به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک هفته وحدت وفرا رسیدن میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام وحضرت امام جعفر صادق (ع)،خوش رفتاری انسان ها نسبت به خانواده را از سفارش های ویژه نبی مکرم اسلام (ص) قلمداد نمود.
وی در ادامه به سیره معنوی نبی مکرم اسلام (ص)وبیان برخی از اخلاق وخلق وخوی آن بزرگوار پرداخت .
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج ،آن را یادگار امام و شهدا دانست وافزود: هر بسیجی خود یک پرچم است و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، بسیج باید تقویت و بیشتر پشتیبانی شود.
وی بیان کرد: در صحنه‌های حساسی که نشان‌دهنده عظمت اسلام و یادگار شهدا و امام است، مگر می‌شود که بسیجی نباشد. در همه جا و همیشه بسیجیان در صحنه هستند و خواهند بود،و مهم اعتقاد و افتخار اعتقاد بسیجی بودن است.
امام‌جمعه مرودشت ادامه داد: بسیجیان قطعاً در پیمانی که با امام و شهدا بسته‌اند، پایدار هستند ولو اینکه خون‌هایشان در این راه ریخته شود. این است که هفته بسیج بسیار اهمیت دارد، البته همه هفته‌ها، هفته بسیج است وفرهنگ بسیجی بودن ،فرهنگ شهادت ،اسلام ،امام حسین (ع) ومسئولیت می باشد.
آقائی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عنوان بزرگترین انقلاب دنیا بود که آفت های زیادی در همان ابتدا انقلاب را تهدید می کرد بیان داشت :بسیج به عنوان یک تفکر ونگرش ،بزرگترین پشتوانه حفظ وگسترش ارزش های انقلاب می باشد .
وی تصریح کرد :امروزه تفکر بسیجی هر کجا که حکفرما باشد به دنبال آن پیروزی های متعددی به دست می آیدوبه عنوان مثال می توان به تفکرات بسیجی در لبنان وعراق وسوریه و غزه اشاره نمودکه در مقابل تمامی هجمه های دشمنان ایستاده ومسیر خود را طی می کند.
آقائی اظهار کرد :اندیشه وتفکر بسیجی دارای مبانی ومولفه های متعددی می باشد که از مهمترین آن ها می توان به شاخصه خدا محوری که در آن منشاءقدرت ومشروعیت قانون را مختص خدای متعال دانسته وانحصاری دانستن نظام قانون گذاری واجرائی وقانون الهی را تنها راه نجات بشر میداند،به همراه شاخصه ولایت مداری که تنها قدرت حاکمیت در دنیا را متعلق به خدای متعال دانسته واطاعت از ائمه اطهار وامام زمان (عج)ونائب بر حق آن مقام معظم رهبری به عنوان ولی مطلقه فقیه را واجب وضروری قلمداد می نماید.
وی از دیگر شاخصه های بسیج به حق گرائی وحق طلبی که همواره بسیج وبسیجی در آن به دنبال حق و فاع از مظلوم می باشدرا به همراه تکلیف مداری که علاوه بر داشتن آرزوی فتح وپیروزی ،همواره به دنبال انجام وظیفه و عمل به تکلیف هنگام مشکلات و سختی ها می باشد ابراز نمود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره، به بهانه های واهی ومتعدد اروپایی ها بعداز خروج از مسئله برجام که بارها توسط مقام معظم رهبری برعدم پایبندی آنان اشاره گردیده بودبیان داشت :اروپایی ها نیز همچون آمریکایی ها صرفا شعار می دهندواز عمل به برنامه ها وپایبندی آنان خبری در میان نیست وبه همین خاطرمسئولان کشور نباید ظرفیت وتوان کشوررا منحصر به یک راه مالی دانسته وبا تمام توان از ظرفیت های داخل واستعداد های موجود در مسیر عمران وآبادانی کشور گام بردارند.
آقائی در ادامه از حضور حلقه های صالحین در مراسم نماز جمعه و برنامه میقات صالحین بسیج و حضور پرشور بسیجیان در محل مصلی نماز جمعه قدردانی داشتند.
وی ضمن تبریک هفته وحدت ،آن را بعنوان یادگار درخشان امام راحل عظیم الشان در جهت اتحاد وهم دلی وجلوگیری از تفرقه افکنی عنوان کرد.
آقائی از گردهمایی مجموعه های جمعیت هلال احمر سراسر استان فارس به میزبانی شهرستان مرودشت تشکر واز سرپرست سابق شهرداری مرودشت که زحمات زیادی در جهت حل مشکلات این شهر داشته تشکر وقدردانی نمود وضمن آرزوی موفقیت برای شهردارجدید مرودشت ،از مردم و مسوولین تقاضا داشت با همراهی وهمکاری همه جانبه خودبا شهردار جدید، در مسیر پیشرفت وارائه خدمات ارزنده به شهرستان گام بردارند.
وی در پایان از مردم ومسئولان تقاضا داشت که در گردهمائی بزرگ بسیجیان که در روز دوشنبه ۵آذرماه با حضور فرمانده سپاه فجر استان فارس ،سردار غیاثی در محل مصلی نماز جمعه تشکیل می گرددحضوری پرشور وگسترده داشته باشند.

خبرنگار: سید بهنام موسوی