به گزارش سایت خبری مرودشت نا، وزیر آموزش و پرورش در دومین روز سفر به فارس، پنجشنبه با حضور در منطقه درودزن از توابع مرودشت پنج پروژه آموزشی، پرورشی و فرهنگی را در روستای گله زن این منطقه به صورت همزمان افتتاح کرد.

سید محمد بطحایی در آیین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شهید البرزی این روستا گفت: مدرسه برای دانش آموزان محل تمرین زندگی است، در اینجاست که فرا می گیرند چگونه مشکلاتشان در زندگی را حل کنند و اینگونه است که جرایم و مشکلات موجود در جامعه کاهش می یابد.
وی بیان کرد: هر چه کیفیت مدارس افزایش یابد، زندگی مردم در آینده با کیفیت تر خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش همچنین در حاشیه بازدید از منطقه درودزن از نزدیک با دانش آموزان حادثه آتش سوزی سال ۸۵ روستای درودزن دیدار و گفت وگو کرد.
مدرسه ۶ کلاسه شهید البرزی روستای گله زن در زمینی به مساحت زمین ۴۵۰۰ متر مربع، زیربنای ۵۵۰ متر مربع واعتبار ۸۵۰ میلیون تومان، توسط خیر نیک اندیش دکتر مصلح شیرازی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس فارس احداث شده است.
همزمان با افتتاح این مدرسه آموزشگاه ۶ کلاسه بازسازی شده شهید یوسفی روستای بید گل در زمینی به مساحت زمین ۴ هزار متر مربع، زیربنای آموزشی ۷۰۰ متر مربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان که توسط نوسازی مدارس فارس احداث شده است، افتتاح شد؛ همچنین آموزشگاه ۶ کلاسه شهدای روستای قصر خلیل که در زمینی به مساحت ۲۳۰۰ متر مربع و زیربنای ۵۳۰ متر مربع توسط بانی خیر آقای بیات ساخته شده است، گشایش یافت.
از دیگر پروژه های منطقه درودزن آموزشگاه استثنایی ۷ کلاسه شهر رامجرد است که در زمینی به مساحت ۲۴۶۰ متر مربع ، زیربنای ۶۰۰ متر مربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون تومانی توسط خیر نیک اندیش دکتر مصلح شیرازی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس فارس احداث شده است.
مرکز آموزشی تجاری نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزی که در ۲۸۰ متر مربع زمین و اعتبار ۳۸۰ میلیون تومان در این منطقه ساخته و راه اندازی شده است، در این بازدید به بهره برداری رسید.
وزیر آموزش و پرورش همچنین کلنگ آغاز ساخت استخر ویژه دانش آموزان و فرهنگیان و دو پروژه آموزشی را در شهر مرودشت به زمین زد.
استخر فرهنگیان و دانش آموزان مرودشت در زمینی به متراژ ۲۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در دو طبقه دارای بخش اداری و رفاهی ساخته می شود.
پروژه های آموزشی که در این سفر ساخت آنها آغاز شده نیز شامل مدرسه ۹ کلاسه شهید بهمنی است که در زمینی به متراژ ۲۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و مدرسه ۱۲ کلاسه طلوع آزادی است که در زمینی به متراژ ۲۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در ۲ طبقه ساخته می شود.

خبرنگار: سید بهنام موسوی