به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوی الهی وتمسک به احکام نورانی اسلام،قرآن را کلام صریح خداوند حکیم دانست که هیچ تعبیری در آن بدون حکمت خداوند نمی باشد.
آقائی در ادامه به ذکر نمونه های از اعجاز علمی ومعنوی وبیانی قرآن وفصاحت وکلام این معجزه بزرگ الهی پرداخت.
وی در ادامه ۷ دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام راحل عظیم الشان انقلاب را تبریک گفت وافزود: نهضت سوادآموزی دو امتیاز دارد: یکی این اکه افراد بی‌سوادرا باسواد می‌کند ودیگراین است که افراد باسواد تعلیم و تعلم را تا اقصی نقاط کشور می‌برند. و این، یک فضیلت و حسنه‌ی بزرگ محسوب می شود.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود ،فرا رسیدن ۹ ام دی ماه سالروز بصیریت وزمان شناسی و ولایتمداری مردم را تبریک گفت وافزود :نهم دی ماه روز بصیرت ومیثاق امت با ولایت می باشد.
وی تصریح کرد:حماسه وحرکت مردمی ۹ دی ماه ،باطل السحر فتنه ۸۸ بودو اگر امروزه دشمن هجمه خود را برای ناراضی سازی مردم معطوف کرده است ،چون می داند تا زمانی که این مردم بابصیرت در حمایت همه جانبه از انقلاب خود هستند،تمامی چالش های آنان تبدیل به فرصت خواهد شد.
وی اظهار داشت : مردم با حضور خود در این روز ، نشان دادند که پای آرمان های انقلاب و نظام و رهبری تا آخر ایستاده اند. آقائی با اشاره به حضور گسترده مردم در آیین گرامی داشت ۹ دی سال های گذشته، بیان داشت : بیعت حقیقی، دائمی و با بصیرت با ولایت و رهبری و برائت از دشمنان داخلی و خارجی مهم ترین پیام شرکت کنندگان در این اجتماع بوده وامسال نیز همچون سال های قبل مراسم میثاق مجدد مردم ولایت مدار مرودشت با آرمان های انقلاب و ولایت در مورخه دوشنبه ۹ دی ماه در محل مسجد الرسول (ص) ،برگزار خواهد گردید.
آقائی در ادامه به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود وافزود:انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دور، به دلیل اینکه در گام دوم انقلاب می باشد ،یکی از مهم ترین انتخابات محسوب می گردد.
خطیب جمعه مرودشت ،پایبندی به احکام اسلامی واعتقاد به اسلام واجرای احکام آن ورحیه مبارزه با راحت طلبی ومفاسد اقتصادی وپایبندی به وحدت وانسجام ملی وعدم وابستگی وتمایل به شرق وغرب وداشتن بصریت وبینش سیاسی ومردمی بودن وساده زیستی را از ویژگی های کاندیده های انقلابی برشمرد.
آقائی از مردم تقاضا داشت که بر اساس آرمان های انقلاب وشاخصه های وملاک های مورد نیاز بر اساس آگاهی کامل ،از بین کاندیده های مجلس ،افراد شاخص که در حد وتراز یک مجلس انقلابی باشند را انتخاب نمایند.
وی در ادامه ۱۱ دی ماه فرا رسیدن آغاز سال میلادی ۲۰۲۰را به همه مسیحیان تبریک وهمچنین فرا رسیدن میلاد باسعادت عقیله بنی هاشم،حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار را تبریک گفت واز زحمات شبانه روزی قشر زحمتکش پرستاران تقدیر وتشکر نمود.
آقائی درادامه ازطرح اشتغال فارغ التحصیلان درغالب کارورزی که با هدف مهارت افزایی دانشگاهی وبا حمایت اداره صنعت ومعدن وکار وامور اجتماعی صورت می گیرد،تشکر وقدردانی نمود واز بنگاه های اشتغال زایی تقاضا داشت که در جهت افزایش مهارت دانشجویان وحمایت همه جانبه وهمکاری لازم در این زمینه اهتمام ورزند.

خبرنگار: سید بهنام موسوی