به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلیمن مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ، پرهیز از لقمه حرام را مقدمه انجام عمل صالح دانست.
وی افزود :یکی از مظاهر تقوی الهی فراموش نکردن مولای خود ،امام زمان (عج) ودعا کردن برای تعجیل در ظهورش از محضر پروردگار متعال می باشد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج ازفقه خودبیان داشت : طبق روایت نورانی ازحضرت رسول اکرم (ص) هرکس بر ده نفر وبیشتر ریاست داشته باشد روز قیامت در حالی محشور خواهد شد که دست او به گردنش آویزان خواهد بود و با این حال به حساب او رسیدگی خواهند نمود.
آقائی افزود :توجه به مسئولیت ها در نظام اسلامی واصلاح دیدگاه به مناصب ومسئولیت ها ماحصل شیرین توجه به این روایت نورانی می باشد که هر گونه شهوت وعشق به مسئولیت را تبدیل به فرار از قبول آن خواهد کرد.
آقائی در ادامه با بیان اینکه پذیرش هر گونه مسئولیت در نظام اسلامی باید با نگاه تکلیف گرائی وتوجه به امور اخروی صورت پذیرد،بیان داشت :بطور کلی مسئولیت ها خود تکلیف آور می باشد وچنانچه نگاه ما به مسئولیت بصورت تکلیف مدارانه باشد باعث خواهد شد قرار گرفتن افراد در مناصب ومسئولیت ها بر اساس توانمندی واقعی و شایسته سالاری صورت گیرد.
وی از دیگر نتایج انتخاب ونگاه مسئولان بر اساس تکلیف گرائی وشایسته سالاری به، کمک به حل سریع مشکلات مردم در سطح جامعه وعدم کوتاهی وقصور مدیران در همه سطوح به جهت مواخذه شدن در روز قیامت وافزایش ضریب امنیت ملی کشور با اعتماد به مردم وکاهش هر گونه بداخلاقی سیاسی وتخریب دیگران را در کنار کاهش هزینه های ناشی از رقابت های انتخاباتی وتوجه به شاخصه های اسلامی در سپردن مناصب مدیریتی اشاره نمود.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به هفته راهداری وحمل ونقل وتبریک این هفته به این قشر زحمتکش بیان داشت :۲۶آذر ماه یادآور صدور فرمان تاریخی حضرت امام راحل مبنی بر اعزام کامیونداران به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی از مبادی دریایی و همچنین اول دی ماه را آغاز عملیات راهداری زمستانی این قشر زحمتکش می باشد.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به سفر مدیرکل دفتر شهری وامور شوراها ی استانداری فارس به مرودشت و بازدید از پروژه های نیمه تمام این شهرستان بیان کرد :مسئله ترمینال مسافربری واتوبوسرانی مرودشت از نقاط خلاء این شهر می باشد .
وی با بیان اینکه افراد زیادی روزانه قصد سفربه شهرستان مرودشت ویا مسافرت به شهرستان های دیگررا داشته وبه ناچار باید در فصول سرما وگرما در کنار خیابان منتظر سوار شدن به اتوبوس باشند وشرایط فوق الذکر در خور وشان مردم این شهرستان نمی باشد.
آقائی ضمن قدردانی از پیگیری شهردار محترم و تشکر از حضور و عنایت مهندس لقمانی به مسائل شهر مرودشت اذعان داشت :تکمیل پروژه نیمه تمام ترمینال مسافربری شهرستان مرودشت از مطالبات جدی مردم می باشد واز مسئولان استانی وشهرستانی تقاضا داریم که در جهت جذب حداکثری بودجه وتسریع در تکمیل این پروژه اقدامات شایسته را مبذول عنایت فرمایند.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ۳ ام دی ماه سالروز عملیات کربلای چهار ویاد وخاطره شهدای این عملیات را گرامی داشت.وهمچنین فرا رسیدن تولد حضرت عیسی مسیح (پیامبر عظیم الشان الهی )که مورد تائید همه ادیان الهی می باشد را تبریک گفت .
آقائی همچنین ۵ ام دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله وکاهش بلایای طبیعی را گرامی داشت واز تلاش کلیه کسانی که بصورت شبانه روزی در جهت هماهنگی برای آمادگی ومقابله با هرگونه بلایای طبیعی وتسریع در خدمات رسانی به مصدومان حرکت می نمایند قدردانی کرد.
وی در ادامه به بلندترین شب سال تحت عنوان شب یلدا اشاره نمود وافزود :شب یلدا به عنوان سنت حسنه ای هست که مورد تائید اسلام بوده ودر جهت سرکشی از بزرگان و والدین وصله ارحام وپرهیز از هرگونه اسراف می باشد.
آقائی در پایان به شروع دوره جدید ثبت نام حوزه های علمیه خواهران اشاره نمود وازخواهران دعوت کردتا برای ثبت نام طلاب وتربیت مبلغان انقلابی دینی اقدام نمایند وهمچنین به راه اندازی دوره های جدید اداره میراث فرهنگی وصنایع دستی وگردشگری شهرستان مرودشت مبنی بر دعوت از افراد توانمند در این زمین و صدورگواهی لازم برای شرکت در آزمون های استخدامی اشاره نمود.

خبرنگار: سید بهنام موسوی