به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلادباسعادت کریم اهل بیت،حضرت امام حسن مجتبی (ع)،یکی از بزرگترین فرائض الهی را امربه معروف ونهی ازمنکر قلمداد نمود.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به دیدار اخیرمقام معظم رهبری با جمعی از کارگزاران نظام ،رسیدگی حداکثری به امور مردم ورونق تولیدوتحقق زمینه های گام دوم انقلاب را از وظایف ورسالت مسئولین ابراز نمود.
آقائی در ادامه با بیان اینکه امروزصدای خرد شدن استکبار جهانی به گوش می رسدوبزرگترین قدمی که در جهت خدمت به انقلاب می توانیم انجام دهیم لبیک به ندای رهبر انقلاب می باشد،بیان داشت :خرید محصولات داخلی واستمرار بر حمایت از کالای ایرانی در کنار پرهیز از هرگونه اسراف وتوجه نکردن به شایعات درفضای مجازی وزیاده روی نکردن در خرید وکمک به رونق تولید از رسالت های بزرگ مردم در زندگی شخصی برای تحقق انقلاب می باشد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود،ضمن اشاره به شرایط فعلی کشورکه دشمنان نظام توان هیچ گونه مقابله نظامی با ایران اسلامی را نداشته وحتی انگیزه مقابله این موضوع را هم در ذهن خود نمی گنجانند،بیان داشت :برخی افراد واداده در داخل کشور تلاش می کنند با القا به مردم وایجاد رعب و وحشت ،سایه جنگ خیالی را بر سرمردم راه انداخته وآرامش مردم را برهم بزنند.
آقائی با بیان اینکه مسببان اصلی این ارعاب وترس ها از هرگونه جنگ در بین مردم ،کسانی هستند که خود مسبب این نابه سامانی های اقتصادی در جامعه می باشند، بیان کرد:ارعاب کنندگان در بین مردم همان مسببان اصلی شرایط اقتصادفعلی کشور هستند که برای فرار از هرگونه پاسخ گوئی وفرافکنی وپوشاندن نقاط ضعف خود اقدام به این شایه پراکنی ها می نمایند.
وی افزود:کشتی برجام مدت هاست که به گل نشسته ولی هنوز برخی حاضر نیستند که از آن پیاده شوندوتلاش می کنند علی رغم فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری که عنوان کرد،سایه جنگ را مقاومت از کشور دور نمود،بگویندکه سایه جنگ را برجام از سرمردم وکشور دور کرده وچنانچه برجام از بین برود جنگ رخ خواهد داد.
آقائی در ادامه ضمن تشکر از موضع اخیر رئیس جمهور در غالب رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور در اقدامی که اولتیماتوم محکمی به غرب وبدعهدی آمریکائی ها داد ، مشکل اصلی برخی مسئوولین را مشکل اعتقادی دانست وافزود:متاسفانه برخی از مسئوولین ما نگاهشان به دنیا و اسباب مادی وقدرت ظاهری می باشد ودر برابر اراده خداوند متعال غافل می باشنددر حالی که جنگ امروز ، جنگ اراده ها می باشد.
وی در ادامه از مردم تقاضا داشت که به شایعات اخیر درخصوص جنگ در فضای مجازی توجه نکنند وبیان کرد:به دنبال همین موضع خوب شورای عالی امنیت ملی امروز شاهد بودیم روزنامه نیویورک تایمزبه نقل از منابع آگاه عنوان کردکه دیپلمات های ارشد دولت ترامپ درجستجوی راه های برای کاستن ازسطح تنش با ایران هستندوحتی پمپئو وزیرخارجه آمریکا که تا مدت ها قبل رجزخوانی می کرد، بعد از آنکه مشت محکمی از دولت عراق وحشدالشعبی خورد ،متوجه شد که قافیه را باخته واکنون محرمانه با اعلام این واقیعت که اساسا ما به دنبال رویارویی با ایران نیستیم دست به دامان اروپائی ها شدند تا به کاهش تنش با ایران به آنان کمک نمایند.
آقائی در ادامه ضمن تبریک میلاد باسعادت کریم اهل بیت ،امام حسن مجتبی (ع)، وتشکر از متولیان برگزار کننده جشن های که در سطح شهر برگزار می باشد،از مردم خیر ومومن تقاضا داشت که در مراسم جشن گلریزان وکمک به آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد حضور یافته وبه اندازه توان خود در جهت خوشحال نمودن خانواده های زندانیان گام بردارند.
وی در پایان به گلایه برخی از بانک های شهر نسبت به عدم باز پرداخت تسهیلات برخی از مشتریان اشاره نمود وافزود:برخی از مردم برای تامین سرمایه مورد نیاز و کمک به خوداشتغالی اقدام به دریافت یک سری تسهیلات بانکی نموده وبه دلیل برخی مشکلات تاکنون نتوانسته اند بصورت کامل آن را پرداخت نمایند ولی یک عده دیگربه خاطر طمع بیشتر تسهیلات را از بانک ها دریافت نموده و به جای ایجاد اشتغال و بازپرداخت به موقع آن با سرمایه گذاری در مسیر خریددلار وطلا و… به دنبال کسب سود بیشتر هستند ،که این به نفع عمومی مردم وجامعه نمی باشد.
خبرنگار: سید بهنام موسوی