به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی ، خشنود کردن نیازمندان وگره گشایی از کاربندگان را از اسباب رضایت خداوند متعال قلمداد نمود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به بیانیه رهبرفرزانه انقلاب در غالب گام دوم انقلاب واشاره به ایرادی که در نظام بودجه بندی کشور می باشد،بیان داشت : بودجه بندی معیوب ونامتوزان در سطح کشور نیازمند اصلاح ساختاری می باشد.
وی با بیان اینکه ۸۴درصد از بودجه کشور متعلق به نهادهای دولتی ودر اختیار کامل دولت قرار داردو۱۶درصد مابقی مربوط به تمام نهاد های دیگر از جمله مجلس ،نیروهای مسلح ،قوه قضائیه وبرنامه های فرهنگی وپژوهشی می باشد،اظهار داشت :عیب بزرگی که در نظام تخصیص بودجه وجود دارد باعث شده که از آن به عنوان ابزاری نامحسوس برای اعمال سلیقه دولت ها استفاده شود.
وی با بیان اینکه این عیب وایراد تنها مختص این دولت نبوده ومربوط به نظام تخصیص بودجه بندی کشور هست، افزود :برخی از نهاد ها از مجموع بودجه تخصیص شده نسبت به آنان شاید کمتر از ده درصد تحقق یابد واین در حالی است که برخی دیگر از نهادها نزدیک به صد درصد تحقق یافته واین خود خلاء بزرگی هست که نیازمند اصلاح ساختاری بودجه می باشد.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جمعی از مداحان کشور ، بیان کرد: معظم له در خصوص اقدامات جریان سرمایه داری بین المللی برای نابودی بنیان خانواده ها در جهان هشدار دادند و تلاش های زیادی از جمله ترویج ازدواج های دیرهنگام وسخت،فرزند آوری کم ،وتبلیغ پدیده های زشتی همچون روی آوردن به ازداوج های سفید، که از سیاهترین نوع ازدواج در جهان معاصر می باشد را باعث فروپاشی بنیان خانوده ها دانست .
وی افزود :متولیان فرهنگی وخانواده ها باید مراقب باشند زیرا دشمنان به دنبال تحت الشعاع قرار دادن کانون خانواده ها در جهت فروپاشی آنان وضربه زدن به قشر جوان می باشد .
آقائی در ادامه به بزرگترین تراژدی قرن ۲۱در یمن که ناشی از حملات وحشیانه آل سعود وکشور امارات با همراهی استکبار جهانی می باشد ،اشاره نمودوبیان داشت :سازمان ملل بعد از مدت ها سکوت در خصوص فاجعه عمیق کشور یمن، خود اعتراف کرد که بزرگترین تراژدی وفاجعه قرن ۲۱در حال حاضر در کشور یمن در حال اتفاق می باشد.
وی تصریح کرد:این فاجعه عمیق در غالب قحطی وانتشار بیماری های واگیرداروتعداد بالای شهدا ونابودی زیرساخت های حیاطی کشور یمن توسط عربستان وامارات وحمایت های آمریکا وانگلیس وفرانسه که در این چند سال اقدام به فروش تسلیحات خود در جهت کشتار مردم بی گناه به آل سعود وامارت شده ، همراه می باشد.
آقائی در ادامه به عفومجازات و آزادی بیش از ۵۲۵نفر از زندانیان شهرستان مرودشت در غالب عفو رهبری اشاره نمود وافزود:عفو رهبری برای زنداینان امسال با عنایت ویژه وگسترده ای همراه بود که در شهرستان مرودشت با تلاش های شبانه روزی دادستان ورئیس دادگستری وهمکاری رئیس وکارکنان وپرسنل زندان مرودشت ،بیش از۵۲۵نفر از زندانیان(۳۱۰نفر آزادی کامل از زندان و۲۱۵نفر تخفیف مجازات حبس )از این عفو وتخفیف مجازات برخوردار شدند.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به دیدار رئیس جمهور کشور سوریه با رهبر معظم انقلاب اشاره نمود وافزود :سفر رئیس جمهور سوریه به ایران ودیدار با معظم له ،خود پیام های فراوانی را برای ایادی استکبار که بیش از ۸سال است از تمامی ظرفیت های خود در جهت نابودی کشور سوریه تلاش می نمایند، داشته است وبه حق می توان گفت که لقب قهرمان عرب برازنده رئیس جمهور سوریه می باشد که با ایستادگی کامل در برابر تمامی حملات وهجمه های دشمنان ایستادگی نمود.
وی چهاردهم اسفند ماه سالروزفرمان تاریخی حضرت امام راحل مبنی بر تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) را تبریک گفت وافزود: به جرات می توان گفت که یکی از نهاد های که در راستای تحقق محرومیت زدائی در سطح کشور تلاش های زیادی داشته است ،همین نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد.
آقائی با توجه به فرارسیدن ایام سال جدید وروزهای انتهای سال ،از خیرین تقاضا داشت که در جهت کمک به نیازمندان ومحرومان با نهاد های کمیته امداد وپایگاه های جشن نیکوکاری در سطح شهر همکاری مطلوبی داشته باشند.
آقائی پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری وآغاز هفته منابع طبیعی را تبریک گفت وعرضه داشت : احادیث وروایت های متعددی در زمنیه کاشت نهال ودرخت از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص)و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وجود دارد که همگی نشان از اهمیت منابع طبیعی و این نعمت خدادادی می باشد وباید به بهترین شکل ممکن از این نعمت الهی استفاده نموده وخدای نکرده به طبیعت خود آسیبی نرسانیم.
وی در پایان ضمن اشاره به روزهای پایان سال و خانه تکانی مردم ،از آنان تقاضا داشت با توجه به شرایط حاکم بر منابع آبی وسفره های زیر زمینی آب شرب،حدالامکان تمامی تلاش های خود را در جهت عدم استفاده از آب شرب شهری بکار بسته وتنها به شستشوهای ضروری وسایل منزل اکتفا نمایند.
شایان ذکر است که قبل از خطبه های نمازجمعه ،مسلم دمیری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)،شهرستان مرودشت به ایراد گزارشی در غالب کارهای صورت گرفته در یک سال اخیر این نهادبه خانوده های مددجویان در مرودشت پرداخت.
خبرنگار: سید بهنام موسوی