به گزارش سایت خبری مرودشت نا،

علی ارسلان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره خط خوردنش از ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی گفت: خودم هم هنوز از این اتفاق شوکه هستم و باورم نمی‌شود چنین اتفاقی رخ داده باشد. ماه‌هاست که در اردوهای تیم ملی برای چنین لحظه‌ای تمرین می‌کردم، اما حالا این طور شده است.

فارس: ظاهراً کادر فنی عدم عملکرد مناسب در مسابقات بین‌المللی را دلیل خط خوردن شما عنوان کرده است.

ارسلان: بله، من هم این موضوع را شنیده‌ام و طبق صحبت‌هایی که با کادر فنی داشتم این موضوع را به من هم گفتند، اما واقعاً از این دلایل قانع نشدم. ۸ ماه است که شبانه روز در اردوهای تیم ملی زحمت می‌کشم، اما ۱۰ روز مانده به مسابقات می‌گویند از تیم خط خوردم، جواب زحمات پدر و مادرم را چه بدهم؟! چطور چنین چیزی ممکن است؟!

* چرا من باید قربانی عدم جمع‌بندی در وزن ۷۷ کیلوگرم شوم؟

فارس: ظاهراً شورای فنی از عملکرد شما در مسابقات خارجی رضایت کافی نداشته است؟

ارسلان: چطور چنین چیزی ممکن است؟! من در تورنمنت مجارستان سوم شدم، کشتی‌های خوبی هم گرفتم، اما من را خط زدند در حالی‌که پشتام که در تورنمنت گرجستان اوت شده بود مسافر مسابقات جهانی است، آیا او خوب کشتی گرفته است که اوت شده؟ به نظرم این موضوع بهانه‌ای برای حذف من بود. چرا من باید قربانی عدم نتیجه‌گیری و عدم جمع‌بندی در وزن ۷۷ کیلوگرم شوم؟

فارس: ظاهراً قرار است گرایی که در یک وزن بالاتر در انتخابی کشتی گرفته بود به ۷۲ کیلوگرم بیاید و به جای شما عازم مسابقات جهانی شود.

ارسلان: من برای حضور در ۷۲ کیلوگرم تنها یک کیلو اضافه وزن دارم در حالی‌که گرایی ۸ کیلوگرم وزن کم می‌کند. من گزینه مناسب‌تری برای حضور در این مسابقات بودم یا گرایی؟! با توجه به قوانین جدید یعنی وزن‌کشی در صبح روز مسابقات، گرایی کشتی‌گیر خوب و با تجربه‌ای است و عناوین خوبی در سطح جهانی کسب کرده است، اما کمترین حق من حداقل برگزاری یک انتخابی با گرایی بود تا تفاوت من با این کشتی‌گیر مشخص شود و بدانم در چه سطحی هستم. چرا برای عبدولی این کار را کردند، اما برای من که ۸ ماه در اردو تابع تصمیمات کادر فنی بودم چنین کاری انجام نشد؟!

* کشتی‌گیر درجه چندم و بی‌عقبه‌ای نیستم

فارس: ظاهراً به خاطر اینکه عملکرد شما مناسب و متناسب با کلاس جهانی کشتی‌گیران نبوده است خط خورده‌اید.

ارسلان: من کشتی‌گیر درجه چندمی نیستم که چنین موضوعی مطرح می‌شود. چندین مدال جهانی و آسیایی را در رده سنی جوانان و بزرگسالان را در کارنامه‌ام دارم و حتی در مسابقات جهانی امسال هم شانس مدال بودم. داوور استفانک، قهرمان المپیک ریو و چندین مدال‌دار المپیک و جهانی را در وزن ۶۶ کیلوگرم شکست داده‌ام و کشتی‌گیر بی‌عقبه‌ای نیستم. ۸ ماه در اردو بودم، اگر همان روز اول به من می‌گفتند من را نمی‌خواهند به خانه می‌رفتم و اینقدر ناراحت نمی‌شدم.

فارس: اما تو هنوز جوانی و اول راه هستی و نباید انگیزه‌ات را از دست بدهی.

یکسال جوانی‌ام را گذاشتم و این همه هزینه رفت و آمد برای حضور در اردوها را پرداخت کردم به امید کسب مدال جهانی، اما به من می‌گویند در تمرینات نمی‌توانی ۶ دقیقه کشتی بگیری، همانطور که گفتم از هیچکدام از این دلایل قانع نشدم، اما انگیزه‌ام را از دست نمی‌دهم و برای به دست آوردن دوباره دوبنده تیم ملی مبارزه می‌کنم.

انتهای پیام/Source link