده اند و باعث ترافیک و تصادف در شهر شده اند را داشته باشند. امیدوارم با حمایت کردن از ایجاد فضای سبز در سر تا سر شهر فکر تغییر کاربری و فروش آن را نداشته باشند. امیدوارم و امیدوارم که ...
دوستدار مرودشت.|
|۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۳:۱۹
پاسخ
با درود به مهندس امیدوار. انتخاب نیروی غیربومی در صورتی که نیروی بومی با تجربه و متخصص نباشد بسیار هم مناسب و عقلانیست. ولی در صورتی که تعدادی از همشهریان ما در شهرداری شیراز بالاترین پست های مدیریتی با سالها تجربه و موفقیت و رشته تحصیلی مرتبط را در کارنامه خود دارند، عدم انتخاب این افراد یک کوتاهی بزرگ در حق مردم مرودشت است.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو