»»

آدرس کانال مرودشت
اینستای سایت
مرودشت نا در آپارات
پاتوق فعالان فضای مجازی
وبلاگ
عضویت در خبرنامه
چاپ دانلود ارسال

اجاره بهای بالا داد زوجهای جوان مرودشتی را در آورد

۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲:۰۵ کد مطلب: 6340

به دنبال افزایش تقاضا بسیاری از مالکان نرخ خانه رهن و اجاره را به‌صورت سلیقه‌ای افزایش داده و بسیاری از زوج‌های جوان و خانواده‌های متوسط مرودشتی را با مشکل روبرو کرده‌اند.

اجاره بهای بالا داد زوجهای جوان مرودشتی را در آورد

به گزارش سایت خبری مرودشت نا، در روزهای پایانی تابستان بسیاری از خانواده‌هایی که فاقد مسکن هستند و در منزل استیجاری سکونت دارند به دلیل اتمام قرارداد خود به فکر تمدید اجاره و یا نقل‌مکان هستند و در این زمان یافتن مسکن مناسب و متناسب با درآمد دغدغه اصلی بسیاری از سرپرستان خانوارهای مذکور است.

دهه امامت و کرامت و بازگشایی مدارس نیز سبب شده بسیاری از زوج‌های جوان این روزها را برای آغاز زندگی مشترک فرصتی مناسب تلقی کرده و به فکر یافتن منزلی مناسب برای آغاز زندگی مشترک باشند.

به دنبال افزایش تقاضا بسیاری از مالکان نرخ خانه رهن و اجاره را به‌صورت سلیقه‌ای افزایش داده و بسیاری از زوج‌های جوان و خانواده‌های متوسط مرودشتی را با مشکل روبرو کرده‌اند.

به سراغ تعدادی از این خانواده‌ها رفته و نظرات آن‌ها را در خصوص اجاره‌بها در شهر مرودشت جویا شدیم.

رحمتی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: من یک جوان هستم که چند صباحی است از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم و هیچ درآمدی هم ندارم و هنوز کاری نیافته‌ام و چند ماهی است که زندگی مشترک را شروع کردیم اما هنوز نتوانسته‌ایم یک مسکن مناسب که با جیب و داشته‌هایمان همخوانی داشته باشد پیدا کنیم.

علیرضا دیگر جوان مرودشتی که سابقه کار کشاورزی هم دارد اظهار داشت: در شهر مرودشت ظاهراً نظارتی بر قیمت مسکن و اجاره خانه‌ها نیست و بسیاری از افراد نرخ اجاره را سلیقه‌ای تعیین می‌کنند و حاضر هم نیستند در بنگاه قول‌نامه بنویسند و برای دور زدن بنگاه و پرداخت نکردن حق المعامله قول‌نامه را به‌صورت دستی می‌نویسند و همین هم بعد مشکلاتی را به بار می‌آورد.

وی افزود: در بعضی مناطق مرودشت قیمت اجاره‌بهای ماهیانه یک پارکینگ برای سکونت به هفت‌صد هزارتویمان هم می‌رسد و یک جوان به‌ناچار برای سکونت در یک سوئیت یا پارکینگ 50 متری باید حدود هفت‌صد هزار تومان پرداخت کند و این در حالی است که اکثر جوانان بیکار هستند و دولت هم از آن‌ها حمایتی نمی‌کند.

فرهادی دیگر جوان مرودشتی بیان داشت: من در خانه‌ای در حاشیه شهر سکونت دارم و ماهیانه چهارصد هزار تومان بابت اجاره‌بها پرداخت می‌کنم و این در حالی است که شغل من آزاد است و ممکن است در برخی مواقع حتی درآمدم هم از این مقدار کمتر شود و برای همین مقدار باید سختی زیادی را تحمل‌کنم. الآن هم صاحب‌خانه عذرم را خواسته و می‌گوید یا مبلغ بیشتری را پرداخت کن و یا خانه‌ام را ترک کن. چند روزی است به دنبال خانه هستم و واقعاً بسیاری از افراد در نرخ‌گذاری اجاره‌بها خدا را در نظر نمی‌گیرند.

حسین یکی از شهروندان مرودشتی است که یک فرزند دوساله هم دارد می‌گوید: چند سال از شروع زندگی‌ام می‌گذرد و تمام داشته من یک پراید است که گاهی به شیراز رفته و مسافرکشی می‌کنم و تمام روی صحبت من با مسئولانی است که زمان انتخاب شدنشان حرف‌های خوب و قشنگی می‌زنند اما بعدش فقط شور منافع خودشان را می‌زنند و به فکر ما جوانان نیستند.

وی افزود: می‌گویند ما حمایت می‌کنیم اما تابه‌حال حمایتی ندیدیم و مجبورم گاهی سه شیفت کارکنم و حتی شده با کارگری و مسافرکشی تا بتوانم از عهده هزینه‌های اجاره‌بها، هزینه آب و برق و گاز بربیایم.

تعیین سلیقه‌ای اجاره‌بها و اشتیاق برخی صاحبان املاک برای دریافت اجاره‌بهای بالا و عدم اشتیاقشان به رهن باعث شده خانه‌ای که باید محلی برای آرامش باشد خود معضلی برای عدم آرامش باشد.

با توجه به موارد مذکور، ورود مسئولان ارشد شهرستان، کارشناسان و مشاورین املاک برای ساماندهی و نظارت بر اجاره‌بها و فرهنگ‌سازی و پیگیری طرح‌های مختلف برای خانه‌دار شدن زوج‌های جوان و خانواده‌های نیازمند امری ضروری محسوب می‌شود.
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرودشت نا در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
نام

ایمیل شما
نظــر


آخرین عناوین

آرشیو

پربازدیدترین

آرشیو