به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک دهه کرامت وفرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)،یکی از وظایف مومنان نسبت به اهل بیت پیغمر(ص) را مودت ورحمت نسبت به خاندان اهل بیت قلمداد نمود.
وی در ادامه ضمن اشاره به سیره معنوی امام رضا(ع)، افزود:امام رضا (ع) مظهر رضای خداوند متعال وتجلی قدرت خداوند در روی زمین می باشد وبهترین نمونه مودت ورحمت نسبت به امام رضا (ع)،زیارت مضجع شریف این بزرگوار می باشد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود ضمن اشاره به وخامت حال شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه وتقاضا از مومنان برای شفای حال ایشان، بیان داشت :شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه مقلد امام ورهبری که سال ها در مکتب امام راحل عظیم الشان تحصیل نموده وانقلاب را به کشور نیجریه صادر نمود،در شرایط مساعد جسمی قرار ندارد واز سازمان کنفرانس اسلامی ومجامع بین المللی که خود را مدعی دفاع از آزادی می دانند، تقاضا داریم که تلاش کنند تا وی را به بیمارستان جهت مداوا ارجاع نمایند.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به بیانات شهریورماه ۱۳۹۴ مقام معظم رهبری در خصوص نابودی رژیم جعلی صهیونیستی در ۲۵سال آینده ،بیان کرد:به فضل الهی امروزه شاهد شروع فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی از درون هستیم .
وی افزود:این روزها شاهد تظاهرات گسترده یهودی های اتیوپی تبارکه به عنوان تبعه این رژیم جعلی هستند به جهت تبعیض وتجاوز پلیس وقتل جوانان و…هستیم وبه فضل خداوند متعال در آینده نزدیک زمینه مقدمات نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به ۲۱تیرماه سالروز حمله رضا شاه به مسجد گوهرشادو موضوع حجاب وعفاف ونقش خانواده وآموزش وپرورش در این زمینه، بیان داشت :حرکت خزنده ای سال ها در سطح کشور از سوی غرب برای ترویج بدحجابی وبی بند وباری آغاز گردیده است ،بنابراین خانواده ها وآموزش وپرورش ومتولیان این موضوع باید هوشیار بوده تاخدای نکرده این بی بندوباری وبدحجابی در سطح جامعه رواج پیدا نکند.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ۲۶تیرماه سالروز تشکیل شورای نگهبان را تبریک گفت وافزود:شورای نگهبان ضامن جمهوریت نظام واسلام وقوانین ومانع ورود افراد ناخالص به ارکان نظام می باشد .
وی با بیان اینکه شورای نگهبان ضامن عدم افتادن انقلاب به دست نااهلان می باشد، بیان کرد:این نهاد مقدس به جهت اینکه رسالت های سنگینی همچون تضمین جمهوریت نظام واستقرار قوانین ونظارت بر انتخابات وتائید صلاحیت انتخابات های مختلف را برعهده دارد ،همواره مورد هجمه دشمنان نظام قرار دارد.
آقائی در ادامه به موضوع کاهش کشت گندم وتحویل آن به دولت در منطقه اشاره نمود واین موضوع را خطروتهدید بزرگی در آینده کشور قلمداد نمود وافزود:سال ها است که دولت به خاطر مشکلات تامین مالی وخرید تضمینی گندم وقیمت پائین در مقایسه با قیمت تمام شده کشاورز وتاخیر در پرداخت به موقع پول گندم کشاورزان و حضور افراد واسطه ودلالی که گندم را با قیمتی بالاتر از نرخ تعیین شده از سوی دولت خریداری می نمایند که این موضوع خود زمینه کاهش کشت گندم وتحویل آن به دولت را در منطقه رقم زده است .
وی تصریح کرد :خرید تضمینی گندم از کشاورزان زمینه حمایت وتشویق آنان را به دنبال خواهد داشت واز سوی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی موجود وهزینه های بالادر جهت خرید بذر وسموم کشاورزی که کشاورزان برای انجام هزینه های کشت خود ملزم به پرداخت نقد آن می باشند زمینه نارضایتی این قشر را فراهم نموده است ،لذا از دولت ومتولیان امر تقاضا داشت تا نسبت به ساماندهی این موضوع وحل مشکلات ناشی از آن تلاش مضاعف ومستمری بکارگیرند.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به سفر وزیر نیرو به شهرستان مرودشت وتشکر از حضور وی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،به موضوع برطرف شدن تامین آب شرب روستاهای شرق مرودشت اشاره نمودواز متولیان ذیربط تقاضا داشت تا نسبت به حل مشکل آب شرب روستای کناره ،نیز اقدام شایسته ای صورت گیرد.
شایان ذکر است که در پایان نماز از برگزیدگان مسابقه فرهنگی کتاب معماها ومعارف قرآنی تجلیل صورت گرفت.

خبرنگار: سید بهنام موسوی