به گزارش سایت خبری مرودشت نا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ،از مومنان تقاضا داشت که مواظب حب وبغض خود باشندونسبت به دوستان خدا هیچ گونه حب وبغضی به دل راه ندهند.
وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد وخاطره سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی وهم رزمانش وشهادت عده ای از هم وطنانمان در حادثه سقوط هواپیمایی مسافربری،بیان داشت: امروزه مستکبران عالم در هرجای که هستند چیزی جز تباهی وظلم از خود باقی نمی گذارند.
وی افزود:متاسفانه یک عده از سر بی عقلی شیفته غرب وآمریکای جنایتکار هستند ولی غافل از اینکه به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب آنان شیک پوشان متوهش هستند که در لباس نظیف ظاهر گردیده ولی جرم وجنایات آنان در گوشه وکنار عالم دامن گیر هست.
آقائی در ادامه سالروز شهادت نواب صفوی ،این روحانی مبارز را تبریک گفت وافزود: شهید نواب صفوی یک شخصیت بی نظیری بود که غیرت وجوانمردی ورشادت وشجاعت وی بی نظیر بودو یکی از پایه گذاران اصلی این انقلاب ونظام بوده است.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به اعلان نتایج اولیه ثبت نام کاندیده های انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان اشاره نمود وافزود:تعداد محدودی از کاندیده های انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان تایید شده اند وتعداد دیگری هنوز صلاحیت آنان احراز نگردیده است ویا بنا به دلایلی صلاحیت آنان برای تصدی این پست قبول نگردیده است.
وی با بیان اینکه قانون گذار مسیر اعتراض را برای تمامی کاندیده ها رد صلاحیت شده باز گذاشته وقطعا در این زمینه با ظرافت خاصی بررسی ها صورت خواهد گرفت ،تصریح کرد:کاندیده های رد صلاحیت شده نگران بررسی مجدد صلاحیت خود نباشند وبدانند که شورای نگهبان در کمال بی طرفی و بدون هرگونه جانبداری از شخص ویا کاندیده های خاصی در کمال دقت وظرافت به اعتراض های آنان رسیدگی خواهند نمود.
آقائی در ادامه با اذعان به اینکه ممکن است فردی صلاحیت لازم برای تصدی این سمت خطیررا نداشته باشد ،بیان داشت :اگر فردی توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت نشد،دلیلی بر این نخواهد بود که خدای نکرده با آبروی آن بازی شود ولذا همگان را به رعایت تقوی الهی نسبت به قضاوت در مورد کسانی که تایید صلاحیت نمی شوند،دعوت نمودواز مردم تقاضا داشت که با آبروی دیگران در این زمینه بازی نکنند.
آقائی شورای نگهبان را به عنوان یکی از دژهای محکم نظام وانقلاب دانست وافزود:اعضای شورای نگهبان متشکل از ۶فقیه و۶نفر حقوقدان با داشتن ۳۱دفتر استانی وبیش از ۴۵دفتر شهرستانی وقریب به سیصدهزار نفر اعضای هئیت نظارت در یک بازه زمانی خاص اقدام به جمع آوری مستندات وتحقیق در مورد کاندیده های مجلس می نمایند،بنابراین جای هیچ گونه شک وتردیدی در این زمینه وجود ندارد که دیگران بخواهند قصد جانبداری ویا حمایت کورکورانه به این اعضا بزنند.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت:گاهی برخی از کاندیده های مجلس عنوان نموده که در دوره های قبل تایید صلاحیت گرفته ولی این دوره صلاحیت آنان توسط اعضای شورای نگهبان احراز نگردیده است واین در حالی است که ملاک حال فعلی افراد وکاندیده ها می باشد .
وی در ادامه به موضوع سیل اخیر استان سیستان وبلوچستان اشاره نمود وافزود:نزول رحمت الهی به عنوان برکات خداوند متعال می باشد وبنا به مشیت الهی در این برهه زمانی با یک سری خسارت ها روبرو شده است وجای تقدیر وتشکر ویژه از نیروهای همیشه در صحنه وپای کار سپاه وبسیج ونیروهای مسلح وارتش ومردم انقلابی هست ،که با حمایت های همه جانبه خود در کمک به هم نوعان از درد ورنج وآلام آنان می کاهند.
آقائی در ادامه نسبت به موضوع ویژه شدن فرمانداری شهرستان مرودشت ،عرضه داشت :چندین ماه متوالی است که فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه ارتقاء پیدا نموده وفلذا از مسئولان ذیربط تقاضا داریم که مترصد این ویژه شدن فرمانداری،نسبت به ارتقاء جایگاه اداره جات آن نیز در اسرع وقت همکاری لازم وشایسته صورت گیرد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن اشاره به هیاهوی برخی رسانه های دشمن نما در پی خطای مهلک انسانی رخ داده در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری که در آن منجر به شهادت تعدادی از هم وطنان ما گردید،بیان کرد:جنگ نفس گیر رسانه ای در انتقام گیری از نیروهای مسلح وبه ویژه سپاه تحت لوای خونخواهی جانباختگان هواپیمای مسافربری توسط یک عده رسانه دشمن شکل گرفته است ولی غافل از اینکه مردم هوشیار ما متوجه هستند که یک عده به دنبال انتقام گیری از نیروهای مقتدرومظلوم سپاه ما هستند.
وی افزود: یک عده با هیاهوی رسانه ای در حال تلاش برای تبرئه نمودن مجرم اصلی این عامل دلخراش هستند ولی بدانند که امثال سردار حاجی زاده ها فرزندان این نظام وانقلاب هستند ومردم با فریاد بلند ورسای خود حمایت همه جانبه از این فرزندان خود در مجموعه پرتوان وزحمتکش سپاه وارتش را اعلام دارندودشمنان نظام بدانند که با این تفرقه اندازی ها ،چیزی جز خفت خواری همچون موارد مشابه وگذشته ، نصیب آنان نخواهد شد.
آقائی در پایان از ظرفیت های شهرک صنعتی شهرستان سخن به میان آورد که متاسفانه برخی از این ظرفیت ها با وجود شرایط مستعد،مغفول مانده است ونیازبه توجه بیشتر مسئولان در این زمینه هست.
شایان ذکر است که بعد از مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه،راهپیمایی نمازگزاران مرودشتی در حمایت از اقتدار وصلابت نیروهای مسلح وسپاه مقتدر از محل مصلی نماز جمعه تا درب سپاه ناحیه مقاومت مرودشت صورت گرفت .
خبرنگار: سید بهنام موسوی