به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین حمید رضا رستگار، امام جمعه بخش سیدان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان با بیان اینکه در این ماه بیش از ۲۵ نفر از روحانیون طرح هجرت حوزه علمیه قم در شهر و بخش سیدان حضور دارند، اظهار کرد: این روحانیون از طرف سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه به این مکان اعزام شدند.
امام جمعه بخش سیدان بیان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان کلاس های آموزش خانواده، طب ایرانی-اسلامی و جزء خوانی قرآن کریم در اکثر مساجد اجرا می شود.
حجت الاسلام والمسلمین رستگار با اشاره به اینکه شبهای احیاء در مصلی نماز جمعه، تکیه ها و مساجد برگزار می شود، تصریح کرد: هدف از برگزاری این برنامه ها بصیرت افزایی نمازگزاران، انس با قرآن و ایجاد معنویت در افراد و جامعه است.
وی با تاکید بر اینکه باید از روزه داری عوام که پرهیز از خوردن و آشامیدن است عبور و به مقام روزه داران خواص برسیم، عنوان کرد: روزه داری خواص علاوه بر پرهیز از خوردن و آشامیدن، روزه اعضاء و جوارح بدن است.
امام جمعه بخش سیدان تاکید کرد: در این ماه ضمن اینکه باید نهایت استفاده را از سفره پرنعمت رمضان مثل شرکت در نماز جماعات و جمعه برد بایستی از معارف الهی با گوش سپردن به منبر روحانیون بهره برد.