به گزارش سایت خبری مرودشت نا، جلسه شورای اداری مرودشت با حضور استاندار فارس برگزار شد.

استاندار فارس در این جلسه در خصوص بیمارستان جدید مرودشت بیان داشت: با تلاش‌های خوبی که در استان فارس صورت گرفته، امیدواریم بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مرودشت که هم اینک در حال ساخت است، تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

عنایت الله رحیمی اظهار داشت: ساخت مسیر پل خان به درودزن و اتصال آن به آزاد راه شیراز – اصفهان هم در دستور کار قرار گرفته تا این شهرستان نیز از مزایای این طرح کلان ملی بهره‌مند شود.

رحیمی همچنین گفت: اعتباراتی در سطح استانی و ملی برای ساماندهی ورودی مجموعه جهانی تخت جمشید اختصاص یافته که این کار با طراحی متناسب با فضای این مجموعه انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها، بیماری کرونا، حوادث طبیعی متعدد در فارس و کاهش تاب‌آوری اجتماعی که امروزه با آن مواجه هستیم اما دولت در این استان عملکرد مطلوبی داشته که قابل دفاع است.

وی در مورد وضعیت صنایع استان فارس خاطر نشان کرد: فارس قبل از انقلاب اسلامی تنها از چند صنعت محدود از جمله پتروشیمی ،پالایشگاه و سیمان برخوردار بود اما امروزه در اکثر صنایع زیربنایی در این استان حرفی برای گفتن وجود دارد.

رحیمی افزود: با افتتاح کارخانه آلومینیوم جنوب در این استان، ظرف ماه‌های گذشته رتبه ایران در زمینه تولیدات آلومینیوم از هجدهم به چهاردهم جهان ارتقا یافته است.

وی ابراز داشت: تعداد کارخانه سیمان در استان فارس نیز از یک کارخانه در قبل از انقلاب، هم اینک به ۱۱ کارخانه افزایش پیدا کرده و در حوزه فولاد نیز ۲ کارخانه بزرگ در این استان تاکنون به بهره برداری رسیده و یک کارخانه نیز در دست ساخت است.

وی تصریح کرد: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، تنها ۱۵ شرکت دانش بنیان در این استان وجود داشت که اکنون این رقم به ۷۰۰ شرکت افزایش یافته است.

استاندار فارس در خصوص تعداد سدهای استان بیان داشت: قبل انقلاب نیز تنها یک سد در این استان وجود داشت اما امروز بیش از ۱۱ سد در فارس وجود دارد که پنج سد آن در زمان دولت تدبیر و امید ساخته شده است و سه سد دیگر نیز در حال ساخت است.

رحیمی در خصوص تامین آب آشامیدنی مردم شیراز ابراز داشت: با تکمیل خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز، تامین آب آشامیدنی مردم شهر شیراز در حال تحقق است و افزون بر این آبرسانی به سعادت‌شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد)، ارسنجان، داراب و جهرم در سال‌های اخیر انجام شده است.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای اداری مرودشت ابراز داشت: همدلی، همفکری و وفاق خوبی بین مسوولان دولتی و مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که ورای از تفکرات سیاسی و در جهت رفع مشکلات مردم است.

رشیدی افزود: مدیران دولتی در شرایط کنونی، با دست خالی و بدون اعتبارات کافی در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

وی در رابطه با مشکلات آب شرب مرودشت اظهار داشت: طرح خوبی برای آبرسانی به شهر مرودشت برای ۲۵ سال آینده در دست پیگیری است.

امام جمعه مرودشت نیز در این نشست بیان کرد: با توجه به اینکه میراث جهانی تخت جمشید، ظرفیت عظیمی در حوزه گردشگری به شمار می‌رود، ضروری است زیرساخت کافی برای بهره‌گیری از این ظرفیت در این شهرستان ایجاد شود.

حجت‌الاسلام مهدی آقایی افزود: در حوزه ورزشی نیز این شهرستان از قابلیت‌های بسیاری بهره‌مند است از این رو لازم است که با توسعه زیرساخت‌های این بخش، زمینه رشد و پرورش جوانان فراهم شود.

وی، همچنین گفت: نزدیکی مرودشت به شیراز باعث شده این شهر مغفول بماند و بسیاری از قابلیت‌ها و توانمندی‌های آن نادیده گرفته شود

رهام پیکری فرماندار ویژه شهرستان مرودشت هم در این جلسه بیان داشت: در این شهرستان در حوزه کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده به گونه‌ای که یک هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته و۵۰ هکتار مزرعه زیتون در سال‌های اخیر در این منطقه ایجاد شده است.

پیکری در خصوص صنایع شهرستان مرودشت اظهار داشت: در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی، ۹۵ واحد صنعتی در این شهرستان فعالیت می‌کنند که این امر در حوزه صادرات این منطقه نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: مشکلاتی در حوزه تامین آب شرب شهر مرودشت و روستاهای اطراف وجود دارد که انتظار می‌رود با تقویت خط انتقال آب از سد درودزن به شهرستان خرامه، این مشکل اهالی مرودشت حل شود و بخشی از این آب به ساکنان این شهرستان اختصاص یابد.

پیکری، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد شهر مرودشت به شبکه فاضلاب متصل نیست، گفت: با توسعه فاضلاب شهری در این شهر می‌توان از پساب آن نیز در بخش کشاورزی و یا پتروشیمی شیراز استفاده کرد.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت اضافه کرد: هم اینک پنج هزار هکتار از اراضی مرودشت جزو حریم درجه یک مجموعه جهانی تخت جمشید محسوب می‌شود که امیدواریم با بازنگری در این زمینه بخشی از این زمین‌ها برای توسعه شهرستان آزادسازی شود.

پیکری ادامه داد: شهرستان مرودشت با وجودی که مهمترین میراث جهانی کشور را در خود جای داده اما حتی یک موزه ندارد که بتواند آثار کشف شده از مجموعه‌های باستانی و تاریخی این منطقه را برای دید عموم به نمایش بگذارد و از آن به عنوان یک ظرفیت بهره ببرد.

در پایان این جلسه احکام استخدامی دانش آموزان سوخته مدرسه شهید رحیمی درودزن نیز تحویلشان داده شد.