به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت السلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ،روش های مورد توصیه قرآن در دعوت مردم به حق و مسیر حقیقت از راه حکمت وبرهان به همراه نصیحت و موعظه حسنه و پیروی از سیره اهل بیت وپرهیز از هرگونه مجادله وستیز را از شیوه های دعوت به خداوند متعال ابراز نمود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به حادثه دردناک سقوط اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم وتحقیقات که منجر به کشته شدن ده نفر از دانشجویان شد و تسلیت به خانواده های داغداراین دانشجویان ،بیان داشت :پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به خانواده های بازماندگان این حادثه حاکی از این مصیبت سنگین بود.
آقائی با بیان اینکه بعد از وقوع این حادثه رسانه های معاند وضد انقلاب مانند همیشه تلاش زیادی در جهت تبدیل این حادثه به التهاب بزرگ داشتند، افزود:رسانه های ضد انقلاب با انتشار تصاویر جعلی وآرشیوی از سال های گذشته تلاش نموده تا جو دانشگاه راملتهب و همراه با آشوب سازند.
آقائی با بیان اینکه در تحلیل این حادثه یک خط اصلی قابل تشخیص می باشد وآن هم این که دشمن می کوشد از هر فرصت وبهانه ای، از افزایش قیمت دلار گرفته تا مسائل معیشیتی مردم وفوت دانش آموزان ودانشجویان و … ، از همگی بهانه ای برای ضربه زدن به نظام وانقلاب ، نهایت استفاده را داشته باشد.
وی افزود :در این زمینه نیز برخی منابع خبری وبی هویت در شبکه های مجازی برای تجمع دانشجویان مقابل دانشگاه تهران در روز دوشنبه ۱۰دی ماه فراخوان زدندکه با رو شدن دست آنان برای مردم ودانشجویان هیچ استقبالی صورت نگرفت وبدون هیچ برخوردی این ماجرا پایان پذیرفت.
وی در ادامه در تحلیل این آشوب ساختگی سه ضلع را مکمل هم دانست اول : جریان خاص سیاسی داخلی که با دلایل سیاسی خاص خود با مدیریت فعلی دانشگاه آزاد سرناسازگاری داشته و دوم : دشمن خارجی یا همان ضد انقلاب را که با هدف ساختار شکنی وآشوب وارد گردیده را در کنار ضلع سوم که همان فضای مجازی ورسانه های ظاهرا بی صاحب که با دروغ پردازی های خود ابزار ضلع دوم می باشند از عوامل این آشوب ساختگی قلمداد نمود.
آقائی در ادامه از دنیای مجازی بی در وپیکر کنونی، در جمهوری اسلامی که با شعار دروغین آزادی بیان از هرگونه نظارتی گریزان می باشند ومسئولان مربوطه هم گویا خیال اقدامی در این زمینه را نداشته انتقاد نمودوخطاب به گروه های فتنه گری که در ۱۰سال گذشته با راه اندازی یک دروغ بزرگ اقدام به راه اندازی یک فتنه عظیم در کشور نمودند بیان داشت :از هرگونه تسویه حساب های سیاسی با جنجال آفرینی وآشوب طلبی پرهیز نمایند.
وی در ادامه ضمن تشکر از حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس وامام جمعه شیراز به مناسبت حماسه ۹دی در شهرستان مرودشت، حضور گسترده شما مردم در این سفر را تجدید پیمان با معظم له وارزش های نظام دانست واز کلیه عوامل برگزاری این همایش از شورای تامین گرفته تا مجموعه سپاه وبسیج ونیروی انتظامی و…تشکر وقدردانی به عمل آورد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به یکی از آسیب های فرهنگی موجود در سطح شهرستان در خصوص تصادفات اشاره نمود وافزود: آمارهای نگران کننده در زمینه تصادفات در سطح شهرستان وجود دارد که در سوانح رانندگی آسیب های بعد از تصادفات ونزاع ودرگیری به مراتب بیشتر از خود تصادف می باشدواز مردم تقاضا داشت که در این زمینه آستانه تحمل خود را افزایش دهند تاخدای نکرده مشکلات جبران ناپذیری به وجود نیاید.
وی یکی دیگر از آسیب های فرهنگی موجود را حمایت برخی از مردم از برخی مجرمان در هنگام برخورد قانونی ابراز نمود وعرضه داشت :متاسفانه معدود افراد در این صحنه های تعقیب وگریز به جای حمایت از مامورقانون بیشتر با مجرم همکاری نموده که این روحیه دلسوزی نیز باید تبدیل به یک روحیه حق طلبی گردد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود به یکی از انتقادهای رسانه ای در سطح فضای مجازی در زمینه تودیع ومعارفه های بی سروصدا در شهرستان اشاره نمود وتصریح کرد :برخی از تودیع ومعارفه های در یک سری از ادارات بدون سر وصدا برگزار می گردد وحتی بنده که امام جمعه شهرستان می باشم ،نیز از این مراسم مطلع نمی شوم .
وی ادامه داد:هنگامی که یک مدیر می خواهد عوض شود، تودیع ومعارفه های داخلی وبی سروصدا وبدون حضور اصحاب رسانه ضعف مدیریت شهرستان می باشد که باعث تضعیف جایگاه همان اداره ویا نهاد نیز می گردد وامیدواریم که در آینده جبران شود.
آقائی در ادامه راه اندازی پارک بانوان را یکی از مطالبات وخواسته های به حق این قشر دانست واز مسئولان وشهردار تقاضا داشت که در راه اندازی وتکمیل این پارک تسریع نمایند.
وی همچنین سالروز عملیات کربلای ۵که برخی جهات بزرگترین عملیات دفاعی دوران دفاع مقدس می باشد وبعد از عملیات ناموفق کربلای۴ رخ داده بود ویاد وخاطره فرماندهان وشهدای این عملیات را گرامی داشت .
خطیب جمعه مرودشت در پایان،انتصاب دکتر عنایت الله رحیمی استاندار جدید استان فارس ،که از اهالی این شهرستان می باشد را تبریک گفت وبا توجه به شناخت ایشان از شهرستان مرودشت انتصاب وی به عنوان استاندار فارس را نقطه امیدی برای حل نقاط ضعف ومشکلات شهرستان قلمداد نمود.
خبرنگار: سید بهنام موسوی