به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت ،امام زمان (عج)، وروز سربازان گمنام را نیز تبریک وتهنیت گفت.
آقائی در ادامه به جریان های آسیب شناسی فعلی مهدویت پرداخت که از جمله عوامل آن می توان به ادعای انکار مهدویت وادعای تحقق ظهور در گذشته وعصر پس از آن که شبیه جریان وهابیت می باشد،اشاره نمود.
وی ادعای تحقق ظهور وعدم امکان ظهور کامل همانند جریان احمدالحسن و برداشت غلط از علائم ظهور همانند انجمن حجتیه را در کنار توجه به علائم افراطی ظهور ونگاه ابزاری به امام زمان (عج) را از دیگر عوامل جریانات آسیب شناسی مهدویت قلمداد نمود.
آقائی در ادامه با بیان اینکه کوتاهی ما از وظائف انقلابی ظهوررا به تاخیر می اندازد،بیان داشت :امام زمان (عج)به عنوان حجت خدا بر اهل زمین که دارای یک رسالت وهدف بزرگ الهی می باشد،هست و انقلاب اسلامی مقدمه ای برای ظهور می باشدوعمل به وظایف انقلابی جریان ساز امر ظهور می باشد.
وی تصریح کرد:امام زمان (عج) میراث دار یک حرکت عالم گیردر روی زمین می باشد که رساندن حکومت به صالحین وعالم گیر نمودن عدالت در برابر ظلم وحاکم کردن اخلاق به عنوان یکی از تکلیف های بزرگی هست که بر عهده ایشان می باشد.
آقائی، جهانی شدن امر انتظار وعالم گیر شدن معرفت وانتظاروی را در کنار نیاز به یاوران صالح ومومنان واقعی وجوانان راسخ را از مقدمه های ظهور آن حضرت برشمرد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه فرا رسیدن روز سربازان گمنام امام زمان (عج) را تبریک گفت وافزود:سربازان گمنام امام زمان (عج)،به عنوان یکی از مومن ترین ودلسوزترین و وفادارترین نیروهای انقلابی که ذوب در ولایت هستندوتحت عنوان کارآمدترین نیروهای امنیتی دنیا که درهماورد با سرویس های اطلاعاتی در مسیرمبارزه با گروهک های تروریستی می باشند.
وی تامین سلامت اداری وپیشگیری از وقوع انحراف وفساد در نظام های اداری وسازمانی ومالی ودفاع از حقوق بیت المال وجلوگیری از تضییع حقوق آن را در کنار کشف فساد ومبارزه با آن را از دیگر وظایف سربازان گمنان امام زمان (عج) عنوان کرد.
وی از سربازان گمنام امام زمان (عج)، استان فارس که موفق به شناسائی وکشف تعدادی از عناصر ضدانقلاب وتوطئه های آنان گردیده بودند تشکر وقدردانی نمود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با شرکت کنندگان مسابقات قرآن کریم ،بیان داشت :امت اسلامی اکنون بر سر دوراهی عمل به قرآن ویاکرنش در برابر مستکبرین قرار دارد
وی تصریح کرد :قرآن کریم همه ما را به راه مقابله با مستکبران عالم وایستادگی در برابر طاغوت وجانفشانی در برابر ظلم واجرای عدالت که در کنار آن متحمل یک سری سختی ها وتحمل فشارهای اقتصادی و….می باشیم،فرا می خواندوعمل به دستورات قرآن بر وظیفه همگی ما می باشد.
آقائی افزود:قرآن کریم ما را به عدم تواضع در برابر ظالمین عالم وتحمل سختی در برابر مستکبران فرا می خواندولی متاسفانه امروزه جریان های مقابل ،به ظاهر برای کسب برخی منافع زودهنگام خود به سازش در مقابل مستکبران که حتی رفاه اولیه انسان ها را در پی ندارد،فرا خوانده واین بزرگترین خیانت به جامعه وکشور می باشد.
وی در ادامه ۲۹فروردین ماه ،روز ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفت وافزود:ارتش جمهوری اسلامی ایران در شروع انقلاب اسلامی جز اولین بیعت کنندگان با حضرت امام راحل بودندکه در دوران دفاع مقدس نیز،جانفشانی های بسیاری از آنان مشاهده گردید.
آقائی فرا رسیدن هفته کار وکارگررا تبریک گفت وعرضه داشت :تحقق عینی شعار سال(رونق تولید)بخش عمده ای از آن بر عهده قشرزحمت کش کارگر بوده ودر این راستا نیازمند حمایت همه جانبه از سوی دولت ومسئولان ذیربط می باشذد .
خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود ضمن گلایه شدید از مشکل قطع بیمه ایثارگران وجانبازان، بیان داشت :امروزه در دنیا نسبت به ایثارگران وجانبازان وسربازان وکسانی که برای دفاع از ملت خود در جنگ حاضر شده اند ،جایگاه ویژه ای قائل بوده وضمن دادن مدال افتخار به آنان ،مراسم های متعدد تجلیل از این قشرصورت می گیرد.
وی تصریح کرد: با وجود تصویب طرح جامع سلامت ،متاسفانه قریب به یک سال است که خانواده های جانبازان وایثارگران از ابتدایی ترین خدمات اولیه خود که همان پوشش بیمه ای هست،محروم می باشند وامروزه برای نفس کشیدن در منزل خود با مشکلات قطع بیمه درمانی خود وهزینه های سرسام آوردارو مواجهه شده اند،واین خود برای دولت وتمامی مسئولانی که جایگاه وپست های آنان مرهون فداکاری وتلاش واز خودگذشتگی این قشر عزیز می باشد نقطه ضعف بزرگی محسوب می گردد.
آقائی از دولت ونمایندگان مجلس ومسئولان ذیربط تقاضا داشت که هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل بیمه درمانی خانواده های جانبازان وایثارگران اقدامات شایسته ای بکار گرفته وباعث نشوند تا خدای نکرده بهانه ای دست دشمنان نظام نیفتدو نسبت به این موضوع موج سواری ننمایند.
خبرنگار: سید بهنام موسوی