به گزارش دریافتی سایت خبری مرودشت نا از روابط عمومی شهرداری مرودشت، با اعلام آتش سوزی در مورخ دوشنبه۱۸آذرماه ساعت ۱۷:۱۰ به سامانه ۱۲۵ بلافاصله تیم عملیاتی اطفا حریق از ایستگاه شماره ۴ آتش نشانی درمدت کمتر از مدت ۵ دقیقه در محل حضور یافته وشروع به مهار آتش سوزی کردند. با توجه به حجم بالای دود و آتش تیم عملیات کننده تقاضای کمک از ستاد مرکزی نموده که بلافاصله تیم دیگری در کوتاهترین زمان در محل مستقر و اقدام به تخلیه ساکنین واطفا می نمایند.
در ادامه با توجه به دودگرفتگی در آپارتمان های مجاور تیم امدادونجات ایستگاه شماره ۴ آتش نشانی نیز در محل حضور یافته و اقدام به تخلیه کامل ساکنین دو بلوک مجاور ونجات ۵ نفر از شهروندان گرفتار با استفاده از تجهیزات امدادی می‌نمایند.
این آتش سوزی تعداد۱۳ نفر مصدوم داشت که تعداد۴نفر بستری و ۹نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.همچنین یک نفر از نیروهای خدوم آتش نشانی نیز دچار جراحت سطحی گردید.
آتش سوزی در طبقه همکف بلوک ۱۳۶ مسکن مهرگان واقع در بلوار پهلوان نجاتی رخ داد که پس از ایمن سازی محل توسط نیروهای اتش نشانی مکان تحویل هیات امنای مسکن مهرگان و نیروی انتظامی گردید.
در این عملیات مهندس مکّی شهردار مرودشت ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی، دبیرستاد مدیریت بحران فرمانداری شهرستان مرودشت حضور داشتند و همچنین نیروهای زحمت کش انتظامی برقراری امنیت محل و اورژانس شهرستان انتقال مصدومین را به مراکز درمانی را انجام دادند.

به گزارش سایت خبری مرودشت نا به نقل از روابط عمومی سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت، دکتر مجید اکبرزاده با اشاره به اینکه حریق یک واحد از مجتمع مسکونی مسکن مهر در جاده رجا آباد سیزده مصدوم برجای گذاشته است
و با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ بلافاصله در محل حاضر شده است، گفت: چهار دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به همراه خودروی فرماندهی اورژانس و تیم مدیریت بحران شبکه بهداشت به محل حادثه اعزام و چهار مصدوم به بیمارستان شهید مطهری که در حال آماده باش بوده اعزام شدند و ۹مصدوم دیگر در صحنه حادثه به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

سرپرست شبکه بهداشت مرودشت اظهار داشت: شعله‌های سرکش آتش و دود حاصل از این آتش‌سوزی در حال سرایت به طبقات فوقانی بوده که به همین علت دو آمبولانس به همراه یک کد فرماندهی در صحنه تا پایان ماموریت مستقر ماندند.

به گفته وی درحال حاضر کارشناسان مربوطه علت بروز این آتش‌سوزی را در دست بررسی قرار داده‌اند و این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.