به گزارش سایت خبری مرودشت نا، بیش از ۲۰۰۰ پرس غذا در شب عید غدیر در قالب ضیافت ولایت پخت و در نقاط مختلف مرودشت توزیع شد.

پورتال هیات انصارالمهدی(عج) مرودشت در این خصوص نوشت:

امام صادق(ع) فرمود: غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق (در راس آنها خود ائمه معصومین) و یک میلیون شهید (در راس آنها حضرت عباس و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد. (بحار ج۶ ص ۳۰۳)

در جای دیگر ایشان فرمودند: غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است. (مفاتیح الجنان ص۵۰۰)

ضیافت ولایت

برآن شدیم تا سنتی را که در شهرمان فراموش شده بود پس از سال ها با تاسی از شاه مردان، اسطوره کرم،علی بن ابی طالب (ع)، در روزی که ردای زیبای امامت و ولایت بر قامت دلربای مولایمان نشست، با عملی بسیار کوچک احیا کنیم. سنت اطعام در روز غدیر که به فرموده ی رئیس مذهبمان امام صادق (ع) به اطعم الطعام نامیده شده، بویژه اطعام افرادی که از بضاعت مالی مناسبی برخوردار نیستند. با لطف حق تعالی و عنایت امیرالمومنین (ع) و مشارکت جمعی از شیعیان و محبان حضرتش بیش از دوهزار پرس غذا طبخ و در نقاط شهر توزیع گردید. باشد که خداوند منان این قدم کوچکمان را در راه احیای سنت های مغفول از ما به فضل و کرمش قبول بفرماید.