به گزارش سایت خبری مرودشت نا،حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری امام جمعه موقت مرودشت در خطبه های نماز عید سعید قربان ،ضمن تبریک عید سعید قربان، نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی دعوت نمود.
کلانتری در ادامه افزود: عید سعید قربان که از برجسته‌ترین اعیاد اسلامی است، به پیشگاه ولیّ عصر و عموم علاقهمندان قرآن و عترت و شما نمازگزاران تهنیت عرض می‌کنیم. بهترین عیدی که از ذات اقدس الهی مسئلت می‌کنیم، گرامیداشت معبد ما و نماز ما که وسیله قُرب ماست. عید گرچه بخش وسیع و مهمّ‌اش مربوط به ولایت است که غدیر را در پیش داریم؛ اما عیدِ مشترک، از عود و بازگشت بنده به خداست.
وی بیان کرد: عید قربان، اصل قربانی و حج، از یادگارهای ابراهیم خلیل و دودمان او(علیهم الصلاه و علیهم السلام) است. قرآن کریم بعد از اینکه سنّت ابراهیم را بازگو فرمود، به ما فرمود باید تأسّی بکنید در بخش‌های فراوان؛ یکی از بخش‌های اساسی که شما باید به ابراهیم خلیل(سلام الله علیه) تأسّی بکنید آن تبرّی از مشرکین است که در این رابطه فریاد برائت از مشرکین در کنگره حج نشان از عدم اعتماد مردم به دشمنان اسلام می باشد.
خطیب جمعه موقت مرودشت درادامه خطبه های خود ضمن اشاره به موضوع کربلا ونقش امام حسین (ع) ویاران باوفایش در این زمینه بیان کرد:امام حسین (ع) در مسیر حفظ دین تمام اهل بیت خود را فدا نمود تا دین خدا پابرجا بماند ،لذا باید امروزه در دنیا مراقب باشیم که کسانی که تحت ظلم قرار گرفته اند توجه ویژه ای به آنان داشته باشیم.
کلانتری در ادامه با بیان اینکه رابطه ایران اسلامی وآمریکای جنایتکار همانند رابطه گرگ ومیش می باشد،بیان کرد:آمریکایی ها ودست نشان دهنده آنان در بحث برجام به ایران اسلامی خیانت کرده وهیچ گونه اعتمادی به آنان نمی باشد.
شایان ذکر است که در پایان مراسم نمازعیدقربان در محوطه مصلی از طرف کمیته امداد امام خمینی (ره)،تعدادی گوسفند به نیت توزیع بین مستمندان قربانی گردید.
خبرنگار: سید بهنام موسوی