به گزارش سایت خبری مرودشت نا، نشست تجلیل از خیرین و حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد امام خمینی ره مرودشت با حضور محمد بذرافشان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان فارس، حجت‌الاسلام آقائی امام جمعه مرودش،ت محمد کریم میرزایی معاون سیاسی فرماندار، مرتضی چراغی رئیس اداره آموزش و پرورش و خیرین و حامیان ایتام در نمازخانه کمیته امداد مرودشت برگزار شد.

بذرافشان مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان فارس با اشاره به جوانمردی حضرت علی در کمک به ایتام عنوان داشت: به حامیان مرودشتی تبریک میگویم که در این راه نورانی قدم برداشته اید واقعا مرودشتی ها مردمانی نیک اندیش، خردمند اندیشمند هستند که در میان شهرستان های استان فارس برترین شهرستان در طرح اکرام ایتام و محسنین بوده‌اند که اگر همت شما حامیان و خیرین نبود این حرکت خوب و عالی اتفاق نمی‌افتاد.

وی در ادامه اظهار داشت: سال ۹۷ در استان فارس ۱۴۰۰ واحد خانه ساختیم یا خریدیم که بخشی از هزینه های این مسکن ها از کمک های حامیان ایتام بوده لذا امیدواریم با وجود این طرح در سال ۹۸ هیچ یتیمی بدون مسکن نباشد.

مسلم دمیری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مرودشت در این جلسه بیان داشت: در طرح اکرام ایتام حامیان مرودشتی ماهیانه مبلغ ۲۵۰۰۰۰ تومان برای هر یتیم پرداخت می‌کنند که با سبقت از بقیه شهرستان ها بالاترین سرانه کشوری را در سال ۹۷ به خود اختصاص داده اند.

وی در ادامه افزود: طی ۱۱ ماه گذشته ۱۹ میلیارد ریال کمک هایی از طریق حامیان به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام مرودشتی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ره مرودشت با تقدیر از حامیان اظهار داشت: در شهرستان مرودشت ۲۶۰۰ حامی وجود دارد که ۱۰۳۲ فرزند یتیم و محسنین را تحت حمایت خود قرار داده اند.

در پایان حامیان حاضر در جلسه با مشارکت در طرح درخت آرزوهای ایتام آن‌ها را در برآوردن آرزوهای خود یاری کردند.