به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های نماز عید فطرضمن تبریک این عید،خیرخواهی مومنان برای کمک به حل مشکلات یکدیگر را ازصفات بارز آنان قلمداد نمود.
وی افزود: روز عید فطر تجسم و نمایش انسجام حقیقى و قلبى ملت است؛ وحدت ملت، اعتصام دسته جمعى به حبلاللَّه، از چیزهائى است که بسیار با ارزش است، این را بایستى به عنوان یک درس رمضانى براى خودمان حفظ کنیم که این هم محصول همان معانى معنوى ماه رمضان است.
آقائی در ادامه عید فطر را عیدشکر واعتصام دسته جمعی به حبل الله دانست وتصریح کرد: عید رمضان در حقیقت عید شکر است؛ شکر به خاطر توفیق گذراندن دوران یک ماههى ضیافت الهى، شکر روزهدارى، شکر توفیق عبادت و ذکر و خشوع و توسل به بارگاه کبریائى حضرت حق. حقیقتاً هم براى این شکر، انسان مؤمن باید عید بگیرد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه موضوع ازدواج جوانان وکمک به سبک ازدواج آسان در بین آنان را در کنار حل معضل طلاق واحیای سنت حسنه قرض الحسنه در بین مومنان را ازشاخصه های معنوی عیدفطر برشمرد.
آقائی در ادامه ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمائی روز قدس بیان داشت : عرض سپاس و قدردانی از ملت عظیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الشأن ایران به خاطر نمایش و عظمتی که در روز قدس در برابر چشم جهانیان قرار دادندوبا حماسه حضور خود استکبار جهانی را به زانو درآوردند
وی افزود: اراده راسخ ومحکم مومنان در تبعیت از ولی امر مسلمین جهان باعث شد تا تمامی تهدیدهای پوشالی دشمنان نظام تبدیل به التماس گردد.
وی افزود: روز قدس چیز کوچکی نیست ، یک روز جهانی است ویک پیام جهانی هم داردکه نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این است که امت اسلامی اولاً زیر بار ظلم نمیرود، ولو این ظلم از پشتیبانی بزرگترین و قدرتمندترین دولتهای عالم برخوردار باشد. چقدر سعی کردند روز قدس را تضعیف کنند و امسال بیش از همیشه تلاش کردند؛ اما روز قدس در ایران اسلامی، باعظمت به همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنیا نشان داد که عقربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انقلاب و ملت ایران به کدام سمت و کدام جهت است؛ نشان داد که اراده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ملت ایران چیست؛ نشان داد که ترفندها و حقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و پول خرج‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردنها و خباثتهای سیاسی آنها بر روحیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ملت ایران اثری ندارد.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به حربه های متعدد دشمنان انقلاب در جهت ضربه زدن به نظام بیان کرد:امروزه جنگ،جنگ اراده ها می باشد ودشمن یکی از نقاط ضعف ما که مسئله اقتصاد می باشد را شناسائی نموده است بنابراین مسئولان ومردم باید هوشیار بوده تاخدای نکرده از طریق جنگ روانی وایجاد فضای توام با شایعات وتفرقه افکنی در بین مردم باعث دلسردی مردم از نظام نشود.
خطیب جمعه مرودشت در انتهای خطبه های خود ضمن اشاره به موضوع انتخابات پیش رو در سال ۹۸بیان داشت : هم انتخابات مجلس و هم انتخابات خبرگان اهمیت زیادی دارند؛ به خصوص این‌که در شرایط حساس و پرتأثیری از بعد منطقه‌ای،‌ بین‌المللی و اقتصادی قرار داریم. در نتیجه انتخابات می‌تواند بر سرگذشت مسائلی که در منطقه و سطح بین‌المللی وجود دارد تأثیرگذار باشد
وی ادامه داد: مهمتر این‌که انتخابات مجرایی است که مردم به طور واقعی بر سرنوشت خود حاکم می‌شوند؛ در نظام مردم‌سالاری که ما داریم انتخابات مهمترین سازوکاری است که این امر را مهیا می‌کند. در متنی که الان قرار داریم شرایط انتخاباتی ما باید پررنگ‌تر باشد تا تأثیرگذاری داشته باشد
آقائی از مردم تقاضا داشت که با هوشیاری کامل ودقت فراوان درشناسائی کاندیده ها ،نسبت به انتخاب اصلح خود گام بردارند.

خبرنگار: سید بهنام موسوی

عکس: سید بهنام موسوی-لیلا شکوهی