به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرودشت نا سرهنگ هاشم جمالی روزسه شنبه در نشست خبری هفته دفاع مقدس در حوزه مقاومت سپاه مرودشت گفت: با توجه به اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند ، برای ماندگاری و تبیین بیشتر فضای آن دوران در ذهن و خاطر نوجوانان برنامه هایی ویژه برای هفته دفاع مقدس طراحی شده است.
جمالی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس، افزود:در آستانه ۴۰ امین سالگرد دفاع مقدس ،یکی از برنامه های محوری که باهمکاری سپاه فجر استان فارس قرار است در شهرستان مرودشت اجرا شود،شبیه سازی عملیات فتح المبین از تاریخ ۳۱شهریورماه لغایت ۶مهرماه ۹۹در تپه شهدای گمنام این شهرستان می باشد.
فرمانده سپاه مرودشت در ادامه به تشریح برنامه های محوری هفته دفاع مقدس در مرودشت پرداخت وافزود:برگزاری یادواره۱۲۰۰ شهید شهرستان مرودشت ،اولین یادواره شهیده زن شهرستان مرودشت (شهیده راضیه کشاورز)،تجلیل از زنان ایثارگر،یادواره سردارشهید سپهپدحاج قاسم سلیمانی،گردهمایی رزمندگان وایثارگران دفاع مقدس،به همراه یادواره شهدای دانش آموز وتجلیل از پیرغلامان اهل بیت عصمت وطهارت درکنار برپایی نمایشگاه ادوات نظامی ودفاع مقدس ،از برنامه های محوری این هفته درسطح شهرستان مرودشت می باشد.
جمالی در ادامه با اشاره به اینکه در سال جهش تولید هستیم،قصدداریم که در کنارنمایشگاه هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان مرودشت به معرفی ظرفیت های بی نظیر این شهرستان چه در خصوص معرفی کامل شهداء،ظرفیت های تولید وکشاورزی ودستاوردهای ارزشمند این شهرستان در ابعاد فرهنگی ،تولیدی،علمی و….بپردازیم.
وی در ادامه به نام گذاری دوتا از میادین شهر به نام های سردارشهیدسپهپدحاج قاسم سلیمانی وشهید خبرنگارمصیب درستکاردر آینده نزدیک خبر داد.
وی ، فضاسازی گسترده محیطی واستفاده از ظرفیت فضای مجازی را برای برگزاری جذاب هفته دفاع مقدس ضروری خواند وگفت :علاوه بر یادواره شهدای دانش آموزدرطول هفته دفاع مقدس، ازمعلمان ومدیران مدارس درخواست می شود لحظاتی هرچند کوتاه رشادت های دانش آموزان شهید را بازگویی کرده و درفضای مجازی هم انتشار دهند.
فرمانده سپاه مرودشت در این نشست گفت : هفته دفاع مقدس نماد عظمت ، اقتدار ، عزت و مظلومیت ملت ایران است
جمالی افزود : باید تلاش کنیم تا افتخارات و ارزش ها و رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین شده و به میراثی ماندگار مبدل گردد.

خبرنگار: سید بهنام موسوی