به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک به مناسبت فرار رسیدن میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام وروز پدر،سنت حسنه اعتکاف را فرصت مناسبی در جهت خود سازی جوانان قلمداد نمود.
آقائی در ادامه پیشاپیش فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت وافزود:این روزهای انتهای سال فرصت مناسبی در جهت محاسبه وارزیابی معنوی انسان ها می باشد تا به دور از هر گونه غرور در قبال فراوانی نعمت های خداوند متعال شکر گذار باشند .
وی آغاز سال جدید وفرصت تجدیددوباره طبیعت را موقعیت مناسبی برای یادآوری مرگ و قیامت برای انسان ها قلمداد نمود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اعضای موسسه فقه وعلوم اسلامی خاطر نشان کرد:اساتید ،علما،طلاب ومراجع تقلید چنانچه معتقد به تحول عظیم انقلاب هستند،در این ایام به درد این کشور خواهند خورد وحضور انقلابی آنان یاری دهنده مردم این کشور خواهد بود .
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران،امید تمامی جهانیان واز جمله مردم کشورهای اندونزی،مالزی،آفریقا… می باشد،بیان داشت :حرف های علمای انقلابی در جهان اسلام به عنوان یکی از نعمت های بزرگ انقلاب،اثر بخشی خود را داشته است بنابراین مردم باید به آن توجه نموده واین نعمت عظیم را پاس بدارند.
آقائی با بیان اینکه کسانی داخل کشور هستند که اظهاراتی مغایر با گرایش های انقلاب داشته وحتی چنانچه اظهارات آنان متضاد هم نباشد ،باز این گونه افراد با این اظهارات خود ضربه به امید اسلام می زنند که این خود بزرگترین نوع خیانت محسوب میشود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر معظم له در جمع خبرگان رهبری،بیان داشت :مسئوولین باید با مردم صادق بوده واز هرگونه دروغ در برابر مردم پرهیز نمایند .
وی تصریح کرد:صداقت در انتخابات،گفتار و رفتار،تضمین اعتماد مردم می باشد و مسئولان باید در تمامی زمینه ها با مردم صداقت داشته وشفاف سازی نمایند.
آقائی افزود :امروزه دشمن اصلی کشور ما آمریکا واسرائیل می باشد که از تمامی توان خود در جهت ضربه زدن به اسلام استفاده نموده وحتی در این زمینه غربی ها و اروپایی ها ،نیز دشمنی خود را به ما ثابت کرده اند .
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در مقابل ایران اسلامی دست به تهاجم حداکثری زده اند،بیان داشت :ملت ایران اسلامی با بسیج حداکثری خود به همراه مسئوولین با تکیه بر امکانات و توانایی های خود می توانند سنگین ترین شکست تاریخ را به فضل الهی نصیب آمریکای جنایتکار ودشمنان انقلاب نمایند.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به چهارشنبه آخر سال که تحت سنتی به عنوان چهارشنبه سوری از آن یاد می کنند ،بیان کرد :چهارشنبه سوری از لحاظ دینی هیچ گونه جنبه ای نداشته ،اما به عنوان یک رویداد تفریحی می باشد که باید در فضای سالم و به دور از هرگونه هیجان و خطرات احتمالی برگزار شودومردم نیز نهایت همکاری با شورای تامین وبه خصوص نیروی خدوم وپرتلاش انتظامی را داشته باشند.
آقائی در خصوص حوزه گردشگری شهرستان مرودشت بیان داشت :شهرستان مرودشت بعد از شیراز به عنوان بزرگترین مقصد نوروزی مردم در ایام تعطیلات می باشد ودر حوزه گردشگری افق درخشانی در پیش روی این شهرستان می باشد.
وی افزود:شهرستان مرودشت با داشتن ظرفیت های مختلف در عرصه گردشگری می تواند با نگاه حمایتی اعضای شورای تامین ونهادهای مرتبط وبه ویژه میراث فرهنگی ،پیشرفت قابل توجهی در جهت جذب حداکثری گردشگر واشتغال زایی داشته باشد .
وی در ادامه با اشاره به ورود مهمانان نوروزی به مرودشت ،بیان کرد:مهمانان نوروزی در لحظه ورود به این شهر،اولین تصویری که در ذهنشان شکل می گیرد،ماندگار خواهد بود لذا از مجموعه شهرداری ونهادهای ذیربط تقاضا داریم که با تفاهم وهمکاری فرمانداری واداره جات دیگر در جهت زیبا سازی شهر ،اقدامات شایسته ای بکار گیرند.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به بدهی دولت به بیمه دی ، بیان کرد :بدهی دولت به بیمه دی باعث کاهش خدمات درمانی و قطع خدمات در حوزه های دیگر به خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران گردیده است واین باعث رنجش خاطر این عزیزان گردیده است .
وی از مسئولان ذیربط تقاضا داشت که در جهت حل مشکلات بیمه وخدمات مرتبط به این قشر بزرگوار ،نهایت همکاری را داشته باشند.
وی در پایان عناوین وافتخارات کسب شده توسط جوانان و نخبگان مرودشتی در حوزه های کشاورزی وجشنواره تقدیراز حامیان حقوق مصرف کننده را تبریک واز زحمات آنان قدردانی وتشکر نمود .

خبرنگار: سید بهنام موسوی