به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام ،حضرت محمد مصطفی (ص) وفرزند برومندش،حضرت امام جعفر صادق (ع)،داشتن وفای به عهد ،برنامه ریزی وتدبیر در امور زندگی ،حجب وحیاء داشتن،خوش خلقی وجوانمردی وپرهیز از هوای نفس را از منظر امام صادق (ع) ،خصلت هائی دانست که داشتن آن هادر زندگی انسان باعث خیر برکت رساندن به دیگران می شود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به موضوع افول قدرت آمریکای جنایتکار در منطقه اشاره نمود وافزود :علی رغم تمام تلاش های آمریکا نسبت به ایجاد ائتلاف در خلیج فارس برای مقابله با قدرت لایزال الهی وراه اندازی هجمه های فروان ،مشاهده کردیم که کشور ژاپن که علی رغم داشتن قدرت اقتصادی بالا در منطقه به عنوان یکی ازوابستگان آمریکا،بودبه یکباره وابستگی خود را از این شیطان بزرگ در ائتلاف خلیج فارس قطع نمود و این خود بزرگترین خفت وخواری برای آمریکا در منطقه محسوب می گردد.
آقائی در ادامه به موضوع برداشته شدن چهارمین گام جمهوری اسلامی ،بعد از عهد شکنی های دنیای غرب در مقابل موضوع برجام ،اشاره نمود وافزود:راه اندازی مجدد سایت فردو وتزریق گاز به آن بعد از ۵ سال،اقدام مبارکی بود که از سوی دولت جمهوری اسلامی صورت گرفت ولی کافی نمی باشد.
آقائی با بیان اینکه چنانچه اروپایی ها ودنیای غرب ،اگر بنا بود در قبال برداشتن تحرکات ایران اسلامی در چند گام اخیر از خود،تحرکی نشان دهد،تاکنون در عمل نشان داده بود،بیان داشت :دنیای غرب واروپایی ها بارها عهد شکنی خود را در خصوص موضوع برجام نشان داده اند وچنانچه جمهوری اسلامی بخواهد گام های خود را با وقفه طولانی در این زمینه بردارد نه تنها سودی ندارد،بلکه باعث میشود اروپایی ها به خواسته خود که خریدن زمان وتحمیل فشارهاو تحریم های ظالمانه به مردم کشور ما هست ،دست یابد.
آقائی بیان کرد:مسئولان ذیربط کشور را معطل موضوع برجام نکنند وبا این اقدام خود بیش از این ظرفیت کشور را مغفول نگذاشته وچنانچه قصد برداشتن گام های بعدی را دارند،باید با صلابت وقدرت بیشتر وفاصله زمانی کوتاه تر اقدام نموده تا دشمنان نظام بدانند که کشور ما معطل نسبت به این موضوع نخواهد ماند.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به موضوع افزایش نرخ بنزین وسهمیه بندی مجدد آن اشاره نمود وعرضه داشت :نکته ای که باید نسبت به آن اشاره نمود این است که کشور ما به دلیل داشتن مرزهای متعددو قاچاق گازوئیل وبنزین در آن ومصرف نادرست بنزین ورشد افسار گسیخته آن ،چاره ای جز سهمیه بندی بنزین ،متناسب با نیازهای مردم ،در آن نیست .
وی با بیان اینکه ملت ما قبلا تبعات وهزینه های ناشی از سهمیه بندی بنزین را یکبار به جان خریده ،بیان کرد:در دولت های قبل ،مردم ما سال ها رنج سهمیه بندی بنزین را به جان خریده وبالاخره اقتصاد جامعه با شرایط آن وفق پیدا کرده بود که با بی تدبیری ونداشتن مطالعه وتحقیق کافی در اوائل دولت فعلی موضوع سهمیه بندی بنزین تعطیل شد واین موضوع باعث رشد افسار گسیخته ومصرف بالای ۱۰۵میلیون لیتر در روز رسید .
آقائی افزود :مسئولان ذیربط در کنترل تبعات ناشی از افزایش قیمت بنزین وسهمیه بندی آن ورود کرده تا خدای نکرده بار بیشتری بر قشر ضعیف جامعه تحمیل نگرددوبه عنوان یکی از مطالبات مردمی از مسئولان ذیربط تقاضا دارند تا درآمد ناشی از این افزایش وسهمیه بندی را که امروزه از جیب ملت برداشته می شود، برای آنان بصورت شفاف و روشن بیان نمایند.
آقائی در ادامه به موضوع طرح جامع گردشگری شهرستان مرودشت اشاره نمود وبیان داشت :شهرستان مرودشت با دارا بودن ظرفیت های متعدد گردشگری و فرهنگی ومذهبی وکشاورزی وصنعت توریسم واقلیم مناسب آب وهوایی مستعد حرکت جهادی از سوی مسئولان برای اجرائی کردن طرح جامع گردشگری در جهت توسعه اشتغال پایدار برای جوانان وایجاد رونق کسب وکار می باشد.
وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد وخاطره شهدای عشایر استان فارس ،بیان کرد: یادواره بیش از ۲۰۰۰ شهدای عشایراستان فارس روز پنج شنبه مورخه ۳۰ آبان ماه ساعت هشت ونیم صبح در مجموعه ورزشی شهدای دستغیب شیراز برگزار می باشد.
آقائی در ادامه به موضوع ساماندهی ورود وخروج کامیونداران به شهر اشاره نمود وافزود : چند روزی است که مسئله ساماندهی ورود و خروج کامیونداران وماشین های سنگین در سطح شهر از سوی شهرداری در حال پیگیری می باشد که امیدواریم با همکاری همه جانبه مردم ومسئولان مربوطه ،شاهد کاهش بار ترافیکی در این زمینه باشیم .
شایان ذکر است که در به مناسبت میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی (ص) وسبط نبی اکبرش،حضرت امام جعفر صادق (ع)، در بین الصلاتین نماز،مراسم عمامه گذاری سه نفر از طلاب حوزه علیمه شهرزرقان برگزار شد.
خبرنگار: سید بهنام موسوی