به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود توبه واستغفار به درگاه الهی را از مصادیق تقوی الهی ابراز نمود.
آقائی در ادامه به حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸اشاره نمود وافزود:نهم دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید .
حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
وی تصریح کرد: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید و در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت .
خطیب جمعه مرودشت در ادامه افزود : بازبینی فتنه ۸۸بسیار ضروری می باشد وعبرت ها وفرصت های که در این روز به ظهور نشست بسیار ارزشمند بوده ودر مرورفتنه سال ۸۸باید دشمنان نظام را شناخت و از هرگونه بروز فتنه های جدید دشمنان در سال آینده که انتخابات مجلس شورای اسلامی در آن برگزار می گرددجلوگیری نمائیم.
آقائی ضرورت حفظ آمادگی وانسجام ملی را از درس های بزرگ نهم دی ماه ۸۸برشمردواذعان داشت باید مراقب باشیم تا خدای نکرده گذر زمان باعث تحریف این واقعیت ها نشود وبا برگزاری جلسات روشنگری وبصیرت افزائی وتحلیل های واقع بینانه نسل جوان امروزی را از اهداف شوم فتنه گران مطلع سازیم.
وی عبرت آموزی از گذشته وشناخت ماهیت دشمنان داخلی وخارجی را در کنار جلوگیری از بروز فتنه های مشابه در آینده به واسطه افزایش ریسک ساختارشکنی وضرورت حفظ آمادگی وانسجام ملی برای مقابله با تهدیدات وچالش های پیش رو را همراه با جلوگیری از تحریف وقلب تاریخ در آینده وتغذیه فکری وتحلیلی نسل جدید نسبت به حوادث نهم دی ماه را از مهم ترین ویژگی های این حماسه بزرگ انقلاب برشمرد .
آقائی در ادامه به نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در خنثی نمودن فتنه بزرگ سال ۸۸اشاره نمود وعرضه داشت :مدارا وجذب حداکثری با کسانی که ناخواسته در مسیر فتنه گران قرار گرفته بودند به همراه ایستادگی محکم پای حقوق ملت و اصل نظام وبصیرت بخشی وروشنگری به جامعه را از مهم ترین ویژگی های شخصیتی رهبر معظم انقلاب در دوران فتنه سال ۸۸ابراز نمود.
وی در ادامه ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ،فقیه مجاهدحضرت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت وافزود :رحلت این فقیه بزرگوارویار دیرین امام ورهبری اتفاق بزرگی بر پیکره نظام بود که ذائقه های مردم را تلخ نمود.
آقائی ضمن توصیف شخصیت معنوی این فقیه مجاهد به یکی از ویژگی های برجسته ایشان در طول ۴۰سال از انقلاب اسلامی که همواره متانت در برخوردها وزیر پا نگذاشتن اخلاق دینی اش بود اشاره نمود وحلم توام با سیاسیت ورزی آن بزرگوار را بی نظیر برشمرد.
وی در ادامه سالروز شهادت آیت الله نمر از بزرگان شیعیان عربستان را که برای احقاق حق شیعیان این کشور به پا خواسته وشجاعانه در سیره اهل بیت ومسیرظلم جان خود را از دست داد ،گرامی داشت .
آقائی در ادامه سالروز صنعت پتروشیمی را گرامی داشت وتصریح کرد :صنعت پتروشیمی از افتخارات شهرستان مرودشت می باشد که در محدوده جغرافیایی این شهر قرار گرفته وجمع زیادی از جوانان این شهرستان در این صنعت مشغول به کار می باشند.
وی ضمن قدردانی به جهت حضور این صنعت در جغرافیای شهرستان مرودشت به عنوان یک مطالبه مردمی از مسئولان این صنعت تقاضا داشت که در جهت جذب اشتغال حداکثری جوانان این منطقه ومسئله برگشت ارزش افزوده در مالیات آن به عنوان سهم این شهرستان وبهره مند شدن منافع وبرکات این صنعت برای مردم تلاش حداکثری صورت گیرد.
خبرنگار: سید بهنام موسوی