به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری امام جمعه موقت مرودشت در خطبه های این هفته خودضمن تبریک ماه مبارک رمضان ،توبه واستغفاراز گناهان را ازویژگی های مومنان قلمدادنمودوافزود: خواب ونفس کشیدن انسان روزه دار در ماه مبارک رمضان عبادت محسوب می شود.
کلانتری در ادامه بیان داشت: جوان های ما، ریاضت شرعی روزه را در دوران جوانی تجربه می کنند؛ این گرسنگی کشیدن، چشم بستن از لذائذ و کم رغبتی به محرّمات در فرصت یک ماهه خیلی چیز ارزشمندی برای مردم، به خصوص برای جوان هاست؛ و این تمرین کسب تقواست می باشد.
وی افزود:بحمدالله فضای جامعه ما فضای معنوی است و این فضای معنوی در ماه رمضان در جهت معنویت افزایش پیدا می کند؛ عادات خوب به تدریج در بین مردم رواج پیدا می کند؛ این کمک هایی که به مستمندان می شود هفته احسان و نیکوکاری یا این افطاری هایی که در شهرهای مختلف انسان می شنود که افراد خیّر در مساجد، در معابر عمومی جمع می شوند، افطاری فراهم می کنند، مردم افطار می کنند، کارهای بسیار خوبی است؛ مایه صفا و صمیمیت و نزدیکی و در واقع حق ماه رمضان را ادا کردن است.

کلانتری در ادامه ضمن اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری در جمع کثیری از علما واساتیدوطلاب حوزه علمیه قم بیان داشت: وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه می باشند وافزود: علما در مقام ورثه‌ انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ قسط، مجاهدت کنند.

خطیب جمعه موقت مرودشت در ادامه با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته سنگین‌تر دانست و افزود: در داخل کشور توجهی که امروز نسبت به مسائل دینی و روحانیت وجود دارد، با گذشته و قبل از انقلاب اسلامی، قابل مقایسه نیست.
کلانتری تصریح کرد: اگر روحانیت وظیفه انقلابی گری خود را درست انجام دهد مورد احترام مردم قرار خواهدگرفت و این تصور که مردم در نقاط مختلف دنیا نسبت به معارف دینی رویگردان شده‌اند، تصور غلطی است زیرا اقبال به این معارف بیشتر شده است.

کلانتری در ادامه ، تشییع بسیار باشکوه طلبه‌ همدانی را که مظلومانه به شهادت رسید، نمونه‌ای عینی از احترام و اقبال مردم به دین و روحانیت برشمرد و خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی همچون این تشییع و یا حضور گسترده‌ی مردم بویژه جوانان در نمازهای جماعت ویا مراسم اعتکاف و نشستن در جلسات و پای منابر، جزو واقعیات ایران اسلامی و نشان‌ دهنده‌ تدین مردم و اعتماد آنها به روحانیت است و برخی تبلیغات و سیاه‌نمایی‌ها درباره‌ ایمان و دین‌داری مردم و یا رویگردانی آنها از روحانیت، خلاف واقع و بدون تحقیق و معیار علمی است.

وی حوزه‌های علمیه را مرکز آموزش اسلام و تعمیق آن در جامعه دانست واذعان داشت:شناساندن معارف دینی به مردم بخشی از وظایف حوزه‌های علمیه است و بخش دیگر این وظیفه، محقق کردن معارف دینی در متن زندگی مردم است.

کلانتری خاطرنشان کرد: علما نیز به‌عنوان ورثه‌ انبیا موظفند برای تحقق اسلام در محیط زندگی مردم تلاش کنند که اوج این تلاش را امام رضوان‌الله ‌تعالی‌علیه در مقام یک حکیم واقعی انجام داد.

کلانتری با اشاره به جایگاه اجتماعی خواهران طلبه، افزود: حضور چند هزار طلبه‌ خواهر در خانواده‌ها و در میان زنان جامعه بسیار مغتنم است، ضمن آنکه باید از ظرفیت این خواهران طلبه در مراکز رسمی و فرهنگی نهایت استفاده شود.

کلانتری در ادامه به مسئله تحریم تنباکوتوسط مرجع بزرگ،میرزای شیرازی اشاره نمود وافزود:مرحوم، میرزای شیرازی با فتوی تحریم تنباکو باعث ایستادگی ومجاهدت در برابر انگلیسی ها وکنار رفتن استعمارشدواین خود نشان دهنده این مسئله است که هرجا مجتهدی برای دفاع وحفظ ارزش های دینی ایستادگی کرده ویا فتوای صادر نموده با همراهی همه جانبه مردم مواجه شده است.
وی در ادامه فرا رسیدن وفات حضرت خدیجه (س) را تسلیت گفت وبه سیره معنوی وفضائل آن بانوی بزرگوار اشاره نمود.

کلانتری همچنین ضمن تبریک روز بزرگداشت شاعر بزرگ، حکیم ابوالقاسم فردوسی ،وی را ازافتخارات زبان فارسی در دنیا قلمداد نمود وعرضه داشت :امیدواریم که مردم ایران اسلامی با زنده نگه داشتن زبان فارسی در سراسر دنیا از دین واسلام وقرآن حفاظت نمایند.

شایان ذکر است که در بین الصلاتین نماز از اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان مرودشت که در جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده خوزستان

اعزام شده بودند با اهدای لوح تقدیر،تجلیل صورت گرفت وهمچنین نمازگزاران بعد از پایان نماز،در جهت حمایت از تصمیم شورای عالی امنیت ملی در جهت محکوم نمودن تحریم های ظالمانه آمریکا وایادی استکبار اقدام به برگزاری راهپیمائی نمودند.
خبرنگار: سید بهنام موسوی