به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا رستگار، امام جمعه بخش سیدان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: عملیات فریب برای محدود کرن قدرت موشکی و صنعت دفاعی ایران و چون در مذاکرات با کره شمالی و ونزئلا به نتیجه ای نرسید و با توجه به تبلیغ برای انتخابات آینده ترامپ؛ آمریکا دوباره پیشنهاد مذاکره را به ایران داده است.

رستگارگسترش روابط تجاری و استحکام اقتصاد ژاپن را از علت های سفر نخست وزیر این کشور به ایران برشمرد و تصریح کرد: اولین سفر نخست وزیر ژاپن به ایران همراه با تحریم های نفتی توسط انگلیس علیه ایران بود تا با این تحریم ها مانع خرید نفت ایران در جریان ملی شدن صنعت نفت باشد.

امام جمعه بخش سیدان بیان کرد: ژاپن اقتصاد جهان سوم جهان را به خود اختصاص داده و از منطقه خاورمیانه از کشورهایی چون عربستان و اندکی هم از ایران نفت وارد می کند و در این میان واسطه میان ایران و آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه هفته آینده، هفته بدون دخانیات است در ادامه گفت: سیاست های دشمن گام به گام است و باید این خطر را جدی بگیریم چرا که علاوه بر این، مصرف دخانیات ضررهای متعددی برای بدن انسان دارد.

رستگار عنوان کرد: با مصرف دخانیات در جهان هر ۸ ساعت، یک نفر بر اثر مصرف دخانیات با مرگ رو به رو می شود، پس خانواده ها باید این قضیه را جدی بگیرند.

خبرنگار:محمد رحیمی

پایان/