به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام و المسلمین حمید رضا رستگار، امام جمعه بخش سیدان امروز، ۲۷ دی ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته سیدان با اشاره به اینکه یکی از شاخص های زندگی اسلامی صدقه دادن است گفت: مردم سیستان و بلوچستان دچار خسارت های زیادی شده اند که در این حادثه ۶ روستا به صورت کامل تخلیه شده است و در این راستا مردم عزیز این استان نیاز به کمک دارند.

خطیب نماز جمعه سیدان افزود: در حال حاضر مردم استان سیستان و بلوچستان حتی به ضروری ترین مواد غذایی هم نیازمند هستند.

وی عنوان کرد: هواپیمای اوکراینی به دلیل اشتباه انسانی که رخ داد سقوط کرد و همه مردم ایران عزادار شدند و به خانواده این عزیزان تسلیت عرض می کنیم.

رستگار با بیان اینکه  تاکید کرد: بررسی علت سقوط یک روی سکه است و قضیه انتقام گیری از سپاه پاسداران روی دیگر سکه است.

امام جمعه سیدان تصریح کرد: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، هسته های مقاومت منطقه را متحد و قدرتمند تر کرد و قسم خورده اند که انتقام خون سردار بیرون کردن آمریکایی ها از منطقه است.

وی گفت: جنگ روایت ها جنگی است که دشمنان تبلیغ می کنند تا آنچه که مد نظر خودشان است را در ذهن مردم جاری کنند و دشمن با این جنگ تغییر رویه می دهد و امروز انتقامی که سپاه پاسداران از آمریکایی ها گرفت و اتحاد و انسجامی که در بین امت ها شکل گرفته است، آمریکایی ها و صهیونیست و همراهان این جنایت کاران می خواهند از سپاه انتقام بگیرند اما مردم ایران باید بصریت داشته باشند.

رستگار خاطرنشان کرد: عده ای از فریب خوردگان به اسم دانشجو پس از گذشت ۳ روز عکس های شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را پاره کردند و شعار علیه نظام، رهبری و سپاه سر دادند.

خطیب نماز جمعه بخش سیدان بر هوشیاری و بیداری مردم تاکید کرد و گفت: عده ای در فضای مجازی خواهان استیضاح و برکناری برخی مسئولین هستند که در این راستا مردم بایستی بیدار باشند.

وی بیان کرد: یکی از خدمت گزاری های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبارزه با داعش بود اما الان دشمنان می خواهند جای حق و باطل را تغییر دهند و مردم بایستی بصیرت داشته باشند.