به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری امام جمعه موقت مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه رجب ،دوری از تکبر وخودبرتر بینی وامیال نفسانی را از شاخصه های متقین قلمداد نمود.
کلانتری در ادامه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ مبعث وبعثت نبی مکرم اسلام (ص)، بیان داشت :۲۷ماه رجب به عنوان عید بزرگ مسلمانان می باشد ونشان از شخصیت وعظمت بالای پیامبر بزرگ مسلمین می باشد.
کلانتری افزود: بعثت وغدیر وهمه این اعیاد نشان از این می باشد که مقام شیعه گری واسلام در جهان پایدار وسرافراز بماند وبا روی کارآمدن اسلام ،ذلت وبدبختی از مردم دوران جاهلیت رخت بست وامروزه با افتخار اعلام می کنیم که حدود یک میلیارد وهفتصد میلیون مسلمان وشیعه در کره خاکی زمین وجود داردواین خود، نشان از عظمت وبرتری دین بزرگ اسلام دارد.
وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به بازماندگان حادثه اخیر سیل استان گلستان وشهر شیراز که منجر به جان باختن تعدادی از هم وطنان مان در این حادثه شد، بیان داشت :بارش رحمت الهی در استان فارس در چند روز اخیر منجر به حادثه تلخ سیل در شهر شیراز گردید که در این میان تعدادی از مسافران نوروزی وهم استانی های ما کشته شدند.
کلانتری در ادامه ضمن تشکر از حضورمسئوولان ذیربط در جهت امداد رسانی به آسیب دیدگان حادثه سیل اخیر شیراز، کمک های مردمی در این حادثه ناگوار را نشان از عزت وعظمت استان فارسی ها بزرگوار قلمداد نمود.
وی تصریح کرد: با وجود حادثه اخیر سیل در شهر شیراز مردم مهمان نواز استان فارس از همان ساعت اولیه این حادثه تلخ وناگوار درب تمامی هتل ها ومسافرخانه ها وخانه های خود را بر روی میهمانان نوروزی وآسیب دیدگان گشوده وضمن ابراز هم دردی با آنان ،در جهت کاهش درد وتسکین آلام این عزیزان حرکات شایسته وبه یاد ماندنی از خود به جای گذاشتند.
خطیب جمعه موقت مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید در حرم مطهر رضوی ، بیان داشت :مردم ما از تحریم ها وتحریم کنندگان نباید توقع زیادی داشته باشند ومسئولان در این زمینه نباید دست روی دست گذاشته تا عده ای در داخل وخارج کشور در جهت تامین منافع خود به مملکت ما ومردم آن صدمه ای وارد نمایند.
وی افزود :متاسفانه عده ای در داخل وخارج از کشور در جهت حفظ وتامین منافع خود دست به دست همدیگر داده تا دل رهبر انقلاب را شکسته ومردم را نسبت به این نظام بدبین نمایند.
کلانتری بیان کرد:دست های مرموزوپشت پرده ای در داخل کشور وجود دارد که با همکاری دشمنان خارجی نظام اقدام به احتکار اجناس ومایحتاج مردم می نمایندبنابراین مسئوولین ذیربط وقوه قضاییه باید ضمن شناسایی این افراد، برخورد قاطع وجدی با آنان داشته باشد.
کلانتری با بیان اینکه چنانچه مسئولی نسبت به مشکلات مردم جامعه خود بی توجهی کند،دچار غضب الهی خواهد شد، بیان داشت:چنانچه فردی پست ومسئولیتی را در جامعه برعهده گرفت باید با تمام وجود در جهت حل مشکلات مردم اقدام نموده واگر مسئوولی در این زمینه کوتاهی وکم کاری نماید،گرفتارغضب الهی خواهد شد.
خطیب جمعه موقت مرودشت در ادامه افزود : امروزه یکی از بزرگترین حربه دشمنان نظام ، جنگ اقتصادی می باشد ومتاسفانه یک عده در داخل وخارج کشور با دشمنان همراهی نموده وآب بر آسیاب دشمنان می ریزند.
وی تصریح کرد:جوانان واصحاب فکر واندیشه با کمک گرفتن و استفاده از نقطه نظرات نخبگان وپیشکسوتان باید راه های مقابله با تحریم ها را فرا گرفته ودر این جنگ اقتصادی که دشمن برای کشور ما طراحی نموده ،این توطئه آنان را نیز، خنثی نمایند.
کلانتری در ادامه فرا رسیدن ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی را تبریک گفت وافزود: در ۱۲فروردین ۱۳۵۸ ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

در این روز ملت ایران با رای ۹۸/۲ درصدی خود ساختار سیاسی ، اجتماعی ایران را تغییر داد و جمهوری اسلامی مستقر شد. به همین سبب این روز مبارک از آن پس روز «جمهوری اسلامی» نام گرفت.
وی در ادامه ۲۷ ماه رجب ،فرا رسیدن شهادت امام موسی کاظم (ع)را تسلیت گفت وافزود:موسی بن جعفر(ع) به عنوان عابد ترین شخصیت زمان خود بود که با انواع مشکلات مبارزه می کرد.
کلانتری در پایان فرا رسیدن ۱۳ فرودین ماه روز طبیعت را تبریک گفت وعرضه داشت :مردم در روز سیزده بدر در کنار خانواده خود به یک تفریح سالم که رضای خداوند در آن باشد اقدام نموده واز هرگونه صدمه زدن به درختان وجنگل و طبیعت، خودداری نمایند.

خبرنگار: سید بهنام موسوی