به گزارش سایت خبری مرودشت نا، آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی مرودشت برگزار گردید.

با حضور سردار گودرزی فرمانده نیرو انتظامی استان فارس، سرهنگ علی شیبانیان پس از ۴۳ ماه خدمت در مرودشت تودیع و سرهنگ دوم القاصی به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی مرودشت معرفی گردید.

امام جمعه مرودشت در آیین تودیع و معارفه بیان داشت: صداقت، حسن خلق، حیاء و اقتدار مواردی هستند که لازمه استقرار امنیت، نظم و انضباط است.

قنبرعلی احمدی امام جمعه مرودشت در مراسم تودیع

حجت السلام و المسلمین قنبرعلی احمدی افزود: مسئولانی که برقرار کننده نظم و امنیت در جامعه هستند، نسبت به جان، مال و ناموس مردم امین محسوب می شوند.

احمدی در خصوص اقتدار پلیس بیان داشت: اقتدار پلیس آمریکا، اقتدار همراه با خشونت، ظلم و ناجوانمردی است و این نوع اقتدار در نظام اسلامی مردود است و اقتدار باید در سایه صداقت، اخلاق متعالی و حیاء قرار گیرد.

وی تصریح کرد: رسالت نیروی انتظامی رسالتی سنگین است اما هرچه رسالت سنگین تر باشدف خداوند پاداشی مضاعف به شخص می دهد.

وی اظهار داشت: شهرستان مرودشت شهرستانی حساس است و برای تامین امنیت در این شهرستان باید تلاش طاقت فرسایی صورت گیرد.

وی اذعان داشت: معابر ورودی در چهار گوشه شهر مرودشت می تواند برای بعضی کالاها معبر ترانزیتی محسوب شود و علاوه بر این برخی حرکت های ناهنجار در منطقه، وجود خط های فکری انحرافی در منطقه، ورود مشروبات الکی و سلاح های غیر مجاز سبب می شود مسئولان استان نسبت به این شهرستان حساسیت پیدا کنند.

تودیع و معارفه فرمانده انتظامی مرودشت

سرپرست فرمانداری مرودشت بیان داشت: شهرستان مرودشت با مردمانی سخت کوش، علیرغم همه مسائل و مشکلات از امنیت خوبی برخوردار است و این نشان از تلاش و همدلی شورای تامین و زحمات فرمانده نیروی انتظامی مرودشت دارد.

محمد رسول زارع خطاب به فرمانده جدید نیروی انتامی مرودشت بیان داشت: باید تلاش شود ضمن حفظ جو موجود، امنیت مورد نیاز مردم هم تامین و هم ارتقا پیدا کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان فارس بیان داشت: به واسطه بی کفایتی آل سعود و کسانی که در معنای واقعی قدرت مدیریت و هدایت حج را ندارند، تعداد زیادی جان خود را از دست داده یا مجروح شدند.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس

سردار احمدعلی گودرزی بیان داشت: در حادثه منا، بیشتر قربانیان ایرانی بوده و از بین ایرانی ها، حجاج استان فارس آمار زیادی از این قربانیان را به خود اختصاص داده است.

گودرزی افزود: این افراد مظلوم بر اثر بی کفایتی حکام سعودی در یک مراسم معنوی جان باخته و مهاجر الی الله هستند و باید در مراسم های آنان به نحو شایسته ای ادای دین گردد.

وی ضمن اشاره به وقایع هشت ساله دفاع مقدس بیان داشت: اعتقاد، ایمان، روحیه شهادت طلبی و نفس قدسی امام خمینی (ره) باعث شد انسجام لازم میان نیروهای مسلح وآحاد مردم شکل بگیرد.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: بخش هایی از اسپانیا و مصر به ایران تعلق داشت که پادشاهان نادان آن را از دست دادند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنند که حتی یک وجب از خاک این کشور را به دشمن تحویل ندادند.

وی بیان داشت: عنصر انتظامی باید راسخ القول و راسخ العمل باشد و وفای به عهد نماید و در عین نرمی صلابت داشته باشد.

وی افزود: در یک ماه گذشته حدود بیست و هفت نفر توسط سلاح در استان فارس کشته شدند و این حاکی از این است که اسلحه نباید در دست کسانی باشد که آستانه تحمل شان پایین است.